Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mint a Butterfly Effect-ben,...

Mint a Butterfly Effect-ben, de mégis más! Ismerős lehet? Talán eleven fantázia?

Figyelt kérdés
Egy olyan jelenségre lettem figyelmes magamnál, hogy ha ránézek adott dolgokra, akkor a testemben, bár lehet, hogy inkább az elmémben elindul egy reakció: egy átérző féle érzés, amit nehéz megfogalmazni... Szóval a képek hatására valóra hívok magamban egy képzetet, ami olyan, mint ha velem történne meg. Egy fiktív példa. Ha látok egy képet, amin egy nő lábára rálépnek pl tánc közben, akkor mint ha én is érezném, vagy elképzelem, hogy milyen lehetett... Tudom, hogy ez a fantáziához kapcsolódik, de ugyan ez van mondjuk háromszög alakoknál(4szög kocka, gyök stb) is. Ha pl látok egy háromszöget, akkor mintha felelevenedne, akár csak egy rossz rajzfilmben és manipulálhatom az elmémben... Ismerős amiről beszélek?
2010. nov. 22. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:

"Ha látok egy képet, amin egy nő lábára rálépnek pl tánc közben, akkor mint ha én is érezném, vagy elképzelem, hogy milyen lehetett"

empátia


"háromszög alakoknál(4szög kocka, gyök stb) is. Ha pl látok egy háromszöget, akkor mintha felelevenedne, akár csak egy rossz rajzfilmben és manipulálhatom az elmémben"

kreatív vizuális típus vagy

2010. nov. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ok, ezzel nincs gond, meg köszi a választ, az érdekel, hogy vannak-e itt vagy hallottatok-e hasonlóról?
2010. nov. 22. 17:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt aki vizuális tipus az mindenki így csinálja... énis ezt szoktam.. :)
2010. nov. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A felrobbanó postaládákkal, és a szőke kislányokkal vigyázz.
2010. nov. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Te is ráléptél a megzakkanás ösvényére. Üdv :D


http://www.youtube.com/watch?v=dRQXP45jagI

"Everything is connect to the everything"

2012. okt. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!