Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Irigykedek rá, mert neki már...

Irigykedek rá, mert neki már családja van én meg sehol nem tartok. Nagyon gonosz dolog ez?

Figyelt kérdés

Első nap az orviban összebarátkoztam egy lánnyal, azóta is legjobb barátnőm. Osztálytársam volt a gimiben és az általánosban is, sőt még egy szakra mentünk továbbtanulni is. 1 hónap eltéréssel kérték meg a kezünket a párjaink, mindig mindent egyszerre csináltunk. Aztán nekik becsúszott egy baba és júliusban kisfia született. Félbehagyta a sulit, én egyedül ülök az előadásokon, pedig az utolsó félévünk lett volna együtt. Hiányzik a barátnőm, bár sokat találkozok vele, neki már vannak fontosabb dolgai is, mint velem törődni. Ráadásul nem csak ő hiányzik, hanem egy gyerek is az életemből. Én is szeretnék egy kisbabát. Úgy érzem enélkül nem teljes az életem. Irigy vagyok, hogy míg én tanulok meg házit írok, ő már boldog feleség, aki otthon van egész nap a kicsivel. Mire én ezt elérem, az még minimum 3-4 év, mert minket nem tudnak támogatni a szüleim (és ha tudnának, se szeretnénk mi) úgy, mint a barátnőméket, nekünk saját forrásból kell majd gyereket nevelni.

22/L


2013. nov. 15. 16:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Aztán meg ő fog irigykedni rád, hogy ameddig neked lesz rendes munkád, őt a férje tartja el.
2013. nov. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"nekünk saját forrásból kell majd gyereket nevelni. "

Akkor pláne tanulj, meg dolgozz. A gyerekvállalás nem arról szól, hogy "becsúszott és babázunk" hanem hatalmas felelősség, lelkileg, anyagilag, mindenhogy. Irigy vagy, ez normális, az is normális, hogy a barátnőd meg rád irigykedik néha, amiért te haladsz előre, ő pedig most évekre beleragadt a babázásba...

2013. nov. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Van a gonosz irigység, amikor azt kívános, hogy a másiknak ne legyen olyan jó. És van a jófajta irigység, amikor azt kívános, hogy neked is olyan jó legyen. Nem hiszem, hogy gonosz lennél.


Mindkettőtök életében van valami pozitív, ami a másikéban nincs. De koncentrálj arra, hogy befejezd a sulit, és azzal a végzettséggel jó munkát találj.


3-4 év múlva már te is lehetsz feleség és kismama, ő meg majd akkor fog rád irigykedni, hogy te befejezted a sulit.

2013. nov. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem verseny! Bőven ráérsz még ! Néhány év múlva lehet majd ő fog irigykedni ,hogy te nem leszel kitartott mások kénye kedvétől függő , hanem saját karriered lesz . Majd utána jöhet a gyerek.
2013. nov. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem egyáltalán nem kell irigykedned, te ott tartasz az életben ahol kell 22 évesen.

Nem lehet, hogy ő érezteti veled, hogy neki milyen jó miközben mégsem olyan szuper mindene?

2013. nov. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Én is ugyanebben a cipőben járok, kedves kérdező, és gyakran van lelkiismeretfurdalásom azért, mert irigykedem a legjobb barátnőmre, csakhát neki.... olyan könnyű.

Én elég szegény családból származom, kinkrétan lassan fel kell vennem a diákhitelt, hogy mindent ki tudja fizetni (tandíjat, és otthon is bele kell adnom a rezsibe), ő pedig gazdag család gyermeke a párjával együtt, szóval nekik már meg van oldva tulajdonképpen minden: egyetem utánra már melegítik nekik a helyet, a diplomaosztóra lakást kapnak, és már közvetlenül utána jön az esküvő, ami szintén ki lesz nekik fizetve, 1-2 évvel később gyereket akarnak már, hiszen másra nem is kell félrerakniuk. Lakás, munkahely, esküvő, minden megvan már előre ;)


Egyébként én ezt nem tőlük sajnálom, hanem azért vagyok rettenetesen elkeseredve, mert rengeteget küzdök, dolgozok egyetem mellett azért, hogy előrébb jussak ( ők pl. életükben nem dolgoztak még), soha sehova nem megyek, mert már arra sem telik, és akkor tulajodnképpen nemhogy előrébb lennék az életben, de szinte már hátrébb csúszok (pl. a diákhitellel). Ez igazságtalan, és nem nagyon tudom elfogadni.. :/

2013. nov. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél főleg ilyenre! Nekem is van egy barátnőm már együtt él a párjával és együtt nevelik a 2 gyereküket, csak az egyik közös. Gondolkodtam én is ezen,hogy fiatal anyuka és hogy jó neki de rájöttem hogy nem. Piás a párja az első is az volt, én egyetemre készülök, van egy biztos jó hírnevű munkahelyem, és nekem a párom is majdhogynem tökéletesnek mondható. Próbáld meg összeszedni a jó és rossz dolgokat, hátha nem leszel irigy.
2013. nov. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem irigyelném a helyedben. Most sokkal fontosabb, hogy befejezd a sulit és elkezd karriered. Lehet még 3 gyereked lehet diploma és 2-4 év munkatapasztalat után is, de neki bajosan lesz diplomája és munkahelye gyereknevelés közben. Aztán majd jön a kis tesó meg minden és ott lesz a barátnőd 27 évesen, diploma és munkatapasztalat nélkül. Ezzel szemben neked lesz egy diplomád és ha minden jól meg akkor egy normális munkahelyed már kb 3-4 éve. Én a te verziódra hamarabb vállalnék gyereket....


Elhiszem, hogy nagyon rossz érzés, hiszen kb 20 éve mindent együtt csinálsz ezzel a lánnyal, de nem törvényszerű, hogy elveszíted most őt. Legyél ott neki, támogasd és segítsd amiben csak tudod, mert ez amit lefestettél, többnyire csak cukormáz a külvilág felé és te épp ezt a nem létező álomvilágot akarod. Hidd el, szerintem a barátnőd lenne a legboldogabb, hogyha ez a baba 1 évvel később csúszik be. Hiába imádja mindennél jobban a gyerekét, valószínűleg ő meg rád irigykedik, hogy be tudod fejezni a sulit és meg tudsz valósítani még 1-2 dolgot a gyerekvállalás előtt. A baba utáni vágyra, meg az itteni topikok böngészését és bezzeganya nevű blogot ajánlanám orvosságnak. Azonnal rájössz, hogy egy baba az nem tömény cukormáz, hanem kemény meló és milyen szerencsés vagy, hogy még van pár éved felkészülni az érkezésére.


L/22

2013. nov. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja a lényeget hagytam le, ami a kérdésre lenne a válsz. (L/22 még mindig)


Szerintem nem vagy gonosz, hiszen nem azt akarod, hogy neki ne legyen valamije, hanem azt hogy neked is legyen. A kettő között pedig ég és föld a különbség. Az is teljesen természetes, hogy ennyi idő után most is a barátnőddel tartanál, hogy együtt éljétek át ezt az időszakot is, de ha ésszel belegondolsz, akkor biztos te is látod, hogy most te vagy itt a szerencsésebb.

2013. nov. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél irigy. Neked legalább meglesz a diplomád, lesz munkád, nem kell másra támaszkodnod.
2013. nov. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!