Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Butaság miatt öngyilkosság?

Butaság miatt öngyilkosság?

Figyelt kérdés

nagyon buta vagyok, valószínűleg mértéktelenül alacsony az iq-m. sokat bántottak már, hogy hülyeséget beszélek, hogy ostoba vagyok, és még sorolhatnám.

úgy érzem, hogy igazuk van. viszont úgy vallom, hogy buta embereknek nincs helye a társadalomban (mert kihasználják őket, átverik őket, bajba kerülnek, és sok kárt okoznak ezzel az állammnak, fájdalmat a szeretteiknek, bénábbak és esetlenebbek, stb), ezért meg akarom ölni magam.

van jogom hozzá? tudom, hogy buta leszek mindörökké (alacsony iq-t képtelenség feltornászni), hogy lehet butaságom miatt sok bajt fogok okozni, és nehéz elviselni, hogy ha jót is akarok, másoknak, akad egy-két olyan okos, aki megakadályoz ebben.


2011. szept. 14. 13:20
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
persze, a "többi butáról" nem mondhatok véleményt, de ha már az vagyok, akkor gondolom van jogom magam kiírni a történelemből.
2011. szept. 14. 13:25
 2/15 anonim ***** válasza:

Szerintem alá becsülöd önmagad!

Nem tudom miért akarsz öngyilkos lenni,de nem vagy ezzel egyedül.Sajnos!!

Teca

2011. szept. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lennél buta, ha megölnéd magad. Gondolj erre!
2011. szept. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
olyan hülye nem lehetsz, ha a helyesírás meg...;)
2011. szept. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%
Te meg milyen alacsony iq-ról beszélsz, egyetlen helyesírási hibát sem vétettél, értelmesen, összszedetten fogalmazol, egy buta ember ezekre nem volna képes. Valószínűleg az önbecsüléseddel és/vagy a környezeteddel van baj, de biztosan nem az értelmi képességeiddel.
2011. szept. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Te, minden második ember hülye, a maradék megcsak hiszi, hogy nem hülye. Egy ilyen társadalomban nem igazán tűnik fel, hogy buta vagy. Különben meg azt kell fejleszteni, amiben jó vagy, a többivel meg nem kell törődni.
2011. szept. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
állammnak - itt például egy hiba. de mégis, gyakran túljárnak az eszemen tizenévesek is, visszaélnek bizalmammal, s még sorolhatnám.
2011. szept. 14. 13:34
 8/15 A kérdező kommentje:

de az itt a lényeg, hogy nem szeretnék buta/hülye lenni, viszont úgy érzem, tehetetlen vagyok, mikor nem tudok megérteni, átlátni, megoldani problémákat, vagy éppen átvernek azok, akiket szerettem, vagy szeretek. ha felhasználják a jóakaratomat, kedvességemet, és konkrétan bajba sodornak.

olyan is megesett már, hogy butaságom miatt egy olyan mellett álltam ki, aki bűnös volt.

2011. szept. 14. 13:42
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az elgépelés, nem hiba :)

Továbbra is fenntartom, hogy az önbecsülésed a baj. Ha visszaélnek a bizalmaddal, az nem a te butaságod, hanem mások gátlástalan rosszíndulata miatt van. Cserélj ismerősöket..

2011. szept. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ez nem butaság, hanem naivság és jóhiszeműség. Kicsit ezen kell változtatnod. Nem kell mindent elsőre elhinned, ki kell ismerned az embereket, hogy ki az akiben bízhatsz, és ki az, akinek nem.
2011. szept. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!