Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Valóban levagyok “maradva” 26...

Valóban levagyok “maradva” 26 évesen?

Figyelt kérdés

26 éves férfi vagyok, jelenleg még a szüleimmel élek. Van párom, ő lassan 25 éves lesz, szintén a szüleivel lakik. Dolgozom évek óta, de tudatosabban próbálok spórolni egy másfél éve,havi 50-100 ezret elrakni magamtól ahogy sikerül,ezen felül apám is támogat ebben havi szinten ahogy tud,hogy segítsen előrébb jutni. Több mint 2 millió megtakaritásom van eddig egy külön számlán,párom is szinten gyűjtöget, neki is van már több mint egy milliója. A szüleimmel nagyon jól kijövök,inkább támogatnak mint hogy “elüznének” otthonról,jó kapcsolatba vagyok velük,meg a páromat is szeretik. Nagy szobám van,remekül elférek benne,a párommal ketten is ha együtt vagyunk, a privàt szféránk sincs zaklatva senki álltal a lakásban. Nem kezelnek úgy mint egy 10 évest,tudok gondoskodni magamról. Leadok minden hónapban 50-60 ezer forintot kajára anyámnak mert ezeket ő intézi,így probálok részt venni a közös anyagiakban. Besegítek a házimunkába is ha szükséges,a saját szobámat teljes mértékben én takarítom,rendezem. Szeretem a rendet,adok magamra,ápolt vagyok. Költök is magamra ,de próbálok normális keretek között maradni,sose vagyok minuszos egyik hónapban sem. A cél a pénz gyűjtéssel a lakás vásárlás lenne egyszer,lehetőség szerint majd a párommal,így nyilván egyszerűbb lenne ketten,de sehogysem látom belőle a kiutat. 18-20 millióba kerülnek a panel lakások (borsodi kisváros),vagy akár többe,attól függ mennyire van felújítva. Nyilván többféle segítség is rendelkezésre áll majd(hitel,babaváró stb), de nem akarunk semmibe se beleugrani még hirtelen,nem akarunk koppanni.A párommal csak 9 hónapja leszünk együtt. De a cél mindenképpen majd a közös jövő lenne ilyen tekintetben,együtt akarunk majd haladni. Albérletbe se szeretnénk menni,mert mint írtam szülőkkel jól kijövünk,így meg az albérlet árát is eltudjuk rakni megtakaritásba. Jogsim,kocsim nincs még jelenleg,sose éreztem szükségesnek,apámmal együtt jövünk megyünk dolgozni,egy műszakba járunk majdnem egy helyre,ritkán busszal szoktam járni ha arra kerül sor. Ha a párommal mennénk ide oda,kikapcsolódni vagy egy étterem stb,azt is megoldjuk tömegközlekedéssel nagyrészt. Idővel majd szeretném letenni a jogosítványt,illetve kocsit is venni,de még nem érzem egyszerűen szükségesnek,hiába tudnám kifizetni mindkettőt.


Teljesen úgy érzem néha,hogy levagyok maradva a velem egyidősekkel vagy kicsit idősebbekkel szemben,és nemtudom hogy ez az én “hülyeségem” csak,vagy valóban igaz-e. Sokaknak már ilyen idősen van lakás,autó,gyerek. Munkatársaim között én vagyok a legfiatalabb, de mindenki már rendelkezik autóval,lakással,családdal(35 év felett vannak),illetve sok ismerősöm is hasonlóakkal rendelkezik,nagyrészt a közösségi oldalakon látom. Valóban ennyi idősen gáz még szülőkkel lakni,Valamit rosszul csinálok,nem vagyok elég érett a koromhoz képest? Többet kellett volna már elérnem ennyi idősen? Vagy csak én látom rosszul a dolgokat,és ennyire befolyásolni tudnak a közösségi hálózatok vagy társadalmi elvárások? Rengeteget agyalok ezen,és nem tudom hogy csak én gondolom-e túl vagy tényleg rosszul csinálok valamit. Ti mit gondoltok erről?



márc. 5. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A közösségi oldal torzít, oda mindenki a legszebb oldalát mutatja. Király életmódot ad elő akkor is, ha putriban lakik, vagy a hiteles autó mellé áll be pózolni. A netes kommentelési kultúra is inkább arról szól, hogy a saját nyomorodat másra vetíted ki, és úgy kevésbé fáj. A legkönnyebb osztani az észt, hogy 18 éves korától már mindenki nagykorú, önellátó és dúsgazdag. Sőt ha betévedsz a Szexualitás kategóriába, még az is kiderül hogy mindenkinek kivétel nélkül 20 centis a fasza, és egy senki vagy, ha nem ütöd meg a szintet.


Az amit leírsz, egy tipikus magyar középosztálybeli élethelyzet (amire azt szokták mondani, hogy megélni kevés, de éhen halni már sok), annak is a felsőbb fele, mert ahogy a hírek is írják, 2 milliónál több ember nem tudna hirtelen 100 ezer forintos kiadást megoldani, mert semmi félretett pénze nincs. A fiatalok tűrőképesség szerint szoktak vagy túlélni ebben a helyzetben, vagy dobbantani külföldre és vissza sem nézni. CSOK-gyereket a világra hozni csak a pénz miatt sem egy álom dolog.


Nem vagy lemaradva.

márc. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne másokhoz igazítsd magad. Dolgozzatok mindketten becsületesen, fölöslegesen ne költekezzetek, de az említett készpénzből és a havi félretett pénzből nagyon sokára tudtok majd lakást venni.

Jobban fizető munkahely nincs kilátásban?

márc. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A környéken a legjobban fizető helyen dolgozok,ami sajnos szerintem így se sok (havi nettó 370-380 körül,plusz juttatások,13.havi,szepkartya stb),ami idővel növekszik majd a béremelésekkel. Külföldön màr voltam évekkel ezelőtt,igaz nem a szakmámban,de nem jött be,nem is vágyom rá se én se a párom. A lakáshitelt tartanánk majd idővel ésszerűnek,minnél kevesebb törlesztővel,de ehhez még rengeteg pénz kell.
márc. 5. 19:47
 4/5 anonim válasza:

Ha az ember mostanában azt nézi, összejött-e neki 30 alatt a kocsi-lakás/ház-gyerek, annak nagyon fájdalmas vége tud lenni, mert nem könnyű mutatvány. Az én ismeretségi körömben szinte mindenkinek úgy lett lakása/háza, hogy rendesen megtolták őket a szülők anyagilag. Persze, van kivétel: akik 7-8 évig kuporgattak egy 1+félszobás önerejére. Szóval nem vagy lemaradva, az átlaghoz képest főleg nem.

Nagyon kézenfekvő az embernek ezzel a mércével mérni magát, mert ezeket ismerjük el társadalmi szinten. De szerintem fontosabb az, hogy neked/nektek mi az érték és aszerint éltek-e. Amit leírtál, az tök korrekt melóban is meg kapcsolatokban is. Az anyagi részét vagy az elvárásokat meg úgyis úgy alakítjátok, hogy jó legyen.

Én elmúltan harminc és tágas albérletben élek, mert egyrészt nekem így kényelmes, másrészt nem tudom, mikor lenne annyi pénzem, hogy olyan nagy lakást/házat vegyek, amilyet bérelni tudok. A birtoklás maga engem nem tesz boldoggá, a helyhez kötöttség meg kifejezetten frusztrál. Ehhez képest én is pánikba esek néha, hogy sosem lesz házam. Aztán leesik, hogy nem is biztos, hogy akarok...

Elsőnek meg igaza van a közösségi oldalakkal kapcsolatban.

márc. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem gondolom ezt bajnak, de mi is együtt élünk anyummal. Kétféleképpen nézhető nálunk, hogy én maradtam anyummal vagy anyum maradt velem. Ez nálunk közös biznisz és mamám így hagyta nekünk a lakást. Nagyobb nappali-szoba miénk párommal, teljesen jó minden.

Bár nálad annyit még kéne önállósodni, hogy ne csak anyud intézzen kaját. Ez így kissé mamahotelnek hangzik. Csodálom, hogy még nem szólt be valaki. Mert itt ez az oldal ilyen. Ez nálam is sokára indult be, amikor anyumat váratlanul ledöntötte valami és rákényszerültem. Az élet adott egy pofont és megoldotta. Jobb lett volna erre előbb felkészülnöm.


35/F

márc. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!