Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez most valóban tejtett...

Ez most valóban tejtett tehetségem?

Figyelt kérdés

Nemrég volt egy számomra megrázóbb szakításom és egyik este elkezdtek versszakok összeállni a fejemben és valami krúbi hangvételű rap/vers/rímelős akármi született. Pár barátomnak megmutattam szerintük van benne valami, kíváncsi lennék mások véleményére is.



belülről marcangol emészt mint egy kurv4 méreg

fájdalmamtól vakon mar nem is tudom miért éljek

másfél évig lakomáztam, ettem mint egy kurv4 király

maradt kenyér, víz, -s a gyógyszer mely lassan degradál


lelkem folytom vodkába két alkarom csurom véres

kezeimben tanulmányom foszlik mint egy hulla részeg

mélység csábít de korlátot(m) még nem léptem át

fejemben hangok nőttek üvöltik, hogy ugord át


nem láttam még íly fényt ahogy a sötétben te ragyogtál

halványodik a jel, éber vakság tölt be éjszakát

úszok tova hátha békés vizekre visz el az ár,

de nem haladok, múltam folyton dobhártyámba kiabál


szilànkaimat kutatva lassan ragasztom meg képem

nem kéne de keresem miért, hogyan, történt mindez

azóta kattog agyam miért lep el így a gyász

-s félek elmém temetője tárt karokkal nagyon vár


ez álom vagy éberség, mosódik sz4rrá határ

nem látom, hogy ébrednék holnap mindig ugyanaz vár

ahogy éjjel érzem még lehelleted tapintását

felkelek -s hűlt helyeden nincs csak a kib4szott párnád


de félálomban hallom még amit utoljára mondtál

könyörgök ne menj még, miért vár így -e rút valóság

szemem nyílik, nincs mit lássak miért nem marad örök vakság

bárcsak élhetném örökké mit boldogan éltem már át


ha egyszer mind meg volt már mit én valaha kérhettem

miért kell újra szenvedni, kis örömért mért éri meg

nem lehetne bezárni mi jó volt -s elengedni mindent

hogy örömmel távozzak -s itt hagyhassak végre mindent



márc. 12. 02:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Valóban van benne valami, sőt, több dolog, ami jobb lett volna, ha nincs benne...


Amellett, hogy érződik benne az őszinteség, megvan az a tipushiba itt, hogy a képek, rímek keresése közben zavarossá válik az egész, néha kifejezetten értelmetlen. Pl. végig arról van szó, hogy hiányzik a másik, nincs veled, erre az utolsó előtti versszakban arra kéred, hogy ne menjen még el, mintha még ott lenne. Vagy az utolsó versszakban egyszer úgy írod le, hogy minden, amit valaha kérhettél, aztán meg csak apró örömnek nevezed.

márc. 12. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%

Ne haragudj de ilyet az általános iskolás tanítványaim is tudnak akik sok rap-et hallgatnak. Ez nem rejtett tehetség.

De. A sokatt szidott és felmagasztalt Azariah sem azért lett híres, mert ő olyan nagy tehetség, hanem mert gyerekkorától eldöntötte, hogy ő ezt fogja csinálni és hitt is magában, nem kérte ki mások véleményét, nem jelentkezett tehetségkutatókba, csak csinálta azt amit csinálni akart.

Indulj el az önismereti utadon és meglátod mit hozol ki magadból!

márc. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A tehetség összetettebb...


Nem egyik napról a másikra rugja be az ajtót.


Túl sokat képzelsz bele.

márc. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A tehetség nagyon túlértékelt és félreértelmezett.


A tehetség egy kiindulási alap. Csak a veled született tehetségből nem viszed túl messzire. Ha sokat tanulsz, képzed magad, megismered, hogy mások versei mitől működnek, hogyan hatásosak, miért érik el a hatásukat, akkor a tehetséged tovább fejlődik, tudás, idővel szakértelem lesz belőle.

A tehetség legfontosabb szerepe nem az, hogy sikerre vigyen, hanem hogy segítse a fárasztó, küzdelmes tanulásodat. Olyan, mint az olaj egy gépben. Nem az olaj végzi a munka nagyját, hanem a fogaskerekek, dugattyúk, egyéb alkatrészek. Az olaj azért kell bele, hogy könnyebben működjön a gép. A tehetség megkönnyíti, hogy a gyakorlás jobban menjen, jobban élvezd, kevésbé fárasszon, kevésbé érezd kudarcnak, ha nem megy valami, ezért inkább próbálkozz vele tovább, újra, még jobban.


És az egyik legfontosabb, amit nagyon sokan kifelejtenek a tanulásból (meg a fenti Azariah hasonlatból is). A népszerű közmondás eredendő tévedése: NEM a gyakorlat teszi a mestert! A gyakorlás csak állandósítja, bevési az emlékezetedbe, amit csinálsz. Ha hamisan énekelsz nagyon sokat és senki nem szól, hogy nem jól csinálod, te meg azt hiszed, hogy az jó úgy, akkor irtó hamisan fogsz örökké énekelni. Ha egy mozdulatot hibásan csinálsz sportolás, vagy akármilyen fizikai tevékenység közben, akkor az izommemóriádba úgy vésődik be és később sokkal nehezebb lesz erről leszoktatni téged, mert annyira beléd vésődött, hogy te így csinálod. Nem elég csak elvakultan gyakorolni, csinálni, ismételni a dolgokat, mert akkor a hibákat fogod begyakorolni.


Mesterré az tesz, ha a gyakorlás közben ki is javítják a hibáidat és utána a hiba nélküli helyes dolgot gyakorlod tovább, hogy a helyes változat ragadjon meg benned és így tovább fejlődj. Az önképzés nagy csapdája pont ez, hogy nem biztos, hogy egy kritikus külső referencia pont, egy tanár visszajelzései nélkül időben felismered a hibáidat, hogy ki tudd őket javítani.

márc. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!