Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan válasszak önképet egy...

Hogyan válasszak önképet egy sikeres jövő érdekében?

Figyelt kérdés

A kérdés arra irányul, hogy 20 éves férfi vagyok, egy érettségivel, és kilátástalan jövőképpel. Nem tudom hol helyezkedjek el, mit tanuljak, dolgozzak e, ha igen mit ?

Pedig már rég el kellett volna döntenem.

Most számítástechnikát tanulok felsőoktatásban, de egyáltalán nem érdekel már, az is lehet hogy abba hagyom.

Mit tudnátok javasolni?


2011. jan. 5. 19:17
 1/2 anonim válasza:
Ha nem érdekel a téma, akkor nincs értelme továbbtanulni! Szerintem hagyd abba a mostani egyetemet! Gondold át, mik azok, amiben jó vagy és tetszik is neked, majd egy olyan egyetemen tanulj tovább. Amíg az új suliba jársz, javaslom, hogy dolgozz addig valami kávézóban vagy teaházban, hogy legyen saját pénzed, legalább addig nem unatkozol.
2011. jan. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Dehogy kellett volna rég. Van, aki 30 évesen sem tudja. A hobbik mindig jó kiindulópont. Minden embernél van egy 4-5 visszatérő dolog, amit szeret, amihez adottsága van. Érdemes azokon elindulni, és nem csak egy lábon állni.

Írd le a céljaid, mit szeretnél elérni emberileg, anyagilag, emberi kapcsolatokban, spirituálisan, szociálisan stb. Oszd fel időintervallumokra, hogy hova szeretnél eljutni ebben 3 hónap múlva, fél év múlva, egy év múlva, 2 év, 5 év, és mit kell ehhez megtenned.

Az agy is olyan, mint az úthálózat. Ha elindulsz Budapestről és nem tudod hova, akkor hiába csodálkozol, hogy céltalan az utazás és sosem érsz oda Debrecenbe. Ahhoz kell tudni a célt is.

2011. jan. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!