Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy birjanak jobban az emberek?

Hogy birjanak jobban az emberek?

Figyelt kérdés
Mostmár tényleg ugy gondolom hogy velem van a baj, nem lehet hogy mindenki ok nélkül utál meg és csak úgy ellenem fordul, úgy érzem hogy egyre kevesebben birnak és nem tudom min kéne változtatni, sürün csak olyanokat mondanak rólam hogy "flegma fejem van és idegesítő vagyok" nem értem hogy mit értenek ez alatt, mármint hogy flegma fejem van azt vágom de az magától jön és próbálok rajta változtatni, de nem értem hogy mit értenek az idegesítő alatt és hogy hogyan legyek kevésbé idegesítő. Mit tegyek ahhoz hogy jobban birjanak és szimpatikusabb legyek másoknak?

máj. 23. 20:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Ne akarj mindenkinek szimpi lenni.


Nem volt, nincs és nem is lesz olyan ember, aki mindenkinek megfelel.


Szimplán ismerkedj, alakíts ki saját ismeretségi kört, akik elfogadnak olyannak amilyen vagy alapon.


Nekem pl az arcom máig ránctalan, mimika ráncaim sincsenek, kifejezéstelenebb az arcom úgymond.

Kevés emberre tudok mosolyogni, álarcot pedig nem fogok hordani.


Az évek alatt nagyon kedves, rendes emberekre leltem több kapcsolati formában, barátitól az üzleti partnerekig.


ASD-s emberként kissé más az élet, de semmi se reménytelen.

Értelmes, nyitott ember beléd lát s ha vannak közös pontjaitok az megerősíti a kapcsolatokat.


Rengeteg embert vonz az arcom, kisugárzásom, ám a beszélgetések alatt sokszor szembesülök azzal, hogy az emberek egy fejükben elképzelt szerepet húznak rám, ami nem én vagyok, csak szeretnék, ha az lennék, akit elképzelnek.


Pl irodista nő.


Elegáns vagyok ugyan és imádom a blézereket stb, ám jómagam azért hordom, mert imádom őket.

Nem dresz kódexet követek, mint egyesek.


Amikor szembesülnek hobbijaimmal, alkotói mivoltommal onnantól már el is váltak útjaink.


S merd elengedni azokat, akikkel nem vagy egy hullámhosszon. Sőt kell is szelektálni, akármilyen csúnyán is hangzik.


A fellelt gyöngyszemeket pedig becsben tartani. Rájuk szánni az időd és figyelmed azokra, akiket szeretsz/kedvelsz.


Ismerkedj csak bátran tovább és ne kudarcként éld meg, ha nem működik.


Az más kérdés, ha olyan dolgokban fejleszted magad, mint pl kommunikáció, problémamegoldás, emberek kiismerése stb.


... és egy fontos kérdés:

Hogy állsz önmagaddal?


A magaddal való kapcsolatot érdemes először rendbe tenni.


Ugyanis a közérzeted, magaddal való kapcsolatod, lelkiállapotod stb minden belső dolog meghatározza a megjelenésedet, kisugárzásodat.


Magadnak felelj meg első sorban.

A világnak pedig nem kell, felesleges megfelelési kényszer. Igaz, az internet miat egyre többen vannak ilyesfajta személyiség torzulásokban nyakig.


Jó dolog a fejlődni akarás, ám nem mindegy miben s hogyan.

Hozd ki önmagadból a legjobbat, amely önazonos veled és hatalmas kő esik le a szívedről.


Tudom milyen levenni az álarcot és milyen az a bizonyos kő nélkül fellélegezni.


Amint önazonos vagy s boldog, jobb közérzettel, az vonzóbbá teszi az embert, többen közelednek felé.

Sok kéretlen is persze.


Ironikus, hogy meg tud fordulni minden a belső változások által.


Tarts ki és fejlődj bátran!

máj. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!