Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért káromkodok állandóan?...

Miért káromkodok állandóan? Hogyan szokjak le róla?

Figyelt kérdés

Kiskoromban, olyan 3-4 évesen a nagyobbik tesóm tanított káromkodni, és én ezt faszán továbbfejlesztetettem, mondhatni mesteri szintre emeltem a dolgot. És már nemcsak engem zavar, hanem mutteromat meg a fateromat is, másokat azért nem, mert a kutyám nem tudja mit jelent a ''g*cif*sz'' kifejezés.


Nem vagyok ideges, nem vagyok feszült, egyszerűen csak k*rva jólesik. Viszont jó lenne, ha abbamaradnának ezek a családi viták emiatt. Még általánosban is kaptam az ívet a tanároktól, hogy undorítóan beszélek. Én meg csak lestem, mert közben észre sem vettem, hogy mit mondtam. Nekem ez már természetes, ösztönös. Azt hittem, hogy kinövöm, de nem... Mit tegyek? 18L


2020. aug. 24. 07:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az a helyzet hogyha a káromkodást valakitől megtanulod akor azt már nem tudodd abbahagyni csak nagyon nehezen.
2020. aug. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Így rám ragadt volna?
2020. aug. 24. 09:58
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
Probald meg mert egy lanytol nagyon undorito.. Ismertem ilyen csajt, 20 eve, meg mindig szingli.. 😁
2020. aug. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Próbálom, de k*rva nehéz.
2020. aug. 24. 10:30
 5/15 anonim ***** válasza:
33%
Nem vagy magyar mi?? Akkor viszont a véredben van.
2020. aug. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Magyar vagyok... Bár nem nézem le a cigányokat sem egytől - egyig, Veled ellentétben...
2020. aug. 24. 11:17
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Volt két barátnőm, akik rettenetesen káromkodtak, nekem sokszor fel sem tűnt, egyrészt mert sokszor voltam velük, másrészt, mert én sem fogtam mindig vissza magam, bár ők messze jobbak voltak nálam.


Egyszer álltunk sorban egy karácsonyi vásárban valamiért, vagyis csak ők, én hátulról vártam rájuk. Több ember is megjegyezte a fülem hallatára, hogy milyen ocsmányul beszélnek azok a nők, undorító a stílusuk és láttam a testbeszédükön is, mennyire lenéző. Nem tudták, hogy hozzájuk tartozom. Onnantól kezdve megfogadtam, hogy nem fogok káromkodni. Nehéz volt, mert tudatosan kellett figyelnem a szavakra, de minden ocsmány szó után 100 Ft-ot kellett bedobnom a perselybe, amit aztán elkölthettek bármire, csak én nem nyúlhattam hozzá. Fél év alatt leszoktam.

És tényleg most már én is kihallom, mennyire undorító, ha valaki káromkodik. Nőként meg főleg.

2020. aug. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Az nehéz lesz, mert semmi pénzem nincsen.
2020. aug. 24. 11:44
 9/15 anonim ***** válasza:
Akor rábaszt@l
2020. aug. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az elsővel ellentétben én úgy tapasztaltam, hogy simán le lehet róla jönni. HA tudod, hogy csúnyán beszélsz akkor kontrollálni is tudod ezt. Ennyi. 1-2 hét és már kevesebbet mondasz, aztán szép lassan kikopik. Ez azért is előnyös, mert egy csomó emberrel fogsz tudni kommunikálni, akik eddig nem akartak veled:)
2020. aug. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!