Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az mit jelent hogy valaki...

Az mit jelent hogy valaki falakat épít maga köré?

Figyelt kérdés

Már sokszor hallottam ezt az iskolában is meg más szülőktől hogy azt mondják a gyerekeikre, hogy "falakat épít fel maga köré".

Meg volt mikor nekem is mondták ezt és valahogy egyáltalán nem értettem ezt , hogy mit jelent és hogy mikor és miért csinálják ezt. Valaki legyenszíves ezt nekem ha tudja valahogyan magyaràzza el köszönöm



márc. 31. 23:36
 1/3 Másnapos Sárkány ***** válasza:
100%
Igazából pofon egyszerű. Annyit tesz, hogy bezárkózik a saját kis világába, zárkózott lesz. Nem enged közel magához senkit, nem beszél igazán a személyes dolgairól. Introvertáltak gyakran csinálják.
márc. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De azért az is lehet, hogy nem véletlenül csinálják nem? Gondolom mert mivel mindenkinek vannak saját magánügyei amiket nem nagyon oszt meg másokkal és azt sem véletlenül legalábbis én ezzel jelenleg így vagyok
ápr. 1. 09:15
 3/3 Másnapos Sárkány ***** válasza:
75%
Igen, ebben igazad. Bizonyos mértékig jó és egészséges dolog ha nem nyílik meg az ember mindig mindenkinek. Viszont ezt a falakat épít maga köré dolgot a szélsőséges esetekre szoktuk főleg használni, mikor tényleg senkit nem enged közel magához, akár szó szerint bezárkózik és nem érintkezik senkivel és ilyenek. Ugye gyerekeknél egyszerűbb a dolog, ott elég gyakori, hogy hazajön suliból, nem nagyon mond semmit, bemegy a szobába és alig látod. Aztán ha kérdezed, egy-egy szóval válaszol. Na, ilyenkor jó nagy falat húzott fel maga köré.
ápr. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!