Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Értelmetlen rivalizálásban...

Értelmetlen rivalizálásban nem részt venni gyengeség jele?

Figyelt kérdés
Minden ember rivalizál, mindenki szeretne különbözni, mindenki kicsit több akar a többinél lenni. Ez így is van rendjén, amióta világ a világ, a természetes kiválasztódás alól az ember sem kivétel. Ha visszagondolok a gyerekkoromra, azért tartottak sokszor mulya vagy félénk srácnak, mert nem fociztam a többiekkel és nem akartam MINDENÁRON GYŐZNI a "szócsatákban" vagy a tornaórákon. Sosem voltam az az "enyém az utolsó szó" gondolkodásmódú ember. Attól még nem éreztem magamat sosem kevésnek, ha udvarias vagy előzékeny voltam másokkal. A kérdésem arra irányul, hogy vajon hiba-e a TÉT NÉLKÜLI versengés elutasítása? Hiba-e feleslegesnek ítélni pl két kutya harcát azért, hogy melyik ugassa meg a járókelőket, holott az udvaron mindkét kutya és a "hangjuk is elfér". És mégis egymást marják a "pozíció" miatt. Holott ez nem pozíció, hisz semmivel nem jár, ez maximum csak illúzió. Két ösztönállat között az efféle dologra talán kicsit antropomorf rávilágítani és az állatok között ez el is nézhető, de sokszor tapasztalom az emberek egymásközöttiségében is a FELESLEGES rivalizálást. Ha valaki teper az előléptetésért, az indítéknak elfogadható, ha valaki a közös ebédnél "ő akar mégnagyobbat" mondani, na az a tétnélküliség. Remélem érthetőek a példáim. A kérdés pedig csak annyi, hogy vajon hiányzik-e valami az életemből, hogyha én egy felvilágosultabb nézetet vallok magaménak és csak olyanban rivalizálok, amiben van is értelme. (Olyanokban egyébként erős ellenfél tudok lenni.)
2010. okt. 18. 14:16
 1/3 A kérdező kommentje:
Kimaradt, bocsánat, hogy stréber sosem voltam, de iskolában és munkahelyen sokszor tudtam jobb lenni a többinél. Csak valahogy sosem éreztem szükségét annak, hogy fényezzem magam. Ez kicsit olyan, mintha megy egy Ferrari az utcán, ha csak 40-el gurul és mindenki megelőzi, attól még mindenki tudja, hogy egy gyors sportautó, még akkor is, ha nem szlalomozik a többi autó között.
2010. okt. 18. 14:19
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Aki mindenáron jobb akar lenni másoknál, az nem bízik magában és folyamatos külső megerősítésre van szüksége, hogy jól érezze magát a bőrében. Ez pedig a gyengeség jele.
2010. okt. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet a bölcsességé is, de gyakran a gyengeséget is ezzel leplezik.
2010. okt. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!