Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Más is gyűjtöget mint én?

Más is gyűjtöget mint én?

Figyelt kérdés
Mindenféle dolgot összegyűjtök, képtelen vagyok őket kidobni. Már elborítanak az ilyen apró kis emlékek, pl kavics egy kirándulásról, egy régi régi naptár, egyetemi puskák, anyukám egy kis cetlije, hogy mit vásároljak, cicabajúsz,mindenféle ilyen apróságok. Mindenhez ragaszkodok, mert mindegyik jelent nekem valamit. Ti is gyűjtögettek?
2009. jan. 5. 16:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
99%

Nem, én már nem gyűjtögetek, mióta volt szerencsém egyszer kiselejtezni nagyanyám lakását a halála után. Megtaláltam a kimosott tejeszacskóit, pár harminc éves bonbonosdobozt üresen, csokipapírokat, kukacos szaloncukrokat (miután az volt a szokása, hogy 20 évig ugyanazt a szaloncukrot aggatta a karácsonyfára "spórolás" címén). De tárolt mindenféle üvegeket is, kb. 1000 darab került elő a padlásról. Borosüveg, befőttesüveg, ilyen üveg, olyan üveg... Húszéves virágmagok, beszáradt gépolaj, festékek literszámra, fényképek olyanokról, akiknek a nevére már ő sem emlékezett, de okvetlen fontos volt megőrizni, mert az ő nagyapjának katonatársait ábrázolta, akikkel még az első világháborúban harcolt együtt... Csorba bögrék, törött vázák, lyukas virágcserepek, mert "az még jó lesz valamire".

Anyám kicsit enyhébb formában, de ugyanezt csinálja, és megpróbálta belém is ezt a mindent összegyűjtő, soha semmit ki nem dobó mentalitást belémnevelni.

Sajnos én viszont rosszul vagyok, ha sok minden van a lakásban. Utálom, ha valamit kerülgetni kell, ha valaminek már nem találtok helyet, ha a portörlésnél a polc lepakolása ötször tovább tart, mint maga a művelet. Utálom, ha meg kell tartanom egy javíthatatlan dolgot, pl. a két éve totálkáros videót, amire már a szerelő is csak legyintett, de ugyanígy nem szeretem, ha a szekrényemben olyan ruhák, cipők, táskák sorakoznak, amiket háromévente ha felveszek. Emiatt félévente szanálást rendezek, és ez nagyon jól tud esni a kis lelkemnek.

Mostanában az egyetemi jegyzeteket dobáltam ki, és ez is határozottan kellemes volt számomra.

Így azt érzem, hogy a csí szabadon áramolhat a lakásban, és a letisztultság nagyon kedvezően hat a lelkemre. :)

2009. jan. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jujj mondjuk én tejeszacskót nem gyűjtök, de pl 30 éves bonbonos doboz és üveg nálam is van, egész kollekció:):):) Amúgy az én nagymamám is ilyen. Kukis szaloncukrot leszámítva. Neki a tejfölös és joghurtospohár a menő:)
2009. jan. 5. 17:18
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm anyja is ilyen...hát elég durva a lakás,ahelyett,hogy kitakarítanának végre. Nagyon sok energiát el tud venni az ilyen hülyeségek (már bocs) őrizgetése. Tapasztalat.
2009. jan. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Sokáig én is gyüjtögettem,de szerencsére elmult.Sajnálat nélkül dobáltam ki mindent és mondom neked sokkal jobb érzés.Csak a leveleimet hagytam meg emlékbe.
2009. jan. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is gyüjtögetek de csak olyanokat hogy:

régi teherautónak a kormányát stb.

2009. jan. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is gyűjtögetek (párom legnagyobb "örömére") ruhadarabokat (varrni, foltnak stb)kisebb dobozokat, majd jó lesz valamire alapon, apróbb vacakokat a gyerekekkel barkácsolgatni (szívószál, csokipapír - alufóliás-, gyöngyök, játékokról lehullott, de még valamire jó darabkák (barkácsolási céllal) szalvéták, újságok, amiben recept, vagy más érdekesség található...persze minden dobozban van! és a padláson "porosodik"...XD
2009. jan. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy szoktam gyűlytögetni, hogy rendre egy idő után belátom, hogy ezek csak haszontalan porfogók, és kidobok mindent.

Régen gyűlytöttem a sörös kupakokat, meg a dobozos sörnyitók tetejét, ásványokat is gyűlytöttem, meg egy időben gesztenyét is, sőt piás üvegeket is. Őrület, hogy az ember mennyi mindent fel tud halmozni...

2009. jan. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ez jó:)))) Igazából engem nem zavar, hogy ilyen hörcsi típus vagyok, meg jól elférnek a kacatkáim, csak kiváncsi voltam, más is ilyen e:)))
2009. jan. 6. 14:47
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is összegyűjtögetek mindenféle kis vackot és alig tudok megválni tőlük. A szobám már tele van. :D A másik, ami viszont rosszabb, hogy gyakran veszek is kis apróságokat, amikre semmi szükségem, de van pénzem és egyszerűen megtetszenek. :S Bár mostanában sikerül megálljt parancsolni az ilyen ingereknek, még ha csak nehezen is. Mondjuk még csak 14 éves vagyok, szóval van időm kinőni. :D
2009. jan. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is minden "kacatot" megtartok, és az a röhej ha kidobok valamit, és egy hét mulva bütykölök tuti az fog kelleni ezért nem dobok ki soha többet semmit! Egyszer találtam egy kipufogó dobot, ezer éves volt, azt is hazahurcoltam, de minek :D . Elektronikus cuccok is csak gyűlnek. Egy szétolvand műanyag darabot is képes vagyok elrakni, blokkokat , feltöltőkártyákat , puskákat (doga) , dolgozatokat , órák alatt rajzolt rajzokat, még a 3.-4.-es írókészletem ből is vannal lerágott ceruzák. , nem író tollak , rugók, felesleges képep a telefonba, á és még sorolhatnám. :) nekem nagypapám ilyen bár van amit kidob, de én elteszem azt is ! :)
2009. jan. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!