LeviEcho834 kérdése:

Skrizofén vagyok?

Figyelt kérdés

Rengetegszer hallok hangokat ajto csatanást vagy egy emberi hangot legtöbször mikor egyedul vagyok itthon ès monjuk full halgaton zenét hallgatok. Kissé paranoiás is vagyok szeretek ugy aludni hogy ha van melletem egy macséta vagy egy kis bézbol üttő. Sokszor szeretek beszélni magamba ugy hogy elkézelem azt mitha egy emberel beszélek mondjuk egy baratomal és olyan dolgot mondok el neki amit valojában is elmondhatnék de ugy sem fogom mert tulsagosan félek hogy nem maradna kettőnk kőzt. Valamiért az ön pusztito dolgokat is szeretem ami fáj vagy amiröl tudom hogy rossz nekem régeben ( tudom hülyén hangzik ) ütőtem a falat vagy azt akit tudtam. Aztán jött az edzés de abbol meg kezdek ki esni mert iszonyat szét szort vagyok és most meg jőn a cigi amire nem akkarok rá szokni de szerintem màr késő.


Azért irtam ide mert làtam hogy itt probálnak az emberek segiteni egymásnak remélem ez itt igy lesz



#paranoia #skizofrén #Őnpusztitás
2023. aug. 8. 00:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy hívják, hogy magány, de ez már komolyabb szintű.


Lelki és szociális gondjaid vannak, azokat javasolt rendbetenni. Azaz önmagadat.


A magány pedig egy amolyan jel, hogy szembe kell nézned önmagaddal és dolgaiddal, minderre pedig időt szánni.


S hiába kapsz segítő kezeket, ezek olyan dolgok, amiket magadnak belül kell helyrehoznod.

2023. aug. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Legfeljebb az A) klaszterbe sorolható különc személyiségzavarok közé vagy besorolható pszichiátriailag.


A skizofrénia sokkal súlyosabb: amíg nincsenek valóságtól elrugaszkodott, hallucinációkkal kavart tévképzeteid, addig nem vagy az. Bár az az ironikus, hogy ha az lennél, akkor pedig nem tudnád, hogy hallucinálsz, és azt sem, hogy skizofrén vagy.

Az ajtócsattanás és a távoli emberi hangok sokkal valószínűbben lehetnek a környezet, szomszédok hangjai, nem kell a legrosszabbra gondolni... én is ha itthon vagyok, állandóan hallok kattanásokat, puffanásokat, hangokat a szomszédoktól (társasház).


Itt lelki problémák vannak inkább, ahogy #1 írta.

2023. aug. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2023. aug. 10. 18:23
 4/4 anonim ***** válasza:
inkább érzelmileg labilis személyiségjegyeid lehetnek
2023. aug. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!