Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért irigykedem másokra?...

Miért irigykedem másokra? Miért utálom az embereket?

Figyelt kérdés

Magamat leértékelem, és mindig másokat sokkal jobbnak látok magamnál, amire irigykedem is. Én személy szerint sose számítottam senkinek az életben.

Már régen is úgy bennem volt, hogy milyen jó lenne pl. az osztály legmenőbb lánya lenni, és nem a kiközösített sz@r. Bár voltak barátaim, de azok se voltak az igaziak, én úgy éreztem ők is csak kihasználtak, amiért a mai napig haragszom rájuk.

De az exeimre is rossz emlékekkel gondolok, különösen a legutóbbira. Igen tudom, hogy én is hibás vagyok, mert túl naiv voltam, ezzel tisztában vagyok.

Bár most van párkapcsolatom, van barátom, de még így is van bennem irigység.

Most legutoljára a volt barátnőmre irigykedtem, amiért olyan tökéletes párkapcsolata van, hogy a pasija már 1 év után eljegyezte, meg milyen tökéletes lagzijuk is volt, amilyen nekem sose lesz (mert nekem nincs is kit meghívnom, hogy olyan sokan legyenek). Meg úgy igazából jól esett volna, ha tartotta volna velem a kapcsolatot, de nem volt rám kíváncsi többet, pedig össze sem vesztünk, Bár mindig is éreztette, hogy különb mint én, és ez igaz is, mert több mindent elért mint én.

Bár érzem, hogy a barátom szeret, de félek, hogy benne is csalódni fogok.


2023. okt. 17. 21:22
 1/5 anonim válasza:
80%
Itt lenne az ideje nem mások életét élni, hanem a sajátodra figyelni.
2023. okt. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindennek oka van.


Ezesetben önértékelési problémák, ám ezeket lehet fejleszteni.

Ahhoz viszont szembe kell nézned önmagaddal s elfogadni aki vagy, az évek alatt pesig az alap énedre negatív hatással voltak dolgok, események, amelyek torzították személyiségedet.


Fel kell tárnod a dolgok gyökereit. Miért érzed azt amit, honnan ered, miért alakult ki stb.


Önreflektálnod kell rendesen.


Összetett és hosszú folyamat.


Amennyiben nem sikerül egyedül önmagadat megkérdőjelezni srb, akkor keress fel bátran egy szakit, aki felteszi helyetted a kérdéseket, amiket magadtól nem látsz.


Apránként megismered magad, közben pedig fejleszted hiányosságaidat.


Pl egy kérdés: miért akarnál az osztály "arca" lenni?


Vajon mit akarsz ezzel elérni? Mivel lenne jobb?

Vagy csak hiányzik a megbecsültség?

Nincsenek ápolt, felépített kapcsolataid és így azt hiszed, hogy kompenzálna az az érzés?


Mert nem.


Szociális képességeid csiszolása, kommunikációs készségek fejlesztése, gyakorlása, probléma- és helyzetmegoldó képességek elsajátítása stb.


Ám mindenek előtt önmagaddal kell jó kapcsolatot létrehoznod.


Különben nehezen fog menni mások felé.


Emellett megjegyzem, nem minden rajongás vagy "szereplés" olyan édes, mint ahogy gondolod, ám érzelmeid miatt csak egy perspektívát látsz.


Kedves pároddal pedig beszélgess többet. Pl ő mit gondol, hogy látja a dolgokat, témát stb.


Sose értettem meg azokat az embereket, akik között van intimitás, ergo egymásban vannak, de képtelenek kommunikálni egymással megfelelően.


Ez miatt is van rengeteg kapcsolati probléma.


Nem a neten kell kicsacsogni a dolgokat, hanem azoknak az embereknek, akik vannak nekünk és fontosak.

Tiszteld és értékeld őket!


Nálunk alap rutin, hogy letusolunk, majd a kádba vagy medencébe beülünk és beszélgetünk szinte mindenről.


Legyél nyitottabb.


S ne feledd, az se mindegy, hogy milyen szavakat vagy hangnemet használsz!


Pl depresszív helyzet helyett felvázolod a dolgokat s kikéred a másik véleményét. Beszélgettek, bele-bele kérdezgettek elmerülve, majd megoldást keresni közös erővel egy pozitívabb hozzáállással.


Kezdjed el bátran apró lépésekben.


Ugyanis, ha nem fejlődsz és hagyod, hogy felemésszenek a kellemetlenségeid, azzal csak nőni fog minden problémád.

Pl ne űzd el a párodat csak azért, mert te elégedetlen vagy magaddal.


Szeresd őt és magadat is, élvezzetek mindent s minden pillanatot.

Ugyanis a kapcsolat nem csak abból áll, hogy fizikailag ott vagyok a másiknak.


Fontos a sok apró részlet. Az önismeret pedig alap.

Fókuszálj az alapodra!


Ahogy a házaknak is megfelelő alapot kell készíteni, különben baj lesz.

2023. okt. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ui. : minden kapcsolati forma (ismeretségtől a párkapcsolatig) "kihasználáson" alapul, ám ezt egészséges formában úgy hívjuk: adok-kapok.


Az adok-kapok elv pedig mindenre vonatkozik.


Ha segítesz és kedves vagy, szívesen viszonozzák, ha vásárolsz: adsz pénzt és kapod az árut, ha dolgozol, akkor a munkádért kapsz pénzt, ha szeretsz valakit és jóban vagytok annak is számtalan oka van.


Pl közös hobbik, témák, infó csere, szeretet, szimpátia stb.


Negatív csomagot senki se akar.

Ahogy a hibás almából is a rossz részét kivágjuk és a jót esszük meg.

Ezt viszont emberrel nem tehetjük meg, s ezért fontos, hogy emberi kapcsolatokban egész emberként dobbanj be, ne romhalmazként.


Senki se tökéletes, ám nem mindegy, hogy a mindennapokban milyen mély a hiba vagy sem. Hány %-ban vagy kellemetlen vagy sem.

2023. okt. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Többet foglalkozol másokkal mint magaddal és ez nem jó.


Az önbecsülésed és az önértékelésed nincs a helyén.


Érthető ha nem bízol az emberekben. Semmi sem biztos semmi nincs kőbe vésve. Akármi is történhet és lehet hogy teljesen ártatlan leszel benne mégis megtörténik. Ezeket át kell gondolni és le kell ásni mindig az érzéseid mélyére. A gondolatokat logikával dolgozd fel és utána már nem fog bántani a dolog.

2023. okt. 22. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A barátnőd vagy az ő barátja más szülőkkel más múlta indult mint ti.

Teljesen normális ahogy érzel, az nem volna az, ha kizárnád, saját magadnak is tagadnád. Viszont eljöhet az az állapot ahol nem érdekel. Pl ha sok terved van holnapra, pláne olyanok amiket szívesen csinálsz és nem csak húzod velük az időt, akkor valószínűleg nem lesz időd ilyeneken gondolkodni.

nov. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!