Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha nézed egy természetfilmben,...

Ha nézed egy természetfilmben, ahogy' egy ragadozó üldözi a zsákmányállatot: kinek szurkolsz? Örülsz, ha a ragadozó sikerrel jár? Szomorkodsz, ha elvéti? Vagy épp fordítva...?

Figyelt kérdés

2023. nov. 1. 11:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A kiszemelt zsákmánynak szurkolok, de egyúttal tudomásul is veszem, hogy ilyen az élet: az erősebb elpusztítja a gyengébbet, hiszen ő is élni akar.

A gyengébb rendek közül pedig úgy oldják meg, hogy akkor vadásznak, amikor az őket vadászó alszik, sokszor fürgébbek, mint a vadászó és elmenekülnek. Sorolhatnám még. Ez az élet rendje.

2023. nov. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

A ragadozó éhen hal, ha nem sikerül elkapnia az áldozatát. Ezen nem kesergek. Amit nem szeretek nézni, az a marcangolás, meg véred pofa.

Sokan csak azt látjuk hogy az oroszlánok heverésznek. Szép a testük, erősek stb. Pirosló pofa nem fér bele ebbe a képbe.

2023. nov. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
Miért szurkolnék bárkinek / bárminek egy filmben? Hiszen már megtörtént. Olyan, mintha újra megnéznék egy futballmeccset és bár tudom hogy győzött a fradi, mégis a majmoknak drukkolnék. Értelmetlen.
2023. nov. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3-as: Jól tökön ragadtad a kérdés lényegét...

😁

2023. nov. 1. 17:15
 5/8 TappancsMancs ***** válasza:
51%
Nincs valójában ez az erősebb megeszi a gyengébbet dolog. Az elefánt bőven erősebb mint egy oroszlán, mégsem eszi meg. A ragadozóságon múlik, hogy egyik állat megeszi-e a másikat vagy sem. - kis kiigazításnak az evolúció félreértése miatt...
2023. nov. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5:

Itt nem a fizikai erőn van a hangsúly, hanem azon, hogyha találkoznak ki győzi le a másikat, amennyiben zsákmányául akarja ejteni. Ezért van, hogy az elefántok nem bántják az oroszlánokat és fordítva is ugyanez van: az oroszlánok békén hagyják az elefántokat.

2023. nov. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TappancsMancs ***** válasza:

Én is írtam, hogy nem a fizikai erőről van szó, de közkeletű evolúciós félreértésre írtam valamit, miszerint "Az evolúció lényege, hogy AZ erősebb legyőzi a gyengét". Nincsa annyira ilyen.


"ki győzi le a másikat, amennyiben zsákmányául akarja ejteni"

Erre van egy egyszerű válasz. :) Az győzi le akinek úgy jön ki éppen.


Az elefántot nem nagyon meri bántani egy oroszlán, ezért nem bántja. Az elefánt meg növényevő és nem fog nekimenni csak úgy az oroszlánnak.


Elég ha két oroszlán összekap és a gyengébb a másik szemébe kapar... láttam már bár nem nézem, véletlenül láttam, hogy milyen egy harcban megsérült oroszlán, szétmarcangolt pofával. Éppen nem tűnt erősnek.


Mellékesen ha az oroszlán annyira "erős", meg "csúcs" ragadozó, akkor miért a gyengébb vagy beteg állatokat tartja elsősorban zsákmánynak?

2023. nov. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7-es: csak úgy tudsz a csúcson lenni, ha az alattad lévők gyengébbek...
2023. nov. 2. 00:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!