Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit lehet tenni akkor amikor...

Mit lehet tenni akkor amikor nem tudunk dönteni?

Figyelt kérdés

Borzalmas, de nem tudom miért, már hónapok óta gondom adódik a döntésekkel. 16 éves leszek hamarosan.

Nem jövőbeli tervekről van szó, nem ilyen döntésekről beszélek, hanem hétköznapi dolgok. Én egy olyan személy vagyok, hogy mindenről megvan a véleményem: tanulásról, étkezésről, szociális kapcsolatokról, tanárokról, öltözködésről, stb. stb. , ezért amikor döntést kell hoznom akkor irtó nehéz nekem mostanában, szinte képtelen vagyok dönteni, mivel sose tudom kire hallgassak: önmagamra vagy a társadalom szempontjából normálisnak tekintett gondolkozásmódra. Ugyanis nekem sokszor más elképzeléseim vannak, mint a legtöbb embernek.


Mostanában tényleg nagyon zavaró, tudom, hogy nem vagyok hülye és jól gondolkozom, mivel nyitott elméjű vagyok és csak azért, mert 1-2 tudós valamit állít azért még nem veszem szentírásnak, szóval kb. így vagyok mindennel. Figyelek mi van körülöttem, de a saját véleményem mindenről megvan. Ilyenkor mit lehet csinálni ?

Mit tegyek amikor nem tudok ki után menjek? A saját fejem után vagy a legtöbb ember után ?


2010. okt. 31. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Öreg! Menj a saját fejed után, aztán ha már kellőképpen kék-zöld folt a fejed akkor hallgas a nagyokra!
2010. okt. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem erről van szó, de a mai társadalomnak véleményem szerint sokszor hülye felfogása van

És a társadalmat nem csak "nagy"-ok alkotják. Sőt, az igazán nagyok nem osztják az észt....

2010. okt. 31. 19:10
 3/7 anonim ***** válasza:

én midnig a saját fejem után mentem, egyzserűen ilyen vagyok. az más kérdés hogy én így sem tudtam dönteni, a saját gondolataim közt.

Neked azt tanácsolom hogy fontold meg... Mérlegelj, hogy mekkora rizikó van abban hogy a saját fejed után menj, és mi az ésszerűbb. Nem lehet aztmondani hogy mindig hallgass erre vagy arra. szituációfüggő.

2010. okt. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát nekem is ez van, 2., én sem tudok dönteni mégha akarnék is a saját fejem után menni, mert nem vagyok elég határozott, nem vagyok benne biztos, hogy jó az az út, amire akarok lépni
2010. okt. 31. 19:21
 5/7 A kérdező kommentje:
nehéz elhinni, hogy jó úton vagy mikor mindenki egy másik úton megy
2010. okt. 31. 19:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem azzal nicns bajom. vannak a táradalmilag elfogadott utak, és vannak a saját útjaim. A baj hogy a saját útjaim közt is van rengeteg választási lehetőség... persze van amiben egyetértek a többiekkel, ami egyértelműnek tűnik, de nem ez a jellemző. dönteni mindig nehéz... még azt semtudom sokszor eldönteni hogy milyen fagyit akarok enni, nem hogy olyasmit ami befolyásolja az életem.

általában sajnos ezt úgy oldom meg hogy nem döntök, hanem várok...most is ebbe a hibába esek, és a legrosszabb hogy tudom hogy hibázok, mégis itt vagyok, és nem ott ahol lennem kéne.

2010. okt. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha nem tud dönteni az ember akkor valószínűleg mindegyik választási lehetőség nyögvenyelős, ilyenkor elég bátornak kell lenni ahhoz hogy ne döntsön, és megvárja mi történik. néha vad dolgok sülnek ki belőle.
2010. okt. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!