Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hol tudok beszélni istennel?

Hol tudok beszélni istennel?

Figyelt kérdés
szeretném neki megköszönni a sok "jót" amit okoz nekem az életem során,az imáimat nem hallgatja meg,hol tudnám elérni az urat?
2010. dec. 28. 13:11
1 2
 1/12 Saten ‫҉ ***** válasza:

[link]

itt bár angolul tud csak :D

2010. dec. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

írj emailt neki

uristen@menny.hu


ha nem válaszol, akkor legalább nézd meg ezt a filmet:

[link]


:))

2010. dec. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező

Miután nem vagy vallásos, te még egy szemtől szembeni beszélgetéssel se jutnál előbbre.

Javaslom a meg nem hallgatott imáid és a "sok jó" okát, ami az életedben ért, ezek után magadban keresd, ne Istenben.

2010. dec. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
de benne keresem,mert mindenhol arról prédikálnak,hogy az úr szeret minket,és megsegít,az egész csak nagy átverés,vannak akik jó helyre születnek,és vannak akik egész életükben nyomorognak az élet minden területén,ha létezne a nagy isten akkor mindenki egyenlő módon élne,de nem létezik ilyen egyszerű,ámen!
2010. dec. 28. 14:16
 5/12 anonim ***** válasza:
Olvasd el a Bibliát... Sehol sincs benne, hogy csak állni kell és várni a sült galambot. Az sem, hogy a szeretet csak adakozásból állna. A jó anya/apa fenyít is, nem csak ölel, el is vesz, hogy értékelni tudd, amit ad....
2010. dec. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem akarok vitatkozni, de nem ugyan olyan hülyeség Istent hibáztatni a rosszért, és neki hálálkodni a jóért, ha szerinted úgysincs?
2010. dec. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
de létezik,különben nem szórakozna velem,ott fenn ez a feladata,hogy valakit szopasson,mint mondjunk engem,valakinek meg még többet adjon,hiába csalnak hazudnak az emberek az ilyeneket tisztelik becsülik az életben,akik meg egy szar állásban dolgoznak örülnek,hogy ne rúgják ki őket,és ez így megy gyerek korom óta,ha már egy kis jó dolog történik velem,utána rossz értelemben a tripláját visszakapom,csinálhatok én bármit megvan írva a sorsom,imádkozzatok ti csak meg reménykedjetek.
2010. dec. 28. 16:19
 8/12 anonim ***** válasza:

"de benne keresem,mert mindenhol arról prédikálnak,hogy az úr szeret minket,és megsegít,az egész csak nagy átverés,vannak akik jó helyre születnek,és vannak akik egész életükben nyomorognak az élet minden területén,ha létezne a nagy isten akkor mindenki egyenlő módon élne,de nem létezik ilyen egyszerű,ámen!"


én nem szeretnélek bántani, abszolút nem ilyen szándékkal írok most, de aki 60-80 évben gondolkozik, és annyira se méltatja az Urat, hogy örök létet adott nekünk mert szeret, az persze hogy így fogja gondolni...mert csak ezt látja, de ez csak a saját szubjektív véleménye, és ez nevezhető végül is szűk látókörűségnek is, mivel nem az egész szempontjából ítél, azaz elfogult. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

ja és bocsi, egyébként tényleg lehet beszélni Istennel, de ahhoz el kell csendesítsd önmagad, vagyis az elmédet. :P


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

[link]

Ha keresztény vagy akkor legalább a fiával beszélhetsz XD


No, de viccet félretéve. Habár én nem vagyok keresztény, mégis hiszeik valamiféle istenben. Nem lehet vele beszélni, csak érezni tudod őt, a templomokat és a szentélyeket erre találták ki. (Ezeket szakrális helyeknek nevezzük.) Ha hálát akarsz neki adni, akkor csatlakozz egy olyan valláshoz, amelynek istensége (részben vagy egészben) megegyezik az általad vélt istennel. Kövesd ezt a vallást, fogadd magadévá a tanait. Vallástól függően áldozatot is bemutathatsz, hogy kifejezd az istened iránti háládat. Ha viszont te is úgy vagy vele, ahogyan én, akkor egyszerűen csak próbálj meg jól élni, szeretni a mindenséget, segíteni mindenkin. (én ez esetben a buddhizmus tanaival értek egyet, még ha nem is hiszek a reinkarnációban), Isten azért olyan különleges figura minden civilizációban, mert felsőbbrendű, és szinte elérhetetlen (nem lehet "földi" módszerekkel kapcsolatot teremteni vele). Ha mégis hálát akarsz adni az istenednek, akkor gondolkodj elé a javaslatomon.

2010. dec. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!