Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy nevezik azt az érzést,...

Hogy nevezik azt az érzést, vagy állapotot, mikor egy jóleső bizsergés átfut a gerinceden a tarkódon át, a homlokodig?

Figyelt kérdés
Ez valami jóleső borzongás, ami akkor jön elő, ha valami jót csinálsz,pl segítessz valakin, vagy valami nagyon nagy ötlet jut eszedbe. Vagy amikor büszke vagy saját magadra. Nem tudom pontosan megfogalmazni. De talán valami önjutalmazó hormon fut át az ember gerincén, és utána feldobott lesz és lelkes. Remélem lehet sejteni hogy mire gondolok. Az orgazmussal nem áll kapcsolatban, az teljesen más, ezt tudom. Biztos másnál is szokott ilyen lenni.

2023. okt. 16. 19:52
 1/5 A kérdező kommentje:
Lehet adrenalin az, szerotonin vagy más.
2023. okt. 16. 19:53
 2/5 A kérdező kommentje:
kis koromban akkor éreztem ilyesmit, mikor megdícsértek, vagy megsímogatták a fejemet.
2023. okt. 16. 19:56
 3/5 A kérdező kommentje:
Filmeknél is előfordul, ha valamilyen felemelő fordulat van, vagy olyan zenénél ami nagyon tetszik, és van benne olyan rész ami nagyon tetszik. ( enyhén kifejezve)
2023. okt. 16. 20:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Elönti valamelyik boldogsághormon a testedet.

Sikerélmény is kiválthatja, valami álom beteljesülése. Célok megvalósítása.

Én ilyenkor libabőrös leszek. Igaz én spirituális beállítottságú vagyok.

2023. okt. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
orgazmus?
2023. okt. 22. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!