Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért akarok mindig mindenkine...

Miért akarok mindig mindenkinek megfelelni?

Figyelt kérdés

Bármit teszek, az nem azért van, mert én azt akarom, vagy úgy érzem jól magam, hanem rögtön az jut eszembe, hogy a körülöttem lévő emberek mit gondolnak rólam.

Nem merem kimondani a valódi véleményem, félek, hogy beszólnak és mindenki rajtam fog nevetni. Ha bármiben kikérik pl az osztály véleményét és azt mondják, hogy tegye fel a kezét, aki azt mondja, hogy, vagy aki azt gondolja, hogy, mindig azt nézem, mielőtt a saját gondolatomnál feltenném a kezem, higy más is feltette-e és ha nem, akkor inkább én sem rakom fel. Mindenkinek meg akarok felelni, azt akarom, hogy észrevegyenek, mert úgy érzem, hogy senkit nem érdeklek. Senkivel nem tudom megbeszélni az örömömet, bánatomat, egyedül nevetek, egyedül sírok. Toxikus kapcsolatok, toxikus barátok, toxikus szerelem.

Valaki segítsen, hogy tudnék ebből kiszakadni? 😭



márc. 30. 21:04
 1/6 anonim válasza:
51%
Béna vagy egy kicsit lehet. Nem tudod megbeszélni mert toxikus minden körülötted? Honna feltételezed ezt egyáltalán? Azt vágod, hogy inkább ez a net nérgez téged mert ide írod ki ahelyett, hogy sikerese beszèlgetésbe keverednèl otthon? Hisz irod kapcsolat,barátok. Mindeben a gonoszat làtod? Belül van baj. Leszoktál valamiről? Gyógyszer vagy bármi másról? Az képes ilyen elmebajra. Ne másokat hibáztass! Lásd meg magadban azt ami jobbá tesz!
márc. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mert megfelelési kényszerrel is járó személyiségzavarod van.
márc. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"úgy érzem, hogy senkit nem érdeklek"

És?

Téged ki érdekel?

Menj oda beszélgetni hozzá.

márc. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tanuld meg önmagadat értékelni. Jöjj rá dolgaidra, tulajdonságaidra melyekből előnyt kovácsolhatsz.


Mindemellett merd kimondani önálló véleményed. Unalmasak a bologató kutyák.


S merj nemet mondani.


Kezdjed el apró dolgokkal s haladj fokozatosan.


Ha nem tudsz nemet mondani, nem lesz életed, hanem rabszolga leszel mindenki kénye kedvére.


Ugyanis, ha nem húzol határokat az emberek megszokják és elpofátlanodnak.


Hozzám már random beugrani se jönnek, mert tudják, hogy rácsukom az ajtót egy köszönés után, mondva, hogy nem egyeztettünk időpontot.


Eleinte amikor itthonról kezdtem el dolgozni, azt hitték, hogy bármikor ráérek.


Nem!

Pihenő az pihenő, majd eldöntöm, hogyan akarom eltölteni, a munka pedig munka... Én se járkálok be mások munkahelyére, mert épp ráérek.


Tanuld meg fiatalon kezelni ezen dolgokat, különben roncs leszel felnőtt korodban, elfolytott dolgokkal.


Az egyik barátnőmmel azért is szakadt meg a kapcsolat, mert sírt a szája, hogy nincs ideje, mindenkinek pattan, ajtót nyit s nem mond nemet.


Bátorítottam, hogy merjen nemet mondani, de nem ment neki.

Egyedül nekem mert nemet mondani, mert elmagyaráztam elveimet.

Pl azért egyeztetünk, hogy mindkét félnek megfeleljen az időpont.

Ha pihenni szeretne, bátran mondjon nemet, mert az az ő ideje, joga van dönteni.

S megértem, elfogadom. Emberek vagyunk, kell a pihi és énidő is.

Aki pedig mindezt nem érti az egy tuskó. Jobb megszakítani a kapcsolatot értetlen emberekkel.


Vagyis: érdemes szelektálni, jogod van megválogatni kikkel töltöd időd stb.


A barátnőm nem változott, a panaszkupaca pedig halmozódott.

Nekem pedig nem oké, hogy értelemes dolgok, programok helyett hiszti/panasz van.


Ergo ő maga lett toxikus.


Ne ess ebbe a hibába.


Változtass vagy belefulladsz.

márc. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ui: kérdésedre egyenes válasz:

Mert visszaigazolást keresel, hogy jó vagy, ügyes vagy stb.


Az helyett, hogy felfedeznéd önmagadban és fel is fognád.


Nem volt, nincs és nem is lesz olyan ember, aki mindenkinek megfelel.


Ha látszólag igen, ott gond van és érdemes elkerülni az illetőt.

márc. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#4,5 nagyon kedves, higy így próbálsz segíteni, de nekem pont az a bajom, hogy a kutyát se érdeklem. Senki nem ír, nem keres, a legjobb barátnőmnek hitt személy úgy érzem, hogy csak kényszerből van velem és ha teheti, leráz, illetve kihasznál, folyton elkéregeti a leckémet, miközben elvileg előtte délután dolga volt, de nekem eléggé ilyen mondvacsinált ürügyeknek tűnnek, átver, hazudik, stb. Ezért toxikus.
márc. 31. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!