Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek mennyire "fer"...

Szerintetek mennyire "fer" dolog pókerjátékosként pénzt keresni?

Figyelt kérdés

Most a dilemmámmal kapcsolatban lennék kíváncsi, más emberek véleményére, akár pókerjátékosok, akár olyanokéra akik csak annyit tudnak a pókerről, hogy kártyával játsszák.

Szóval pár éve elhatároztam hogy komolyabban veszem a pókert, akár hogy abból fogok megélni. Ez az időszak kb. 1 éves volt talán kicsit több.

Persze nem csak a puszta szerencsére bíztam magam, mivel tudniillik ebben a fajta szerencsejátékban, a pókerben, egy profi és egy amatőr játékos között a matematikai és stratégiai tudás a különbség, amiből hosszútávon mindig a profik fognak profitálni az amatőrökkel szemben.

Szóval elkezdtem tanulni a póker stratégiai oldalát, és türelmes hozzá állással, szorgalommal nagyon gyorsan fejlődött a játékom, ami meg is mutatkozott az eredményen, a pokerstars legkisebb limitét 2$ beülőt simán vertem, 3-4 asztalon is egyszerre. Ami egy jó óránkénti 3-4$-t jelentett pluszba, persze a variancia közbe szólt néha. Szóval már ott voltam hogy feljebb lépek a limiten, ami dupla óra bérrel kecsegtetett persze nem egyből, de pár hónap alatt azt is közel 100%-osan vertem volna. Ami kb. átlag 10$/óra.

De történt egy törés az életemben ami miatt kérdőre vontam az etikai oldalát a pókernek. A póker rengeteget ad annak aki komolyan veszi, a nyereségen és a szórakozáson kívül. Ha profi pókeresnek állsz akkor elengedhetetlen készség, vagy ezeknek a fejlesztése: az időbeosztás, pénzbeosztás (!létfontosságú! pókernyelven: bankroll menedzsment), az önfegyelem, a folyamatos hibakeresés/fejlődésre való készség, és a tanulásra való hajlandóság/szorgalom.

Ha ezek közül 1 is hiányzik, vagy nagyon gyenge, akkor vagy nem fogsz nyereséges játékos lenni, vagy megrekedsz egy szinten és nem fogsz tudni limitet lépni ha nem fejlődsz.

Szóval ezeket csak azoknak írtam akik a pókert szimplán szerencsejátéknak látják. Nem csak az. Azt nem merem kijelenteni hogy nem szerencsejáték mert van benne. De hosszútávon akik tanulnak és belefeccelik az energiát a fejlődésbe, biztos hogy minimum egy szép, fizetés kiegészítést tudnak maguknak össze pókerezni és bőven nyereségesek lesznek.

Ezt az én egy éves póker karrierem be bizonyította nekem, mert a befektetett pénzemet meg 30x-oztam egy év alatt, +rengeteget fejlődött a játékom ami exponenciálisan többet hozhatott volna +1 év múlva, és még többet +2 év múlva.

Amiért akkor abba hagytam, és ami miatt most is dilemmázok az az hogy, a pókerben az profitál pénzt, aki mástól elnyeri.

Tehát ebben a sportban, van rengeteg hobbi játékos vagy lehet hogy szerencsejáték függő, akiknek fogalmuk sincs arról hogyan lehet hosszútávon nyereségesen játszani.

Miért? Lustaság? Önhittség? Tanulásra való hajlandóság hiánya? Szerencsejáték függőség? Ezek biztos közre játszanak ezeknél az embereknél.

De az biztos hogy akik nyereségesek, azoknak sokkal több pénzük van azáltal hogy a náluk sokkal gyengébb játékosok ülnek asztalhoz.

Pl. Egy magyar NB2-es focicsapat, hogyan állhatna ki eséllyel egy angol Liverpool ellen? Nagyon kicsi az esélye még a döntetlennek is.

Ugyanígy egy hobbi pókeres, aki a póker alapvető matematikai alapjaival sem akar tisztába lenni, mert ő majd jobban tudja, hogyan játszhatna esélyekkel egy olyan ellen aki mondjuk napi +1 óra munkát belerak a játéka fejlesztésébe? Esélytelen hogy ez az amatőr hosszútávon nyereséges legyen...

Ez az ami engem aggaszt, hogy nagyon jó a póker, nagyon sok mindent ad, ráadásul jól is lehetne vele keresni +pénzt, de egyszerűen, nem tudok elmenni a mellet hogy egyes játékosoknak esélyük sincs ellenem, ezáltal nem érzem fernek hogy elnyerem a pénzüket.

Hát nagyon hosszú lett tudom, de kíváncsi lennék mások véleményére.



2023. okt. 28. 18:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolnám, hogy etikai problémát kéne csinálnod belőle.

Ha játszanék, akkor annyi pénzt tennék bele, amennyi elveszthető, nem okoz anyagi gondokat.

Ha nyernék, az jó lenne, ha elveszíteném a "belépőt" akkor tőlem nem nyernél, mert abbahagynám..

2023. okt. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fair, mivel aki valódi pénzzel játssza a játékot, annak tisztában kell lennie minden kockázattal és következménnyel. Persze vannak idiótákk, akiket le lehet húzni, de ez nem az nem a te hibád, ha lehúzod őket. És ez minden más területre is igaz.
2023. okt. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, ki problémázna ezen...

Mindenki szabadon eldöntheti, hogy mire költi a rendelkezésre álló pénzét. Nyilván mindenki tudja, hogy nagyokat lehet bukni a pókeren, aki pedig ebben a tudatban áll neki pókerezni, annak vállalnia kell a felelősséget a saját döntései iránt.

Egyébként az egész üzleti élet így működik, az egyik azon nyerészkedik, amit a másik elveszít.

2023. okt. 29. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Meddig jutottál el, melyik limitig? Azért az, hogy NL2 és NL5 limitet vered, az még semmit nem jelent. NL 50 alatt nem nagyon beszélnék profi karrierről.


Egyébként erre épül a kapitalizmus. Az erősebb, okosabb elveszi a gyengébb és a butább pénzét. Ahogy írták, az üzleti életben is így működik. Ugyanezt csinálja a fitness instruktór, személyi edző, akinek fizetsz azért, hogy átadja azt a tudást, ami amúgy már teljesen fent van a neten, csak te lusta vagy magadnak összeszedni.

2023. okt. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Amúgy egy ismert magyar high stakes reg volt hasonló helyzetben. Az egyik ellenfele drog hatása alatt átbukta neki élete megtakarítását, majd öngyilkos lett. Oké, ez extrém eset és valamivel jobban megviselhetné az embert, de ő is ezt mondta, hogy nem érzi magát rosszul miatta. Egyszerűen mindenki magáért felel.
2023. okt. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Értem. Igen az a limit amin én játszottam, nem a profi megélhetési pókeresek helyszíne, de mindenki aki már veri az NL2-őt/NL5-öt, az már egy fél profinak szntem lehet mondani. És elég jó kis órabérekért le lehet ülni, kártyázgatni.

NL2-ön kezdtem, NL5-re már meg volt a 80 beülő de még nem léptem át, 100-al akartam, (szeretek a tuti biztosra menni), és annyiba is maradt.

Egyébként köszönöm a sok választ.

2023. okt. 29. 08:14
 7/23 anonim ***** válasza:

Ja hogy végig NL2-n voltál. Megkérdezhetem hány bb/100 volt a winrated?


Nem akarlak lelombozni, de az NL2/NL5 verése nem egy hatalmas teljesítmény. Nem vagyom híve annak, hogy a profi/félprofi státuszt a limitekhez kössük, de az fix, hogy nem az NL2/NL5 játékosokra kezdeném használni a félprofi jelzőt. Nem az a lényeg, hogy te ennyivel több munkát tettél bele (és ezzel most nem a munkádat akarom leszólni, én is ott kezdtem, ahol te), hanem az, hogy aki ilyen limiten játszik, az csak nyomogatja a gombokat. A gazdag nyugat európaiak kávé pénzét nyerted el, emiatt igazán ne legyen lelkiismeret furdalásod.

2023. okt. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Nem lombozol le mert tisztában vagyok a limitek és a játékosok közti különbséggel, és azzal is hogy az NL5-el még csak az alapozási fázisban léptem volna tovább, ezeket inkább, a félprofi jelzőt stb. az amatőrök vagy laikusok szemszögéből nézve látom relevánsnak, abban igazat adok hogy mondjuk egy NL50 vagy 100-hoz képest az NL2-5 csak babalépegetés de, ha valaki verni akarja azt a limitet az se 1 hónap munka. :)

Amúgy a gazdag nyugateurópaiak pénzét el lehet nyerni magasabb limiteken is. :)

2023. okt. 29. 16:22
 9/23 A kérdező kommentje:
Ja a BB/100 ra már nem emlékszem HM2-őt használtam, majd annak is utána kéne néznem hogy jó e még, 100 dodó volt ha jól emlékszem, úgy hogy nem bánnám. :)
2023. okt. 29. 16:26
 10/23 anonim ***** válasza:

"ha valaki verni akarja azt a limitet az se 1 hónap munka. :)"


Nem bizony. :)


"Amúgy a gazdag nyugateurópaiak pénzét el lehet nyerni magasabb limiteken is. :)"


Szerencsére ez is így igaz. :)

Isten áldja a német és az angol fisheket. (Az én limitemen ebből a 2 országból van a legtöbb fish Starson)


Ha megvetted a HM-et, akkor az biztos jó még, nem fog elévülni.


Egyébként mi volt a célod ezzel a kérdéssel? Elégedett vagy a válaszokkal? Arra vártál, hogy lebeszéljenek a pókerről vagy épp ellenkezőleg? Tervezel tovább játszani?


Egyébként megint nem akarlak elkeseríteni, de a 10 $ órabér NL5-ön nagyon nem reális hosszútávon. Legalábbis 4 asztalozva Starson tuti nem, még rakebackel együtt sem. De szerintem még a fele sem. 3-4 $/óra, ha nagyon jó vagy. És így utána számolva NL2-n is kizárt, hogy 3-4 dolláros órabért hozz, itt szerintem elszámoltál valamit.

2023. okt. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!