Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az ellentétek vonzzák egymást?

Az ellentétek vonzzák egymást?

Figyelt kérdés
2010. nov. 22. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem igen
2010. nov. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
az ellentétek vonzzák egymást, de csak a hasonlóak maradnak együtt hosszabb ideig.
2010. nov. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen,ugyanakkor lehet pont a túlzott ellentét fogja az embert eltaszítani a másiktól,a nagy hasonlóság pedig vonzani.Tehát ez igaz így is,meg igaz úgy is,épp ezért nem is szeretem annyira ezt a mondást,mert nem mond valami nagyot :)
2010. nov. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, a fizikában.
2010. nov. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Abban az esetben, hogyha emberekre gondolsz akkor sok esetben igen, viszont nem törvényszerű, tehát csak mert egy ellentétes nemű személy pont az ellentéted (személyiségileg) attól még ne vedd biztosra, hogy vonzódni fog hozzád, illetve vonzódni fogsz hozzá.


Ugyanez érvényes a kapcsolat sikerességére is: vannak olyan párok melyek éppen ellentétes személyiségükkel egészítik ki egymást, viszont vannak olyanok is amelyek közös érdekpontok hiányában szakítanak egymással.


Dióhéjban: a reális világ bonyolultabb, mint a fizika :-)

2010. nov. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
a fizikának törvényei vannak,a való világnak nincsennek
2010. nov. 22. 18:40
 7/9 anonim ***** válasza:
ja
2010. nov. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a az egyik legjobb barétom nagyon magas,vékony...én meg kicsi és ducibb ...:D viszont a belső tulajdonságaink megegyeznek...:)
2010. nov. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

az egyik korábbi válaszolóval egyetértek...a fizikában...de vajon a való életben, amikor társat keresünk, egy belőlünk éppen hiányzó effekt fog meg minket, vagy inkább pont az, hogy rokonszenvesnek, hasonló gondolkodásúnak tartjuk a partnert? a viselkedésben a hasonlóak vonzzák egymást nagyobb részben. legalábbis én így vettem észre...azért egy ellenkező személyiségű társak megőrjítenék egymást. tudom ajánlani Myers-Briggs Típuselméletet, személyiségtípusokat, amiből ezt észre lehet venni. Természetesen vannak kivételek, de szerintem a konkrét ellentétek, vagyis amik nagyon közel állnak ehhez, nem tudnak jól együttműködni. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!