Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy bírhatnám a sulit?

Hogy bírhatnám a sulit?

Figyelt kérdés
Nem birom már a sulit. sok a lecke és hetente négyszer 7óránk van. Tisztára ki vagyok idegileg. Adjatok lécci ötleteket,hogy hogyan birjam!
2010. okt. 13. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Én azt mondom neked, hogy adig örülj, míg suliba járhatsz,és "csak" 7 órád van.Tudom, tudom, utazás, tanulás, stb...

A fiam 5.10 kel, vonatozik fél órát, órakezdésig (7.30) van egy óra hosszája, ha 7 órája van, akkor 16.15-re ér haza.Hidd el megértelek, de egy munkahely ennél sokkal húzósabb, és mellette már van család, és mindenért felelősség.

Nos, talán szedj valami vitamint, legyél friss levegőn, és a lehetőségekhez képest pihenj amennyit csak bírsz.

2010. okt. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%

Figyelj, senkinek sem könnyű. De minden korban voltak olyanok akik nem tudtak alkalmazkodni. És azok elpusztultak.


Igy van ez a mai világban is: aki tud alkalmazkodni az tud, aki nem az szépen lassan elnyomottá válik, gyengévé és idővel idegileg is kikészül.

Nézz meg engem például: minden nap 6-7 órás suli, 7 előtt kelés, rengeteg tanulnivaló, nagy elvárásokkal rendelkező tanárok, nehéz házik, gerinctelen osztálytársak, itthon egész nap egyedül vagyok, s mindezen felül még diétán is vagyok jelenleg.


Szóval nem könnyű, senki se mondta, hogy könnyű. A könnyűség a gyerekkor része, a kamaszkort már nem nevezhetjük könnyűnek. De ami fontos: NEM vagy egyedül ebben a helyzetben és akik egy csónakban vannak veled azok birják az evezést. Akkor te miért ne birnád ?

Ezt jegyezd csak meg, ha érted mire gondoltam.

2010. okt. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne görcsölj rajta annyit, és akkor annyira nem akadsz ki.

Amúgy én dolgozok is suli mellett, és elmondhatom: dolgozni 10000szer jobb. Hazamegyek munka után és semmi dolgom, suli után meg lehet neki állni tanulni, egész nap a könyvek felett görnyedne sokkal rosszabb minden munkánál.

2010. okt. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!