Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetek támogató barát?

Hogyan lehetek támogató barát?

Figyelt kérdés

Szeretnék olyan haverrá/baráttá válni aki tud érzelmi támogatást nyújtani haverjainak, esetleg ösztönözi, hogy jobb legyen, és/ vagy segíteni amikor mélypontom van, vagy esetleg nincs jó passzba. Első kézből tudom milyen az. Voltam mélyponton, bár lehet nem olyan rossz mint másnak, de viszont tudom, hogy milyen az ha nem értenek meg. Nem tudtam elmondani senkinek a problémámat, ezért magamnak kellett megemésztenem. Bár pár éve volt nekem is olyan haverom aki támogatott, viszont túl negatív voltam, kevés volt nagyon az önbizalmam, kiszívtam az energiát lehet belőle. Majdnem egy évig beszéltem vele Discordon, de utána külön váltak útjaink, lehet rajtam nem lehetett úgy segíteni, végül is pszichológushoz fogok járni, meg gyógyszereket szedek...


Nem vagyok valami könnyű személyiség, hogy őszinte legyek, eléggé nehéz személyiségem van, sokszor megbántom az embereket, ezért rosszul érzem magam, rossz embernek is gondolom magamat, de szeretnék ott lenni azért másoknak ha kell segítség.


Mi kell ahhoz, hogy támogató barát legyek? Hogyan érjem el? Mik a lépések?


márc. 2. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Támogató barát, aki meghallgat, nem ítélkezik, és nem ad tanácsot, ha nem kérem.
márc. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az első lépés, hogy világosak legyenek a szándékaid, tehát ne rejtsd véka alá a célszemélyek előtt, hogy meleg vagy, és végeredményben több a szándékod, mint barátság. Egyébként magadnak és nekik is hazudni fogsz, ami nem jó alapja egy bizalmi kapcsolatnak.
márc. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2


Ez idegesitő. Nem vagyok meleg, világéletembe hetero voltam és leszek. Egyszerűen ez a hülye mentalitás, hogy ha egy srác jobb ember akar lenni, akár nyitottabb akar lenni, akkor már melegnek számít.


Nem érzek többet haverságnál se semmi. Mindig is akartam barátnőt,

csak nem jött össze még mert visszautasításokat kaptam, de majd lesz. Ha az jön le, hogy meleg vagyok, azért mert esetleg jobb haver szeretnék lenni, akkor szerintem már ott valami probléma van.


Mindenkinek vannak jobb-rosszabb napjai, de ha ennek ellenére is szerinted meleg vagyok akkor gondold azt.

márc. 7. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!