Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Alapvetően jónak vagy inkább...

Alapvetően jónak vagy inkább rossznak ítélhetnénk meg a világot, vagy az embereket akik benne élünk?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkozom az alábbiakhoz hasonló kérdésen. Néha még magán a gondolataim gondolatán is elszoktam gondolkodni. Nem-e túl korai ilyeneken törnöm a fejem, helyette miért nem “élem ki magam”. De ez más téma.

Szóval 19 évesen, lassan már fél éve vagyok az első munkahelyemen. Pozitív benyomás, nem utálattal megyek be, az biztos.

Mellette felnőttképzésben szeretnék leérettségizni. Még cirka 6-7 hónap van a végleges vizsgáig.

Annyira nagy távolságban nem tudnám megmondani mik a jövőbeni terveim. Viszont felmerült bennem, hogy mi értelme csak a személyes fejlődést keresni, hajszolni a sikert, a pénzt. Ha a végkimenetel mindig ugyanaz. Egy idő után mindenki rájön, hogy a legnagyobb siker amit ember elérhet az életben, hogy szeret és szeretve van, van egy társa, igaz barátai és mindeközben átlagosan élve is a világ legboldogabb embere lehet. Hiszen mind halandók vagyunk.

Miért akar mindenki üzletember lenni, mindenki resellinggel foglalkozni, hogy aztán meggazdagodjon.

Tudom. Az élethez kell egyfajta jól fizető állás, a családalapításhoz még több. De miért nem elég az embernek az, hogy van egy átlagnál kicsit jobban kereső munkája, egy párja, meg pár igaz barátja.

Hova ez a sok szar Hugo Boss poló, meg én megmutatom, hogy Armani órám van életérzés?

Ugyanakkor kellenek “nagy emberek” is az életbe. Akik tényleg fejlődést, újdonságot, jót hoznak a világba. De általában ezek az emberek pont az ellentétei azoknak akikről fentebb írtam.

Annyira beszélgetnék valakivel ilyenről. Aki tovább vinné ezt a gondolatmenetet. Remélem érthető hogy min is töprengek, vagy a világ melyik részét nem értem.

Sőt, elég sok mindent nem értek még a világból, de ez a téma kifejezetten felbosszant.

Valaki nem tud ebben a témában könyvet ajánlani? Tényleg bármi jól jön.

Csak tudnám ezt valahogy jobban felfogni, megfogalmazni magamban.


(Remélem nem lett összevisszaság.)



nov. 27. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Az ego viszi előre a világot. Valaki csak ezt tudja kihasználni és eltipor mindenkit, van aki nem tudja kihasználni és eltiporják. Van aki ki tudja használni és segít másokon hogy egyensúlyt teremtsen a világban, van aki nem tudja kihasználni és magán sem tud segíteni.
nov. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Jók akarunk lenni, csak aztán az ehhez szükséges önismereti mélységeket nem járjuk be. Ezért csúszik félre a bennünk élő gyermek első terve.
nov. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Senior Séf ***** válasza:
100%
Hogy milyennek látjuk a világot, az többnyire tőlünk függ. Én, a naivitással határos jóindulatommal pl jónak látom. Annak ellenére is - vagy éppen azért? - hogy nehéz gyerek - és kamaszkorom volt.
nov. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Elmesélek valamit.

Haladt az életem, úgy ahogy az meg van írva.

Barátok, kapcsolat, ház, gyerekek.

Aztán beindult a vállalkozás.

Pár év után azt vettem észre, hogy állok a felső kategóriás Mercimmel az üzlet előtt, a nem fast fashion ruhámban (értsd :amit az átlag nem engedhet meg) és pepcoban a 490es és a 690es váza között tanakodom pedig nem kéne, ide mindegyikből 10et. Ahogy a filmekben történik, reggel az óradoboz felett állok, ma melyik illik a szetthez. (van Armani is, a poén kedvéért)

Sok új barátom lett az "új rétegből", akik csodálatos dolgokat hoznak létre, megannyi jótékonykodás, környezetvédelem, stb,de a régiek se ráztak le.

A gazdagság egyféle siker, ha azt megszerezted. Már nem tudnám lejjebb adni, de a megrögzött szokásokat se.

Én úgy gondolom ehhez kell egy intelligencia, hogy ezt tudd kezelni.

Aki gyorsan akar meggazdagodni a javakért, annak nincs és ha még sikerül is, nem tart sokáig.

Nekem még mindig az az első, hogy a gyerekeknek mindene meglegyen,de jólesik, hogy magamtól se kell megvonnom semmit. Ehhez persze kell ahhoz egy olyan társ, aki pont így gondolkodik és akkor örökké tarthat.

nov. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem alapvetően semmi gond nem lenne az emberekkel (és nem csak a magyarokra értem) ha leszoknának a másik magánéletében való szándékos turkálásról.


Mer kellemetlen is meg nagyon idegesítő. Ha ez mondjuk megtörténne már eleve jobb hely lenne a világ.


Meg mondjuk még a politikát meg a vallást az hanyagolhatnátok.


Én egyébként próbálom mindig a pozitív oldalt nézni.

De nagyon sok olyan ember van aki mindig mindenbe bele ugat, meg kikaparná a másik szemét is csak mert neki valami több vagy jobb van.


Vagy pl mondok olyat ami van az én életembe (úgy is anonim a fórum) nekem van nem felvállalt szexpartnerem.

Egyébként azon egyszerű okból mert ö megtesz nekem mindent az ágyba amit én akarok.


Na most én kb 2 évvel ezelőtt a fejemhez vágva megkaptam hogy mindenki szokott kef...ni csak én nem. Ez egy akkori munkatárs csaj volt amúgy.


Ehhez neki semmi köze. Engem se érdekel rávonatkoztatva ugyanez.

Meg amikor jönnek és megakarnak erőszakolni a gyerekvállalással...

Meg miből meg hová utazik.


Ezeket el kéne hagyni embereknek. Én sem foglalkozom a fent felsoroltakból senki dolgaival. És máris jobb lenne a világ.


Ilyen egyszerű.


Leletél e örömöt az életben hát ...-al jókat... meg Lugano valami gyönyörű.

És az elmúlt kb 10 évben mindent megvettem amit akartam.

A következő ulticél meg Firenze lesz.

Szerintem a negatív dolgokat ignorálni kell. Ennyi.

nov. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ember alapból jó, de alapból van benne rossz is.

A vallás az ember rossz oldalát kivetítette egy lénnyé és az lett a sátán. A bennünk lakó gonosz az énünk rossz oldala.

Pl nem gondolom hogy minden fidesz vagy DK szavazó rossz ember lenne akinek máglyahalál járna de hogy a jó részükből ki kéne verni a rossz oldalukat az tuti. :D

Az ostobaság és a hazug önámítás is a rossz oldalunkhoz tartozik. A káröröm is pl az emberek mocskolódó ösztönéhez tartozó érzés. Az előítéletek, az intolerancia, az értelmi vakság, a mély hit az mind az ember rossz oldalához tartozik. Akit egyik ügy kapcsán szívesen agyonvernél egy lapáttal azt egy másik kapcsán testvéreddé is akarnád fogadni mert az ember összetett lény és van benne jó és rossz is.


De mivel modern korban élünk így ezekkel nincs időnk foglalkozni. A lelki művelést a vallás lejáratta, az emberi pszichológiát meg gyakran kiforgatják így ezek a kérdések manapság felszínessé véltak és felszínes megoldásokat kaptak.


Anno szerettem a Hősök c sorozatot ahol a gonosz átállt jónak és vissza. Egyszer a halálát kívánja a néző egyszer meg neki szurkol. Ez annyira összezavaró hogy az ember próbálja megérteni. Az is fura amikor pl egy szép nő belül a velejéig romlott és nem érti az ember a képzavart hogy a kettő hogy fér meg egymás mellett. Aztán elgondolkodsz a nárcisztikus embereken és azokon is akik manipulatívak és másokon élősködnek. Próbálod megérteni a működésüket. Vagy azon gondolkodsz hogy két ember akik a barátaid hogyan utálhatják egymást amikor te mindkettőt képes vagy értékelni és szeretni.


Szóval az ember olyan hogyha gondozva van a belsője és értelmes lény akkor a rossz tulajdonságai ellenére is lehet jó ember és értékes, de ugyanez az ember lehet alávaló is. És nem tudni hogy alapvetően megváltozhat-e maga az ember belül. Mert alapból változik, de ugyanakkor ugyanaz is marad.

jan. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 szerintem annyit csinálunk, hogy megéljük a nekünk megfelelő archetipikus dolgainkat, ahogy csak akarjuk. Alapjáraton maga a szándék nagyon ritkán rossz. Általában valami kétségbeesés vagy félelem visz arra embereket, hogy direktben ártani akarjanak, ami eredhet egyszerű félreértésektől kezdve az információk téves feldolgozásán vagy téves információk tetszőlegesen jó vagy rossz feldolgozásán át egészen a feloldhatatlannak bizonyuló traumák miatti következetes félresiklásig akármiből... Ez nem jó vagy rossz, csak így van. Törekszünk helyesen megélni ezeket a mély alapmintázatokat. Az árnyoldallal inkább akkor találkozunk, amikor nincs meg a tudatosság, tehát a kellő odafigyelés és az így megismert tények, információk összefüggésbe helyezve végiggondolása részleges, vagy tévedésektől terhelt, esetleg elmarad. Tudattalanul élve a sors inkább oktat, és inkább az arcunkat pofonra odatartó mintázatainkat játsszuk el ennek érdekében, anélkül, hogy bármit is sejtenénk erről. A tudatosság belépő szintje, amikor ezeket a köröket is hajlandó vagy a pofonok elfogadásával végigélni, de természetesen a cél az, hogy önmeghaladj, szintet lépve képes legyél kicsit előre felkészülni a jövődre, mivel ténylegesen őszinte önvizsgálatok sorozatát követően össze tudod rakni, mi miért van. Így lehetőség nyílik a tényleges jó oldalán játszani. Kérdés, hogy szóba állsz-e vele a felsoroltak közben mindvégig.
jan. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sokan tudatosan lesznek idióták vagy gonoszak. Esetleg tudatosan ideologizálják meg a rosszindulatú érzelmeiket. A jó és a rossz fogalma emberi találmány is lehetne kizárólag de ha a világ az egyensúlyra, és az élő a szervezettségre való törekvését nézzük akkor akár gondolhatnánk azt is hogy létezik a jó és minden ezzel ellentétes az rossz.


Az a mondás miszerint a pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve az így is jelentést nyerhet de nekem meggyőződésem hogy sokan nem foglalkoznak a jószándékkal. A szándékuk inkább a könnyebb és a kényelmesebb út aminél nem kell foglalkozniuk azzal hogy ez jó vagy rossz, és így tesznek sokszor rosszat az emberek.


Sok döntésünk tudatos és nincs hozzá alapmintázat mert a világ változik fejlődik és nem volt még rá példa korábbról. Nyilván vannak alap vezérlő elvek de sok döntés összetett folyamat és tudatosan döntünk akár felelősséget vállalunk akár megúszni akarjuk a dolgot. A tudatosság pedig azt jelenti hogy senki nem kényszerít rá hogy mit gondoljunk, vagy mit érezzünk. Az mind a mienk, és az táplálkozhat jóból és rosszból is. Ezt pedig sokszor érzik az emberek. De hogy nagyon ne zavarja meg a világképüket így ignorálják azt ami zavart okozhat. Ebből pedig sokszor származik rossz.


A cél az lenne hogy a közösség segítse egymást az analízisben. Ha nincs kontroll akkor rohadtul nehéz jónak lenni sok esetben.

jan. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!