Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Skrizofén lennék? :O (bővebben...

Skrizofén lennék? :O (bővebben lent)

Figyelt kérdés
szóval minden egész kicsi koromban kezdődött akkor eljátszottam hogy nem tudom hercegnő vagyok és más és más neveim voltak de most így 14 évesen kicsit furcsán érzem magam még soha senkinek nem mondtam el. és megijedtem amikor nem sikerült abbahagyni. a történet: amikor egyedül vagyok eljátszok egy bizonyos történetet ami kb 3 éve tart mindig történnek velem rossz és jó dolgok is, ha enm avgyok egyedül csak gondolatban csinálom ezt, ha teljesen egyedül vagyok eljátszom, sőt még beszélni is szoktam. mindig magam vagyok csak többen ismernek és tehetségesebb vagyok dolgokban és persze ( mint egy álmodozó tinédzsernek) sztár pasijaim vannak ( xDD) eléggé hülyeség, többször is próbáltam már abba hagyni de valahogy nem sikerült mert nem csak jó érzések vannak benne, de ebben az életemben boldogabb vagyok, vagy nemis tudom. régebben ( ebben a szituációban teljesen magam voltam) a barátnőmmel teljesen poénből csináltunk gótikus képeket csak hülyeségből. aztán tegnap egy szomorú szémot hallgattam és eljátszottam hogy valami rossz történik velem.és nagyon megijedtem és azóta csak egyszer-kétszer léptem át a fantázia világomba akkoris csak pár másod percre mert komolyan nagyon megijedtem.
2011. febr. 5. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy skizofrén. Élénk a fantáziád és a valóság elől szívesen menekülsz a képzelt világodba. Semmi baj nincs ezzel, ameddig azért még tudod, hogy mi a különbség a képzelet és a valóság között.

Megsúgom, én az ilyen álmodozásokat 18 éves koromban próbáltam pont ilyen kétségbeesetten abbahagyni. Persze nem sikerült. Aztán jó huszonéves koromban kezdett úgy magától elmúlni, már jobban érdekeltek a valóságos dolgok.

Szerintem nyugodtan álmodozz, ha ettől színesebbnek érzed az életed! :)

2011. febr. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 szamóca. ***** válasza:
100%
ez nem skizofrénia. a skizofréniában a beteg nem tudja megkülönböztetni a valóságot és az álmot, a fikciót (nagyvonalakban legalábbis :) ) ezzel is legyél óvatos, mert bár nem betegség de rossz hatással lehet. tanuld meg élvezni a valós életed, alakítsd úgy hogy jobb legsyen az elképzeltnél :)
2011. febr. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, néha jó álmodozni...
2011. febr. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
egyetértek a többiekkel , inkább csak élénk a fantáziád és álmodozós típus vagy
2011. febr. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
huh. ez most megnyugtatott. köszönöm mindenkinek. megtudom különböztetni a valóságot és a képzelet világot, csak én ezeket szinte már átélem és a rossz dolgoktól tényleg rossz kedvem is lesz pedig alapjáraton semmisem történt
2011. febr. 5. 14:24
 6/11 anonim ***** válasza:

AKkor gondolj szép dolgokra, és azokba éld bele magad így nem lesz rossz hangulatod, hanem csak jobb:-)

Én is általában menekülni szoktam egy 'álomvilágba', mert sajnos a való világ sokszor nagyon elkeserít. =S

De addig nincs gond, amíg éled az életed és nem zárkózol be teljesen a külvilág elől. Szóval, amíg megtudod különböztetni az álmaidat a valóságtól, addig nincs gond.

Úgyhogy nem vagy skizofrén=).

18L

2011. febr. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálam pont ugyan ez a helyzet... és hogyha szomorú vagyok akkor van amikor a képzelet világomban is szomorúság történik... nekem például a "világomban" férjem van aki szeret és olyan jó...:$ (és én sem mondtam még el senkinek) :$
2011. febr. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ennek köze sincs a skizofréniához, ilyesmit egyébként mindenki csinál.
2011. febr. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Aranyos dolog!!!Erről szerintem le kellene szoknod!

Nem vagy skizo mert aki ebben szenved az nemtud a másik énjéről és teljesen más személyiség bukkan elő amit a környezete is észrevesz és időben viszik dokihoz...

Szerintem azért kéne ritkábban ezt csinálnod mert már kezdenek elhomályosodni azok a bizonyos határvonalak!!!Szerintem maradj a valóságnál mert az sokkal szebb és sokkal csodálatosabb!!!Jó nem minden működhet úgy ahogy eltervezzed ettől igazi az élet...Szerintem többet kéne a tanulással foglalkoznod vagy el kéne kezdened sportolni valamit ami neked is bejön!!!itt az idő fakultációkon résztvenned ,mert lehet hogy sok mindenben tehetséges vagy csak még nem tudsz róla!!!

Élj a valóságnak!

Üdv!

2011. febr. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 a_maestro_főnök ***** válasza:
az álom életemben kitalált személyekkel egy new york-i sokemeletesben laktunk, habár akkor még nem is tudtam mi az hogy new york, és a testvéreim voltak meg kórházi kis betegek is voltunk.németek voltak, josen és chaira (ez volt a nevük)
2011. febr. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!