Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mondj nemet! Szerintetek is...

Mondj nemet! Szerintetek is butaság erre nevelni minket tiniket?

Figyelt kérdés

˝...hogy nekünk nem tanítanak semmi mást, csak azt, hogy mondj nemet! Nem az, hogy tessék itt a megoldás arra az esetre, ha a mondj nemet nem vált volna be. Csak...mondj nemet...˝

(Meg Cabot-Egy igazi Amerikai lány 2)

És az is valahol benne van a könyvben, csak most hirtelen nem találtam meg, hogy a kamaszok azt hiszik, hogy amikor olyan helyzetbe kerülnek, amikor tényleg nemet kéne mondani akkor csak annyit mondanak hogy Á, nem köszi én nem mérgezem ilyennel a szervezetem! És kész. És mindenki azt hiszi, hogyha ezt belesulykolják a gyerekbe, attól mi már meg vagyunk védve és nem beszélnek tovább arról, hogy mi lenne az igazi megoldás.


2010. nov. 26. 14:42
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Folyamatosan beszélsz egy megoldásról, de nem írod le, hogy pontosabban milyen megoldásra gondolsz és azt sem, hogy egyáltalán milyen fajta helyzetről beszélsz.


Hogyha arról van szó, amire én gondolok ( értsd drog, pia, cigi, stb. ) akkor a válaszom nagyon egyszerű: az a megoldás, hogy előszőr magadban tisztázod az ügyet. Természetesen nincs értelme nemet mondani egy cigire csak azért, hogy 30 perc múlva egyedül szívjál el egyet. Szóval az a te döntésed, hogy csinálod-e vagy sem, de a lényeg, hogy határozott legyél.

Természetesen ítélkezni nem fogok senki felett, bármi is legyen a döntése, viszont én mégis azzal az esettel fogok foglalkozni, amelyikben a válasz a "NEM", mert úgy gondolom, hogy "IGEN"-t mondani elég egyszerű, úgyhogy az nem szorul különlegesebb segítségre.


Nos, véleményem szerint a következőképpen kellene gondolkozni, hogy elkerüljük a csábításokat:

- Mennyit érünk önmagunknak ?

- Mennyire tiszteljük saját magunkat ?

- Mennyire becsüljük az egészségünket ?

- Mik az elveink ?

- Mire neveltek a szülők ?

- Mire próbálnak figyelmeztetni a környezetben levő jelek ?

- Mekkora kockázatot vállalunk pár perc élvezetért ?

- Mennyire tudunk uralkodni önmagunkon ?


Ezek lennének azok a kérdések amiken el kellene gondolkozni, amelyekre válaszolni kellene, és talán még a válaszokon is elkellene gondolkozni. Lehetséges, hogy bár egyfajtaképpen válaszolsz a kérdésre, mégis másképpen gondolkodsz maga a válaszodról, vagyis még te sem helyesled a válaszod. A megoldás összetett, az "IGEN" és "NEM" pedig nem is a megoldás, hogyha helyesen akarunk fogalmazni, az csak a döntésünk kinyilvánítása. Viszont ehez előszőr megkell legyen a gondolkodás, a mérlegelés, a döntéshozatal, az elhatározottság és ha ezek megvannak akkor már egyből fogjuk tudni, hogyha megkérdeznek mit fogunk válaszolni.


De amit mondtam, a megoldás maga az eszed használatán múlik, tehát te kell megoldjad a helyzeted, mert gondolkodni senki sem fog helyetted.

2010. nov. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!