Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért akadok ki könnyen?...

Miért akadok ki könnyen? Hogyan lehetne segíteni ezen?

Figyelt kérdés
Férjemmel nagyon sokat veszekszünk,rengeteg dolog ér minket.Sokszor akkora a feszültség,hogy egy icipici dolgon képesek vagyunk,illetve beszéljünk rólam,képes vagyok AKKKKORA kiabálást,pocskondiázást rendezni,hogy szinte szégyellem magam utána.Borzasztó szavakkal illetem,pedig nagyon szeretem őt.Ő is,de mostmár kockán a házasságunk.Egyszerűen borul az agyam és kész...Akkor nem vagyok képes kontrollálni magam,utána megbánom:(Mit lehet ez ellen tenni?Szeretném megoldani,segítséget várok,nem leszóló kommenteket!
2010. dec. 26. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Feleségemmel lassan 3 éve ismerjük egymást, most nyáron házasodtunk össze. Kb. akkor tájt veszekedtünk sokat. Ő nagyon nehezen viselte, ha felemelem a hangom, nekem ez viszont egy természetes reakció volt. Sokat, nagyon sokat beszélgettünk erről, egyébként a beszélgetést mindig én kezdeményeztem, én ilyen típus vagyok, és valakinek kezdeményezni kell a beszélgetést (főleg ilyen témában), különben nem megy. Rájöttem, hogy ha felemelem a hangom, akkor a szavaim el sem jutnak hozzá, holott pont a nyomatékosítás a lenne a cél. Megértettem, hogy a hangom felemelése, ellenem dolgozik, nincs értelme. Megbeszéltem feleségemmel, hogy ha ismét felemelem a hangom, szóljon rám, hogy "Szívem, felemelted a hangod" Ilyenkor rájövök, hogy ha azt akarom, hogy figyeljen rám, akkor halkabban kell folytatnom. És működött! Olyannyira, hogy most már csak nagyon ritkán emelem fel a hangom, és akkor is mindig szól, és rögtön abbahagyom. És sokat kell beszélgetni, nagyon sokat!!
2010. dec. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
menjetek párterápiára, vagy neked kéne szakemberhez fordulni, de ezt ne sértésnek vedd
2010. dec. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én barátnőm is veszekedős volt,aztán beleuntam és ultimátumot adtam neki.Egy héten 3x eljár kőkeményen edzeni,vagy elköltözik.

Szépen edz,szebb,mint valaha és egyszerűen edzés után nincs ereje a veszekedéshez,kötözködéshez:).

A te problémádban még ott van az önfegyelem hiánya,ez sporttal kiválóan fejleszthető,valamint a totális tiszteletlenség is.

2010. dec. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem vagyok tiszteletlen,akkor leszarnám az egészet!

Többieknek köszönöm!Én is mindent megbeszélős típus vagyok,de a férjem nem az...nagyon keveset beszélgetünk,ha le is ülünk,akkor sem sokra jutunk.Legalább is ha megtaláljuk a probléma okát,akkor is mindig visszatér,megoldani nem tudjuk.:(

Egyébként a pocskondiázás oda-vissza megy,nehogy azt gondoljátok,hogy én dobálom,ő meg tűri...

2010. dec. 27. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!