Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Megőrülök az olyan emberektől,...

Megőrülök az olyan emberektől, akik nem hisznek az ezotériában! Hogy legyek úrrá ezen?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom, az agybaj kerülget, mikor leírva látom itt a "tudomány" meg "tények" meg "racionalitás" meg "realitás" meg ilyesmi szavakat. Egyszerűen nem tudom figyelmen kívül hagyni, felidegesítem magam ezeken az embereken :S Engem leginkább az zavar, hogy olyan nagy arcuk van, egyébként se szeretem az olyan embereket, akik nagyképűek, de legalább ha már ilyen földözragadtak, hogy nem képesek észrevenni, hogy Mi van körülöttük, legalább szállnának magukba! Persze tudom, hogy ők meg azokat nézik hülyének, akik hisznek benne, NEM VITÁT SZÁNDÉKOZOM GENERÁLNI A KÉRDÉSEMMEL, csak leírtam, hogy miért zavarnak ennyire. A kérdésem pedig az lenne, hogy ti hogy tudjátok ezt "feldolgozni", hogy vannak ilyen "vak" de egyben nagyképű emberek? Szeretnék elfogadóbb lenni, de nem megy :S


(Egyébként "ezotéria" alatt olyan dolgokat értettem, mint reinkarnáció, lélek, szellemek, csillagjegyek)


2011. jan. 9. 10:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
a csillagjegyek tényleg nagy hülyeség ,a reinkarnáció is , a többiben hiszek én is!
2011. jan. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne a gyűlölködésre pazarold az energiádat, hanem azokkal az emberekkel foglalkozz, akik szimpatikusak és egy "hullámhosszon" vagy velük :) Engem is sokszor idegesítenek az emberek, mert nem egyezik az életfelfogásunk, de ez ellen nem lehet mit tenni, egyszerűen ne gondolkozz rajtuk!
2011. jan. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanolyan elveszett emberek, mint te, csak ők a tudomány nevével fémjelzett hiedelmeknek dőltek be. A legtöbb tudományos tényt nem tapasztalják, nem értik meg, csak elhiszik, hihetőnek tartják, ahogy te hihetőnek tartod ezenek a dolgoknak a működését.

Ha nincs bajod a más vallásúakkal, mondjuk az erőszakos keresztényekkel, akkor velük se legyen. Egyébként bosszankodj nyugodtan.

2011. jan. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%

Komolyan mondom, az agybaj kerülget, mikor leírva látom itt a "reinkarnáció" meg "szellemek" meg "hit" meg "túlvilág" meg ilyesmi szavakat. Egyszerűen nem tudom figyelmen kívül hagyni, felidegesítem magam ezeken az embereken :S Engem leginkább az zavar, hogy olyan nagy arcuk van, egyébként se szeretem az olyan embereket, akik nagyképűek, de legalább ha már ilyen földözragadtak, hogy nem képesek észrevenni, hogy Mi van körülöttük, legalább szállnának magukba! Persze tudom, hogy ők meg azokat nézik hülyének, akik hisznek benne, NEM VITÁT SZÁNDÉKOZOM GENERÁLNI A KÉRDÉSEMMEL, csak leírtam, hogy miért zavarnak ennyire. A kérdésem pedig az lenne, hogy ti hogy tudjátok ezt "feldolgozni", hogy vannak ilyen "vak" de egyben nagyképű emberek? Szeretnék elfogadóbb lenni, de nem megy :S


(Egyébként "tudomány" alatt olyan dolgokat értettem, mint matematika, fizika, biológia, kémia)

2011. jan. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Csak hogy tükröt állítsak, semmivel se vagy különebb mint akiket lehordasz:D.
2011. jan. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de te most ugyanolyan fölényeskedő vagy velünk szemben azzal, hogy földhözragadtnak meg vaknak tartasz.


Próbálj egy kicsit megértőbb, türelmesebb, empatikusabb lenni. Próbáld meg a másik ember szemszögéből vagy teljesen kívülállóként szemlélni a dolgot. Nem kell vele egyetértened, de így könnyebb elfogadni az ő álláspontját.


Egyébként fura helyzet ez, mert most te az ezotéria oldaláról megveted azt, aki a tudomány mellett áll, holott annyi gyakorlati haszna volt már (a hétköznapi életben és úgy általában a világ működésének megismerésében). Én elfogadom a tudomány eredményeit és némely ezo-dolgot is elképzelhetőnek tartok, néhány dologban hiszek. De jóval kevesebb eredményt tud felmutatni, mint a tudomány.


"Komolyan mondom, az agybaj kerülget, mikor leírva látom itt a "tudomány" meg "tények" meg "racionalitás" meg "realitás" meg ilyesmi szavakat."

Ha valaki ilyet mond, akkor az inkább tanulatlanság jele. De biztos ne ezt akartad kifejezni.

2011. jan. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 haggyámán ***** válasza:
93%

Hé, ezt a poént én akartam ellőni. ):


Amúgy egyetértek. Te is ugyanannyira nagyképű és vak vagy, mint akik miatt idegeskedsz.

2011. jan. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Nahat ezert nem kell "meorulnod". Higyj amibe Te akarsz, masok is csinaljak igy. Vakoknak, stb hivod oket. Mit gondolsz Te jol latsz? O velemenyuk szerint nem. Foglalkozz, novekedj a sajat hobbiddal, de engedd meg, hogy masok is igy tegyek. Szabad emberek vagyunk, azt es abban hiszunk amit akarunk.
2011. jan. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
91%
Hát, figyelj, engem csak az idegesít, mikor DIREKT bemennek az Ezotéria témába és ott mindennek lehordják az embert, csak azért, mert hisz valamiben, amiben ők nem. NA ez tényleg szánalmas! Meg most komolyan, én sem értem, hogy lehet valaki annyira Földhöz ragadt, hogy semmiben nem hisz? Most vegyük pl. az ufókat. Tényleg azt hiszi az az ember aki nem hisz bennük, hogy egyedül vagyunk egy végtelen nagyságú Univerzumban? XD Ez eléggé szánalmas egy felfogás az igaz :) De nem kell rajtuk felidegesítened magad, inkább poénosak már egyesek komolyan, én már csak röhögök az ilyeneken :) Amikor ilyen választ látok az ezotéria témában jelentem és kész. Itt is jelentettem pár választ ^.^ Jobb tanácsot nem tudok adni, én úgy 'állok bosszút' hogy jelentem őket, mást úgyse nagyon tudok csinálni :D
2011. jan. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
44%
Úgysem törlik, mert nincs vele semmi baj. Nem ezt hívják gyűlölködőnek. Ellenben a te válaszodat jelentettem, kedves előző :)
2011. jan. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!