Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy szokjak le róla?

Hogy szokjak le róla?

Figyelt kérdés

Nem szeretem leírni ezt a szót, ezért körülírom: leginkább kisgyerekek csinálják a hüvelykujjukkal.

Nemigen csináltam kiskoromban, olyan 4-5 éve szoktam rá titokban, de nem szeretném leírni hogy miért.

Maradjunk annyiban hogy lelki okok miatt.

Az a helyzet hogy nagyon szeretem csinálni, mert nagyon meg tud engem nyugtatni főleg elalvás előtt, és picit mintha előhozná a belső sebzett gyerekemet, de nagyon megijedtem amikor olvastam arról hogy mit tesz a fogakkal.

A másik dolog pedig az hogy nem tud róla senki se még a családom se, és nagyon nem lenne kellemes nekem ha egyszer rajtakapnának hogy csinálom.

Mélységes tisztelettel megkérek minden kedves felhasználót hogy ne írjon sértő megjegyzéseket a válaszokban mert szépen szólva nem esne túl jól.

Véleményem szerint azért vagyunk itt hogy segítsünk egymásnak.

Én is ezért regisztráltam ide mert szívesen segítek a többi kedves felhasználónak, és most én kérnék segítséget...

Tehát mit javasoltok?

A körömlakk nem vállt be, csak lekapartam a fogammal, a ragasztást észrevennék, az önuralom meg nem az erősségem csak annyira hogy mások előtt ne csináljam.

Köszönöm a segítséget nagyra értékelem!

17/L



2023. szept. 22. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Kend be valamivel, ami lenyalva sem káros, de nem szereted az ízét vagy akár a szagát. Tehát mittomén, pirosarany, sűrített tej, tesco gazdaságos májkonzerrv, akármi.
2023. szept. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem fognak teljes mértékben segíteni, legfeljebb ideig-óráig. Keress fel egy pszichológust, és tárd fel előtte őszintén ennek okait, így tud segíteni abban, hogy ne a tünetet, hanem a lelki eredetű problémád okát tárja fel és szüntesse meg ezáltal ezt a dolgot.
2023. szept. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az ötlet jó csak az a baj hogyha bármilyen szakemberhez megyek tudomást fog szerezni róla a családom és természetesen kiderítenék hogy csinálom.

Tényleg nem akarom hogy megtudják! Állandóan megszólják az utcán a kisgyerekeket akik csinálják nem akarom hogy velem is ezt tegyék ráadásul hogy ilyen nagylány ilyet csinál...

Van esetleg még valami olyan módszer rá amitől le tudok szokni róla olyan titokban mint amilyen titokban rászoktam?

Köszönöm a válaszokat, nagyra értékelem!

2023. szept. 23. 09:51
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen függőséget kialakítani nagyon könnyű, leszokni róla viszont annál nehezebb. Annyi önuralmad ennyi idősen pedig nincs, hogy egy pszichés függőséget le tudj küzdeni, sőt, olyan is van, akinek élete végéig sem lesz ilyenre önuralma,személyiségfüggő. Mindenképp szakember segítségére lenne szükséged. A legegyenesebb megoldás az az, hogy bevallod a szüleidnek is, gondolom vannak annyira érettek és értelmesek, hogy támogassanak ebben, és úgy menj el pszichológushoz. Ha ez az út nem járható, akkor várd meg a 18-at, menj el felnőtt pszichológushoz(akit ugye kötelez a titoktartás), a szüleidnek meg kamuzz be valamit. Egymagad, titokban ezt sajnos nem fogod tudni megoldani.
2023. szept. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nappal szopogass cukorkát, és hagyd el az éjjeli szokásodat.
2023. okt. 3. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sikerül már egy-két napig abbahagynom, csak nagyon szomorú lettem valami miatt tegnap így elkezdtem a szobámban csinálni. Nagyon megnyugtatott, de meg is ijesztett, hogy még mindig tart.

Nagyon köszönöm a tanácsaitokat, igyekeztem betartani mindet, emellett kitatáltam azt is, hogy úgy teleeszem magam, amíg nem kívánok már semmit a számba, de ez is csak néhány óráig tart.

Sajnos most is kívánom, annyira hogy megfájdult a fejem tőle. Van valami ez ellen esetleg?

2023. okt. 11. 23:31
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyfajta viselkedési addikció.

A függőség egyik formája.


Ezt onnan tudom, mert voltam drog rehabon és felismerem a jeleket. De őszintén mondom, hogy a drogosok vagy alkoholisták bármitmegtennének, hogy ez legyen a legnagyobb problémájuk.

Igyekszem nem lekicsinyelni a terhedet. Látom, hogy téged zavar, sőt szégyenkezve beszélsz erről.


Oké, a fiúk jelentős része, ha nem mind esténként kiveri és alszik egy jót. A lányok nem tudom mit csinálnak lefekvés előtt. Mondjuk ez amolyan orális ingerszükségletnek is tűnik.


Nézd itt szerintem érdemesebb a háttér okokat feltérképezni. Mikor kezdődött? Történt-e valami változás az életedben, ami kiválthatta?

Lehet amúgy trükközni szerintem kesztyűvel is.


Engem az a része érdekel, hogy milyen dolgot igyekszel pótólni vele?

17 éves lány vagy. Elég nagy vagy ahhoz, hogy a szexuális vágyaid elkezdjenek beindulni. Esetleg gondoltál-e összefüggésre az érettségeddel kapcsolatban?


Szégyenled ezt a dolgot a család előtt, de valakivel érdemes lenne erről beszélni. Esetleg barátnővel?


De ha trükköznél, akkor chilli paprikát javaslom. Csak bekenni paprikával a hüvelykujjadat. Vagy kézkrémmel bekenni lefekvés előtt?


De mondom, inkább a hátterét kellene feltárni ennek az egésznek. Milyen ingerek , új ingerek érnek mostanában?

2023. okt. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, kipróbálom majd :)

A helyzet az hogy hatalmas stressz ért engem még felső tagozatos koromban, és akkor láttam egy külföldi videót, ahol javasolta egy nő hogy ez jó dolog mert megnyugtat, én meg kipróbáltam és rászoktam.

Akkor szoktam általában csinálni, amikor stresszes vagy szomorú vagyok, de van amikor egyszerűen csak jól esik mert nagyon kellemes értés nekem...

2023. okt. 17. 17:19
 9/10 A kérdező kommentje:

Itt a videó linkje, olyan 1 percnél van:

[link]

Nem értem hogy van még fenn a YouTubeon...

2023. okt. 17. 17:27
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez meg mi?? Te nem tudsz saját magadtól szembesülni önmagaddal, amire próbáltalak rávezetni. Erre belinkelsz valami olyat, amit legfeljebb a rémálmaimban tudok elképzelni. Viszont amit te csinálsz, azt úgy hívják, hogy pótcselekvés. És ezzel még szerencséd is van, mások alkohollal vagy akár drogokkal próbálják meg elnyomni magukat, az viszont sokkal veszélyesebb.
2023. okt. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!