Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerinted van értelme, úgy...

Szerinted van értelme, úgy kezdeni reggel a napot, hogy előre eldöntöm magamban hogy "ma jó napom lesz" vagy nem ez befolyásolja, és ez csak belemagyarázás?

Figyelt kérdés
nyilván nem negatívan kezdeném a napot, hanem semlegesebben, hogy jóvanazúgy csak érjek haza, meg ilyenek...
márc. 11. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom, de az ellenkezője működik. Ha azt mondom reggel, hogy rossz napom lesz, tutira az is lesz.:D
márc. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 HunLo ***** válasza:

Én szerintem van ,ha megtudod csinálni ,már csak azért is ,mert legalább nem rossz gondolatokkal fogsz neki kezdeni a napnak.

Illetve lehetségesnek tartom azt ,hogy a nap többi részében könnyebben megfogod tudni látni a jót.

Régebben én is kisérleteztem ilyenekkel.

Nálam azt eredményezte ,hogy könnyebben vészeltem át azokat a napokat amiket nagyon nem szerettem.

márc. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Én is inkább az ellenkezőjét vettem észre de nem teljesen úgy ahogyan leirod. Most még változékony időben, azon a kevés napsütéses napon az emberek valahogy kedvesebbek. Türelmebbek. Nyitottabbak. Ezt vettem észre. Ez láncreakciót indít. Illetve mikor nekem jó napom volt és ez külsőleg is meglátszódott, kevesebben kiséreltek meg csakúgy felb.szni. Leszólítottak, beszélgettek, hölgyként bántak velem. Szóval lehet, hogy alapjáraton segít hogyha nem a keserűség árad valakiből. Semlegesen hozzáállni szerintem pont annyit jelent hogy sodródni és vagy történik valami sz.r vagy nem.
márc. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 HunLo ***** válasza:
42%

,,Semlegesen hozzáállni szerintem pont annyit jelent hogy sodródni és vagy történik valami sz.r vagy nem."

Igen.Illetve ha történik is valami akkor is legalább lesz miről lehúzni a negatív eseménynek vagy ha valami jó történnik akkor lesz miről még magasabb helyre húznia. :)

márc. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges kijelentés, az más kérdés, hogy optimista az ember és igyekszik a legtöbbet kihozni az adott napból.


"jólvanazúgy, csak érjek haza" - az egyik legrosszabb felfogás.


Lehet ideje váltani. Nem csak gondolkodási módot, hanem munkát is.


Sokan elpazarolják így az idejüket és mondogatják "hogy eltelt ez az idő" - folyik ki a kezekből a napok, hetek... Évek.


Felkelek tervekkel, tudom miket akarok (rövid és hosszú távon is - ezekhez pedig rugalmasan kell kezelni az odavezető utakat) s nem azt nézem, hogy jó vagy rossz kategóriákba rendezzem a nap eseményeit, dolgai, hanem azt, hogy miből mit hozhatok ki, mit hogyan lehet megoldani, miből lehet olyat kreálni, ami előre visz.


Csak egy gagyi pl:


Anno szelektálás volt az ugródeszkás munkahelyemen.


Mindenki nyavajgott, hogy takarítás, lomtalanítás.

Jómagam pedig nyitott szemmel vártam, miből mit hozhatok ki, mellette pedig maximumot hoztam ki magamból.


Engedéllyel külön rakhattam mindazt, amiket kiszemeltem, mert többet láttam adott dolgokban.


"Minek neked az?" - kérdezte az átlag ember.

Alkotok belőlük válasszal lezártam.


Nem értettek és pakoltunk tovább, egész nap hallgattam a nyavajgásukat. Igyekeztem kizárni ezt a zavaró külső tényezőt.


Amíg ők nyafiztak, pletyiztek, addig az én fejemben egyre több ötlet született.


Idővel pedig szép plusz kesst csináltam az elhozott dolgokból és ez is mehetett a félrerakott kessemhez. (nem pár nap alatt, idő kellett kivitelezésekhez)


Alapanyagokat, eszközöket vettem belőle s onnantól a megtervezett alkotásokat kivitelezhettem.


Unalmas és pocsékolás lenne hagyni, hogy az idő csak úgy elhaladjon mellettem.


Hiába a "jó napom lesz", ha te magad úgy éled meg a napokat "legyen már vége és go haza".

(szünetekben is mindig vázlatoltam, ötleteltem)

Emellett pedig vannak külső tényezők, amikre nincsen hatásunk, befolyásunk.

Ezekhez rugalmasnak kell lennünk.


Tényleg egy reggeli motivációs mondaton kellene agyalni vagy inkább az egész összképet kellene átgondolni?

márc. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!