Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Vannak itt olyan nők, akik...

Vannak itt olyan nők, akik viszonylag fiatalon, a 20-as éveik elején elvesztették a petefészkeiket és ezt nem tudjàk feldolgozni?

Figyelt kérdés
Már több, mint 10 éve nincs petefészkem, hormonpótló készítményt szedek. Most 34 éves vagyok, régóta kapcsolatban élek, sportolok, egészségesen étkezem. Mostanában viszont elég sokat stresszelek, körülöttem sokan szülnek és érzem magamon, hogy kezdek depressziós lenni, amiért én soha nem élhetem át és soha nem lehet saját családom. Van még itt valaki ilyen cipőben? Ti hogyan léptetek túl ezeken az érzéseken?

#stressz #petefészek #Gyermek nélkül
2023. szept. 22. 09:54
 1/2 anonim válasza:
Kedves kérdező, én 76 éves vagyok. 24 éves koromban operáltak, hasonlő helyzetben voltam. Mondjuk, nem nagyon viselt meg a dolog, elváltam, volt párkapcsolatom, de nem volt probléma, hogy nem szülhettem. Mai eszemmel sem érzem, hogy hiányzott valami. Kell találni valamit, ami más, érdekes. Nekiálltam nyelveket tanulni, idegenvezető lrttrm, imádtam utazbi.Most nyugdijas vagyok, nem problémázok azon, hogy ki fog ápolni, a mai fiatalokra általában nem nagyon lehet számitani. Örökbe fogadni hálátlan feladatnak tartottam.
2023. okt. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! Azt olvastam, hogy akinek nincs petefészke és nem működik úgy a hormonrendszere sokkal kevesebb ideig él ennek köszönhetően, mivel hormonpótló készítményekkel lehet csak elkerülni a korai menopauzàt és az azzal járó kellemetlen következményeket. Ami szintén nem egészséges.

Megnyugtató, hogy ez nem mindenkinél van így.

Én is nyelveket tanulok és tervezem, hogy továbbtanulok ismét egy olyan szakon, ami mindig is érdekelt.

Jó egészséget kívánok Neked!:)

2023. okt. 10. 06:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!