Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kit választanátok Odaát egy...

Kit választanátok Odaát egy ilyen elméleti játékban?

Figyelt kérdés

A játék alapja, hogy meghalsz és a purgatóriumba kerülsz. Kiderül, hogy bármilyen jó arcnak tartottad is magad és bármenyi jót is tettél a pokolra kerülnél, mert az ember Ádám és Éva révén eredendően bűnös. Azt hitted, csak mese, de kiderül, hogy mégsem.

Isten azt mondja:

"Jól van. Látom, hogy bánod a bűneidet, de életedben elkövetett dolgaid miatt és azok miatt, amiket nem követtél el a pokolba kellene zárni téged. De feldobok neked egy Jolly Joker kártyát. Mert látom, hogy bánod a bűneidet. Választhatsz az egész eddigi ember közül egyet, akinek leélheted az életét. Pontosan ugyanazt fogod megtapasztalni, amit ő élete során. Ám a büntetésedet a pokolban úgy igazítom, hogy annak az embernek az életének a súlyát vegyük alapul, akit most választasz.

Kit választanál?



2023. jún. 17. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Én már számtalatszor megtapasztaltam a pokol számos aspetusát, szóval bármit, csak ne azt. Megjegyezném, nem vagyok vallásos.
2023. jún. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A kérdés értelmetlen, a purgatóriumból csak a mennybe vezet az út, a pokolba nem.
2023. jún. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerintem nem értelmetlen a kérdés. Inkább csak egy jó válasz létezik rá.
2023. jún. 21. 23:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Ádám életet választanám mert neki nem volt anyósa
2023. jún. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én Jézust választanám. Tudom, át kellene élnem a keresztre feszítést, de legalább büntetlenül halnék meg.
2023. jún. 22. 12:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Gyökössy Endre életét választanám.
2023. jún. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!