Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Képtelen vagyok megbocsátani,...

Képtelen vagyok megbocsátani, úgy másoknak, mint magamnak. Nem fogadom el az emberek hibáit, beleértve a sajátjaimat is. Milyen ember lesz így belőlem?

Figyelt kérdés
2011. okt. 20. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Az is hiba, hogy nem tudod olyanra a választ, amiben te élsz. Ezzel már kapásból nem vagy tökéletes és csak feltettél egy kérdést.

Ezzel bezzeg nem hibáztatod magad, ugye?

Na, leesik?

Felesleges a hibákat lesned, úgyis körülvesznek 0-24h-ig.

Ahányszor hibázol, adj magadnak egy tenyeres pofont.

Egyszer úgyis megunod és azt mondod: áhhh, leszarom, ez hülyeség.

2011. okt. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok azzal, amit írtál. Azt is utálom magamban, hogy ilyen határozatlan vagyok. Mi újat akarsz nekem megtanítani, amikor a nap 24 órájában magamat vizsgálom? Nem tudsz újat mondani.
2011. okt. 21. 13:12
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem is akarok újat mutatni, csak "beszélgetek".

De ha tudod, hogy ez így nem oké és mégsem változtatsz, akkor gyenge is vagy. Ez nem is lenne baj, mindenki gyenge valamiben, csak a kérdés, hogy az adott rossz tulajdonságnak mi a mértéke. Pl. ha elejt valaki egy poharat és kiakadsz rajta, ott valami nem oké.

2011. okt. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem erről van szó. Úgy látom nem értettél meg.

Engem a múltban nagyon sokat szekáltak. Volt egy csapat gyerek, aki rám szállt, tönkretettek lelkileg. Azóta nem találom magamat. Semmi sem sikerül, nincs önbizalmam, félek az emberektől. Ma is gyakran előfordul, hogy "beszólnak" nekem. Ez az, amit nem bírok megbocsátani. Úgy érzem, engem direkt megaláznak, aztán röhögnek. Nem olyan triviális dolgokról van szó, mint amit te írtál.

2011. okt. 21. 20:02
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Kb. 12 évesen engem egy iskola meg akart verni. (Kirúgattam egy tanárt, aki kokizott. Bárcsak ma próbálná meg... na mindegy). Nap mint nap úgy mentem be, hogy Megdöglesz és hasonlók hangoztak a folyosón. Az igazgatóhelyettes a szemembe mondta, hogy ő már elment volna innen, meg ehhez nagyon nagy lelkierő kell. Szerinted nekem könnyű volt? Pluszba jött a dologra, hogy... akkoriban nem tudom hány kiló voltam, de ma, 19 évesen vagyok kb. 145, meg 197 cm. A dagadt szót gyakrabban hallottam, mint köszönést. Lecsengett pár év és 18 évesen lett barátnőm, akivel most is együtt vagyok. Aztán most vettem egy kondigépet is. Nem tudom te hány éves vagy, de szerintem mindenkinek vannak olyan idők, amikor mindennapnagyonszar. Nekem lassacskán véget ér ez az idő. Neked is véget fog.
2011. okt. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Normális. Kért már tőled akárki is bocsánatot azok közül, akik megbántottak, kigunyoltak, lealáztak ? Megbocsátani csak annak lehet, aki bocsánatot kér. Miért kellene nekik megbocsátanod ? Felejthetőek. Bosszut nem forralsz, az a lényeg.
2014. márc. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!