Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudhatom, meg, hogy...

Hogyan tudhatom, meg, hogy miben vagyok/vagyunk valóban tehetségesek?

Figyelt kérdés
Sokszor elfogultak vagyunk a kérdéssel kapcsolatban. Nagyon erősen szelektálunk aszerint, hogy mivel keresünk jól. Aztán hiába keresünk jól, sohasem leszünk boldogok, sem professzionálisak. Mindenki tehetséges valamiben kiemelkedően. Valószínű ebben lehet professzionális és így szakmáján belül magasabb lesz a keresete. Várok kifejezetten gyakorlati megoldásokat. Arra rájöttem, hogy érdekesnek kell lennie. De túl sok minden érdekel.
2011. okt. 15. 09:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Menj el egy Munkaügyi Központ pszichológusához. Ott önkitöltős tesztmódszerrel csinál egy személyiség-és pályaérdeklődés vizsgálatot+beszélget veled. Az eredmények alapján rangsorba tudja állítani, mely értékek fontosak neked a munkában (pl. humán, anyagiak, önkifejezés, kreativitás, csoportban vagy egyénileg dolgozás stb.).

Esetleg figyelemvizsgálatokat is csinál, IQ-tesztet, amiből kiderül, milyenek a reakció időid, verbális vagy nem verbális feladatokban vagy -e jobb.


A munkahelyen, munkakörben való beválásnak csak egy része múlik a képességeken, készségeken. Éppolyan fontos a motiváció (pl. csak a fizuért dolgozik -e vki, vagy a munka egyben önkiteljesedés is számára), hogy be akarsz -e illeszkedni, elégedett vagy -e a választott szakmáddal, munkaköröddel.

2011. okt. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, majd érdeklődöm. Remélem az összes regionálisban van. Milyen jó, hogy fél éve vagyok munkanélküli, de ott nem említették. IQ tesztet egyetemen volt lehetőség kitölteni, egyik 110, másik 119 lett.(SHL)

A másodiknál már volt rutin és a környezet csendesebb volt. (Szóval nem tökéletes) A lényeg, hogy elérte a 100-at. Mondjuk izgultam, hogy nehogy kiderüljön, hogy teljesen hülye vagyok :) Köszönöm az ötletet. Gondolom ez a lehetőség ingyenes. (Megvan az előnye, de a hátránya is)

2011. okt. 15. 11:13
 3/4 anonim ***** válasza:

A barátnőm az egyikben dolgozik pszichológusként, de most GYES-en van. Tőle tudom, hogy szokott ilyeneket csinálni+mentálhigiénés tanácsadást is a munkanélkülieknek. Azt nem tudom, az ügyintézők miért nem reklámozzák ezt. Lehet, hogy van olyan megye, ahol nincs feltöltve a státusz vagy más foglalja le a kapacitásukat.

Remélem, tényleg tudnak segíteni a te megyédben, sok sikert hozzá!

2011. okt. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mondjuk jó lenne valami olyan lehtőség, ahol magamon tudnék segíteni. Egyik gyesen, másik így úgy de a lényeg, hogy nem tud segíteni.

Igazásból minden érettségi előtt álló, felvételiző diáknak kéne ilyen segítségnyújtás.

Hasamra csapok alapon diplomáztam le, aztán észrevettem, hogy diplomás állás kihalás útján megy. Illetve van leghetőség árufeltöltsre a tescoba. Diákhitel ketyeg.

Szar Magyarország. Kétkezű munka, valami olyan ahol van valami produktum, pl. asztalos, hegesztő(izzasztó, de felelősségteljes, megfizetett), esztergályos lett volna a nyerő.

Ha végignézem az okj-s szakmákat találok 20-30 érdekeset, viszont lehet, hogy ott van a megoldás, amire nem gondolok. Az ember azt szereti, amit ismer. Szóval az ismeretleneket sem kéne kizárni. Németül, angolul beszélek, szóval külföld is rendben. De hottentottául is még meg tudok tanuli, csak legyen értelme.

2011. okt. 15. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!