Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kicsit hosszú lesz köszönöm ha végig olvasod.

Egy 19 éves lány vagyok, tavaly érettségiztem és most szeptembertől megyek egyetemre.

Kezdeném az elején, összesen 7-en vagyunk testvérek és nagyon szegény családi körben nőttem fel.

Apukámat születésem óta beteg embernek ismertem, skizofrén volt.

Hogyha őszinte akarok lenni szégyeltem mert ápolatlan volt és volt hogy azt hazudtam hogy nem az apukám mert nem akartam hogy piszkáljanak vele. Lassan 5 éve meghalt rákban és akkor nem voltam szomorú egy fajta megkönnyebülést éreztem tudom hogy nem szép mert nem tehetett róla. A suliban is mindig piszkáltak a ruháim miatt. Csövesnek hívtak 1x addig fajult a dolog még megütöttek és pont látta a tanár de nem lett belőle semmi. Aztán középiskolában folytatódott ott 2 lány piszkalt akikkel az elején jobban voltam, szerintem irigyek voltak rám valamiért. Például én vékony voltam ő meg nem . Elkezdték ott sutának hívni.Alig jártam iskolába inkább dolgozni mentem.

Itthon egy ideje mindig megkapom mikor elrontok valamit hogy szerencsétlen vagyok ,egy idióta, buta , nem fogom semmire vinni . Mindig szorongok, túl gondolok mindent. Anyukám apukám halála óta nem dolgozik . 1 X szóvá tettem neki hogy utálok itt élni megin a pénzen ment a vitta mondtam neki nem én akartam megszületni. És most minden hónapban 50000 ezer Ft ker amit azért nem tartok jogosnak mert nem dolgozik. És sohasem kaptam pénzt tőle szinte. Mindent a nővérem vett meg nekünk. Volt 1 nyár amikor nem volt mit ennünk.

Bármikor mondok valamit hülyére vagyok véve.

Most véget ért 1 hosszú barátságom mert a barának személy kibeszélt meg ilyesmi így jelenleg nagyon egyedül érzem magam. Félek a jövőtől, sosem volt még barátom, nagyon nehéz velem beszélgetni . Főleg a fiúkkal nem tudok.

Mindig mondom magamnak hogy megpróbálom ezt meg azt de nem kezdek bele nincs motivációm hozza. Hiába csinálnámeg jól nem fog megdicsérni senki sem .

Mikor apukám meghalt nem sírtam a temetésen és megkaptam hogy érzéketlen vagyok. Sokszor azt érzem hogy tényleg buta vagyok és hülye mert annyiszor mondták már nekem. A hosszú barátságnak részben miattam is lett vége még azért igazából mert nem akartam sehova se menni mert elkezdtem egyből szorongatni. Itthon sokszor van dukitöréssem , a semmin ideges leszek nem tudom hogy kezeljek le egy adott helyzetet. Úgy érzem anyámat csak akkor erdeklem ha pénzt adok neki

Nagyjából ennyi.



máj. 13. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy mérgező környezet!

1 hónapban 50 ezer? azt inkább tedd félre, takarékoskodásba.

Aztán ha egyetemre mész, akkor igényelhetsz kollégiumi elhelyezést.

máj. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Önbizalmamat rombolja az ilyen környezet, ahol nem kapsz dícséretet, csak leszólást. Igyekezz mielőbb elköltözni - bár lehet, még nem mostanában sikerül, de készülj rá. Tanulj sokat, kezdj önfejlesztésbe, erre lesz lehetőséged az egyetemen.
máj. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

"nagyon nehéz velem beszélgetni . Főleg a fiúkkal nem tudok." - Ha valakivel érdeklődtök egymás iránt és bozalom is van, akkor megy a beszélgetés. Ha heten vagytok testvérek, gondolom, van a testvéreid között fiú is. Már láthattad, hogy a fiúk is emberek, miért kéne félni tőlük?


"Mindig mondom magamnak hogy megpróbálom ezt meg azt de nem kezdek bele nincs motivációm hozza. Hiába csinálnámeg jól nem fog megdicsérni senki sem" - Nem dicséretért kell csinálni valamit, az csak a ráadás jutalom lehet. Ha neked jólesik megcsinálni, már nagyon megérte.

máj. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*bizalom
máj. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
39%

"I can fix her!!"

nade komolyra fordítva, ez nekem átlag tinilány életútnak tűnik, kis szegénységgel meghintve. Tudom, hogy sokkal inkább hallanád, hogy húde különleges vagy meg mi minden tapasztalatod van, de a valóság az, hogy nem vagy menthetetlen, meg buta sem, mert bejutottál az egyetemre. A barátnőd hallatán forogtak a szemeim, de gondolom te nem sok tinidrámát láttál még. A fiúkról meg csak annyit, hogy tudod te mit kell tenned, vagy legalábbis hogy mivel kell kezdeni. Motivációra nincs ötletem, de ha nincs kedved kipróbálni új dolgokat, akkor próbáld kitalálni hogy mi miatt vagy olyan elégedett a jelenlegi helyzeteddel, és hogy megéri-e ez.

máj. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem egy àtlagos tinilàny èlete... ez ultra gàz. Azért csövesnek csúfolni. Sok gyerek csak tárgy a szülei szemèben sok haszonleső szülő van de azért normálisan öltöztetni egy gyereket kutya kötelesség ugyanúgy minthogy éhen se halaszthatod a gyerekedet. Hogy különleges vagy az tényleg nem igaz, szimplán szerencsétlen a szó szoros èrtelmèben hiszen neked család téren ezt dobta a gép. Ehhez tényleg szerencsétlenség kell hogy anyukád pont egy skizofrénnak szüljön és mellette is maradjon. Tuti bántalmazott is téged.

Engem meg a szüleim nem védtek meg soha, mert fèlnek az emberektől ők se normálisak.

De te még csak 19 èves vagy , nem telt el a fèl èleted. Én 27 voltam mikor elköltöztem letettem a jogsit elkezdtem èlni az önálló èletet. Ha szeretnéd írhatsz nekem.

máj. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!