Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ugye, hogy nincs esélyem a...

Ugye, hogy nincs esélyem a sikeres életre?

Figyelt kérdés

Fél év múlva végzek a fôiskolán, ha lesz is munkám (nem lesz), akkor is min. bért, jó esetben kb 100 ezret fogok keresni. Külföldre nem tudok menni, nincs kapcsolatom. Ezután a suli után jó lenne elkezdeni valami másikat, de ahhoz is pénz kell, és ha mondjuk 3 év múlva elvégzem, már 25-26 éves leszek. Valószínûleg egy kis spórolt pénzem(~200ezer) lesz,de ahogy ismerem az anyagi helyzetünket, úgy is elfogják "kérni"-ergo hamar elfogy majd.


Mindezek ellenére a szüleim, meg a többi, álomvilágban élô szerint küzdjek, ne adjam fel. Pedig olyan jó lenne...

22F


2011. máj. 7. 11:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
attól függ milyen diplomád lesz? Keress állást először sohasem tudni hogy mi lesz?!!
2011. máj. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A külföldet kapcsolat nélkül is megpróbálhatod. Ott az álláskeresés se a kapcsolatokra épül, mint itthon.
2011. máj. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az utóbbihoz, menj külföldre! Magyarországon tényleg csak annak van esélye sikeres életre, aki nem magyar, v aki lop-csal-hazudik.
2011. máj. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Ha így állsz hozzá az életedhez, akkor ne is reménykedj semmi jóban.
2011. máj. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Sokadik ember vagy akinek itt olvasom a panaszait.

Eddig nem nagyon irtam mert hat nem...


En a gyokeres ellentetek vagyok - persze megzuhanok neha-neha de nem hetekre- es mindig furcsalltam az olyanokat mint Te...


Ajanlom a Titkot olvasd el. Kicsit hablaty meg nekem nagyon csuri csavarja az amugy igazan egyszeru dolgot, de hat igy lehetett kihozni belole egy egesz komyvet - de teny h jokat mond.


Tobbet nem is nagyon irok a konyv leirja boven a dolgokat.

Az en velemenyem roviden tomoren amig nem hiszel magadban semmid se fog sikerulni amint elkezded hasznalni a titkot- Istenkem de idegesito igy leirni- azaz olyan leszel mint en aki ugy all neki a dolgokhoz h ki ha nem en?- tudna megcsinalni minden sokkal konnyebben fog menni.


Jah es a tobbieknek: azert nem art jelenzkezes elott megkukkolni mennyire hianyszakma az ahitott kar, es nem olyat valasztani amibol 1233388272772728929 munkanelkuli van mar a tulkepzes miatt.


Es hajra kerdezo! Ne zuhanj magadba!

2011. máj. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ugyanez van velem is, csak én még gimis vagyok, és fogalmam sincs mihez kezdjek érettségi után. 17/F
2011. máj. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
szintén. elkeseredettek társasága 17F
2011. máj. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%
Emberek, egy kis életet! A folyton optimista emberek nagyon idegesítőek, de azért csak nekik van igazuk :D Bízzatok magatokban! Minden a fejben dől el: ha keményen hiszed, hogy márpedig te Malibun fogsz lakni egy háromemeletes villában, mert te úgy leszel boldog, akkor te a boldogságodért keményen meg fogsz dolgozni, de a végén megéri! Mert a végén csak kikötsz Malibun! Semmit nem kapsz ingyen, mindenért keményen dolgozni kell, de mi másról is szólna az élet? Nem szabad megállni, feladni, összeomlani! Hisz amíg élünk, remélünk ;)
2011. máj. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Csatlakozom az utóbbihoz, menj külföldre! Magyarországon tényleg csak annak van esélye sikeres életre, aki nem magyar, v aki lop-csal-hazudik."


Én mindig is külföldön akartam élni, kicsi korom óta, tehát nem az anyagiak miatt, de komolyan mondom, lassan ott tartok hogy már csak azért is itt maradok és itt leszek sikeres.


Kérdező, egyet értek azzal aki azt mondja, ilyen hozzáállással valóban semmi esélyed. Egyébként nem csak állásban lehet gondolkodni.

2011. máj. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Vree ***** válasza:

Honnan veszed, hogy minimálbért fogsz keresni?


Gondolom jársz másért is a suliba mint hobbiból, szal csak valami hasznos papírt hozol onnan is?


Külföldhöz nem kell kapcsolat, csak nyelvtudás meg tökösség, hogy ne omolj össze ha papírt kell intézni meg szállást és csupa idegen vesz körül :) Kimehetsz aljamunkára megkeresni 2-3x a minimálbért és 1-2 év alatt lesz annyi pénzed hogy kedzj valamit.


De a külföldi munkavállalók 2/3-a visszajön pár év után így is.


Miért akarsz még egy suliba menni ha nincs pénzetek? Ha egy diplomában se bízol :)


Sztem a hozzáállással van itt inkább baj, nem a magyar munkalehetőségekkel...

2011. máj. 9. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!