Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért bizonygatja a barátnőm...

Miért bizonygatja a barátnőm állandóan, hogy neki más barátnői is vannak?

Figyelt kérdés

Persze csak burkoltan, de valahogy mindig a tudtomra adja, hogy nem csak velem barátkozik, nem csak nekem fontos, hanem

másoknak is. Nekem igazából ő az egyetlen, de ez nem is zavarna, ha nem dörgölné folyton az orrom alá. Bár ő konkrétan nem tudja hogy amúgy csak jó ismerőseim vannak. Ráadásul indig azzal jön, hogy szegény "Juli milyen szomorú", a "Mari meg milyen jól néz ki", velem meg szinte nem mutat együttérzést soha. Én 32 vagyok, ő 26 éves, nemrég született babám, így nincs is kedvem meg időm barátkozni. De most nem is ez zavar, hanem hogy miért viselkedik így valaki a barátnőjével. Szerintetek?


2009. jan. 9. 09:02
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

Miért baj az, ha más barátnőiről is mesél neked? Ráadásul úgy látom, nem rosszindulatúan. Biztos, rólad is mesél a többieknek, milyen édes a babád, meg hasonlók. Nem várhatod el, hogy ugyanolyan fejjel gondolkodjon, és mindig veled legyen elfoglalva. Ő még nem szült, nem élte át azt, amit te, teljesen más életet éltek, másak a gondjaitok. Vagy azt gondolod, azért, mert anyuka lettél, mostmár csak veled kell foglalkoznia? Miért kellene veled együttéreznie? Az anyaság a legcsodálatosabb dolog a világon, ezért max. irigykedhetne rád...

Ne haragudj meg, de én inkább téged nem érezlek olyan nagyon igazi barátnőnek, mert a barátság nem erről szól, amiket leírtál, hanem hogy elfogadjuk egymást olyannak, amilyen.

Lehet, hogy jobbat tenne neked, ha hasonló korú anyukákkal barátkoznál, akikkel meg tudnád osztani a gondolataidat, a babaápolással kapcsolatos dolgokat.

2009. jan. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
71%
Én megértelek. Ez olyan, mint amikor azt mondják valakinek, hogy "milyen jól áll neked az a plusz 15 kiló, sokkal szebb vagy ilyen kerek arccal" stb. Kedvesen mondják, de közben megforgatják benned a kést. Nem tudod magad igazán jól érezni a barátnőddel, mert mindig figyelmeztet rá, hogy ha esetleg olyat tennél, ami neki nem tetszik, akkor ő nem esne kétségbe, hisz van más barátnője is. Nekem is volt egy "barátnőm", aki ezt csinálta. Meguntam, szép lassan leépítettem, bár rossz volt, de azóta van másik barátnőm, aki tényleg velem van, amikor együtt vagyunk. Szóval ne tűrd el a másodrangú szerepet, mert csak megkeseríti az életedet, és most a kisbabád mellett erre semmi szükség. Abban egyetértek, hogy próbálj meg másik anyukákkal megismerkedni, akiknek hasonló az érdeklődésük, mint neked. Ilyenkor sokan egyedül érzik magukat, jól esik a beszélgetés, akár még új barátság is születhet belőle. Drukkolok neked.
2009. jan. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
90%

Én látom az érem mindkét oldalát.

Úgy érzem, egy barátságban fontos, hogy mindent meg lehessen osztani a másikkal. Attól függetlenül, hogy Juli és Mari hogy van. Mindenről kell egy kicsit beszélgetni, olykor-olykor a többi barátról is.

Amit nem szabad, túlzásba esni. Nem szabad egész álló nap Juli új ruháját dicsérni, Mari főztjéről beszélni. Meg lehet említeni, hogy délután találkoztam Julival és Marival, az senkinek sem fáj, elvégre a barátnő nem egy tulajdon, de azt nem kell részletezni, hogy elmentünk oda, ezt ettünk, neki ez van, neki az van. Persze, ha ezt a másik fél megkérdezi, az teljesen más.

Próbálj legalább te barátnő lenni, és beszéljétek ezt meg. De lehet az is a gond, hogy te nem érdeklődsz eleget iránta, ezért neki kell mesélni, ami feltünő. De lehet, hogy az a probléma, hogy nem tud mértéket tartani a barátnőd.

Mivel én, és senki sem -rajtatok kívül- nem tud a kettőtök közti viszonyról, sok-e a veszekedés, hogy beszéltek egymással stb.

A megoldás az, hogy megbeszélitek a dolgot, hisz erről főképp a barátnődnek kell tudni - hogy téged zavar az, ha túl sokat beszél arról, hogy másnak mi a gondja, öröme, de irántad nem érdeklődik.

Viszont egy ilyen probléma nem teheti tönkre a barátságotokat. Hisz te azért vagy a barátnője, hogy megértsd, jóban-rosszban támogasd. És persze ez fordítva is így van.

2009. jan. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!