Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnám beosztani az...

Hogyan tudnám beosztani az időmet? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem megy.

reggel fél 7kor megyek el otthonról, és 5-re érek haza,napközben suliban vagyok.ha hazaérek kellene tanulnom másnapra, a nyelvvizsgára, és jó lenne sportolnom is, mivel eléggé meghíztam mostanában.De mivel reggel korán kelek fél9-kor már ágybadőlők.


2010. nov. 21. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:

jó sok zöld tea, ja a mozgás azért kell mindenkinek

tömegközlekedésen ha van lehetőséged akkor esetleg tanulhatsz, egy A4- es lapra kiírod a tanulnivalót és könnyebb lesz megtanulni, szőlőcukor

leülsz fél órára és tanulsz, annyi időd biztosan akad

2010. nov. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ja ja te most egy olyan dolgot akarsz amit nem lehet elérni!:) de komolyan...

- reggel lehet a buszon tanulni meg amikor hazamész akkor is

- ha nézel valami sorozatot barátok közt meg ilyesmi akkor akkor csinálj ilyen sportféle dolgokat tornázz, tehát a lényeg csinálj egyszerre kettőt...ja és ne egyél annyit...vagy figyelj oda, hogy mit.

Hétvégén tanulj előre szerdáig és kész is...

ez pár tipp, de azt ajánlom ülj le és próbálj meg csinálni egy napirendet

2010. nov. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha tényleg nagyon szűkös az ídő pillanatnyilag, mint ahogyan leírod akkor valóban nincs naponta 1 órád a mozgásra, bár ez lehetséges volna, hogyha bevállalnád, hogy a napod kizárólag suliból,tanulásból,mozgásból és étkezési szünetekből állna,mert akkor lehetne,hogy lefekvés előtt fél óra mozgás vagy 5-től 6-ig egy óra mozgás fitnesz DVD-re vagy egyéb megoldások.


Viszont csinálhatnád úgy is, hogy az iskolabuszon is tanulsz, ezzel ídőt spórolsz,így otthon a tanulás már nem foglal el annyi ídőt, így maradna ídőd mozgásra is meg más dolgokra is. De látom,hogy talán még ígyse jönne mindig össze a program,mert 5-től fél 9-ig nincs olyan sok ídő, de napi fél óra szerintem összejön,ha akarod.

Ugyanis amint mondtam: fél órát megtudsz spórolni a buszon tanulással,illetve azt a házit amit egy óráig csináltál azt talán megtudnád csinálni fél óra alatt is. Szokás kérdése az egész.


A helyes táplálkozás nagyon fontos,csökkentsd azokat az ételeket amiket úgy gondolsz,hogy nem a legjobbak neked jelenleg és a napi 1-2 liter folyadékról se feledkezz meg, ami egyébként fontos az agynak is, hiszen sokkal jobban vág az eszed, ha megfelelő mennyiségű vizet,illetve teát fogyasztasz. És nyugalom, a kiegyensúlyozott és kevésbé megterhelő táplálkozástól a szervezet szépen lassan átalakul és vele együtt a tested is. Viszont a türelem nagyon szükséges ehez.


Egy utolsó apró,de hasznos tipp: az iskolaszünetekben ne ülj az osztályban. Keress valakit,aki szüneteken inkább járkálni szokott és menjél vele csak sétáljál csak egyedül,mert ez egy plusz mozgás és sokat segít,ha a nap többi részében nincs időd sportolni. Gondold csak el, napi 5-6 szünet, minden szünet 10 perces, az összesen 50 perc szünet,amiken hogyha kisétálod magad akkor naponta 1 órát sétáltál !


Sok Sikert ! :-)

2010. nov. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyetemista vagyok, ha másból nem is, ebből van tapasztalatom. Sorrendet kell felállítanod, hogy mi mennyire fontos a számodra, az alapján tudod majd beosztani az időd. Ez csak egy jó tanács, veszteni nem veszthetsz semmit, ha kicsit rendszerezed a dolgokat.
2010. nov. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem hétvégén próbálj sportolni.

Én gimis vagyok, de elég sok különórát, faktot vállaltam; s amely tárgyakra ráhajtok, azok speciel nem kötelező érettségi tárgyak. Tehát ott vannak a kötelező érettségi tárgyak, amiből jó lenne 4-es lenni, és a "kedvenc" tárgyaim, amiből 5.


Nekem a jó időbeosztás az lenne, ha nem csinálnék 10 percenként mást, hanem, ha leülnék, legalább 3/4 órát tanulnék, aztán teszem azt, 10 perc szünet, megint 3/4 óra. De ez nekem nem megy, miután 9 (3 nap) vagy min. 7 (két nap) lehúztam a suliban.

Ha gyorsan tudnék tanulni, akkor lenne időm aludni is. (!!!)


Amúgy engem ez az életmód nem különösebben zavar. Szeretek eredményeket elérni a suliban. Illetve mégis sokszor zavar: az, hogy azokból a tantárgyakból, melyeket nem szeretek kell a legtöbbet tanulni - kötelező érettségi tárgyak... :S


Hogy a kérdésre válaszoljak: ezt ajánlom Neked is - mármint a gyors tanulást, már ha megy! Illetve, ha nem otthon eszel, hanem a suliban, akkor hazaérkezés után, tanulás előtt tudnál mozogni.


18/L, 12.-es (jövőre 13.)

2011. máj. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!