Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi fiatalok hogyan leszünk...

Mi fiatalok hogyan leszünk később? Vagy csak én aggódok fölöslegesen?

Figyelt kérdés

Már rég kiakartam írni a kérdést, na most meg teszem.


Az érdekelne hogy mi fiatalok milyenek leszünk később ha idősek leszünk. Mert ha belegondolsz anyád, apád, nagyszüleid tudnak mindent helyetted, mindenhez értenek, ellátnak eltartanak. Az egy dolog hogy dolgozok de ez marha kevés lenne ha egyedül kéne élnem például. (85 ezer ft)


Ha bármilyen problémám van anyámhoz fordulok ha ő nem tudja akkor apámhoz, a nagypapám egy marha okos ember, a számítógépen kívül mindenhez ért szó szerint, a szüleim talpra esettek és ha belegondolok hogy ők mind nem lesznek egyszer, akkor összeszorul a gyomrom és félni kezdek de úgy igazán.


Mi a véleményetek?


20F


2011. jan. 12. 06:51
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Szóval leszünk mi is olyan talpraesettek mint most ők?

Leszek olyan okos mint a nagypapám?

Mert én igazából nem értek semmihez.

Hogy fogom elmagyarázni az én unokámnak hogyan kell felszerelni egy akármit....??

2011. jan. 12. 06:54
 2/12 anonim ***** válasza:

Élettapasztalat!

Ha nem egész nap a Facebook előtt lógsz, akkor neked is lesz majd, más kérdés, hogy a világ változik, mások az elvárások.

Mondjuk nézem a 20 év körüli haverjaim és nem vagyok boldog, pedig én sem vagyok sokkal idősebb.

Egy szöget sem tudnak egyesek beverni, de a formátumokat, percdíjakat, zenék előadóit fejből tolják. :)


Különben miért dolgozol 20 évesen?

2011. jan. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Előzőhöz egy rövid hozzászólás: Valószinűleg azért dolgozik 20 évesen, mert még a mai világban sem jár mindenki egyetemre. Szerintem szerencsére, mert a sok diplomás ember között aki ki végezné el a többi szükséges munkát.

Kérdezőnek: Ne aggódj, te is leszel talpra esett, az évek hozzák a tapasztalatot. Én 53 éves vagyok. 20 évesen remegett a gyomrom ha például egy hivatalban ügyet kellett intéznem, néha megszólalni is alig mertem. Ma meg több száz ember ügyeit intézem. Sajnos az én szüleim már nem élnek, 23 éves voltam mikor édesanyám meghalt. Ők mindig hiányozni fognak, jó lenne sokszor kérdéssel fordulni hozzájuk, de kénytelen vagyok magam megoldani a dolgokat.

2011. jan. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

07:08


Igazad van, nem kell mindenkinek diploma, de így esélye sem lesz arra, hogy sokkal többet keressen, mint 85 ezer. Diplomával a kezében már könnyebben pályáz meg egy olyan állást, ahol nem minimálbért fizetnek.

Már most a jövője miatt aggódik, szóval szerintem érdemesebb lenne visszaülni a padba és ha nem is diplomát, de még egy szakmát szerezni.

2011. jan. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Tanulok is hogy szeptemberben kezdhessek egyetemen! Idén akarom elkezdeni mindenképp.


Rendben van hogy nem a facebook előtt kell lógni de akkor mit csináljak? Mert nincs aki tanítson, anyámmal élek,

2011. jan. 12. 07:24
 6/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nagyon helyesen teszed!

Jó pap is... tudod. :)

2011. jan. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Üdv!

Én igaz, hogy 16 éves vagyok (srác), de bennem is nagyon sokszor megfogalmazódik ez a kérdés. Apukám, hogyha azt kérnék tőle hogy építsen egy repülőt, még azt is megcsinálná, papámmal együtt. Hihetetlen, hogy milyen mester emberek, pedig nem a szakmájuk, egyszerűen csak unatkozott fiatal korában és barkácsolt. Sebesség mérőt a bicikliére meg olyanokat, amiről én álmodni sem merek, hogy én egy olyat valaha is meg tudok csinálni... Kérünk tőlük valamit, nincs olyan hogy nem tudja megcsinálni, hihetetlen. A mai generáció meg csak a számítógép előtt ül. Beleértve természetesen engem is. Apu mindig azt mondja,hogy csak józan paraszti ész kell a dolgokhoz. Amiben jobb vagyok, azok csak a nyelvek, szerencsére jó nyelvérzékkel születtem.. Ha kell valami, aput felhívom. Még egy égőt se tudnék kicserélni szerintem, anélkül, hogy ne hívnám fel telefonon. Mostanában hibáztatja saját magát, hogy nem velem csináltatta a dolgokat, és ő pedig hátulról magyarázta volna, hogy mi és hova. Mostanában viszont nekikezdünk ennek a megoldásnak is. :) Félek a jövőre nézve, félek, hogyha majd a feleségem megkér hogy javítsak meg valamit, a vízvezetéket vagy valamit, mert semmit nem tudnék vele kezdeni. Ne haragudj, hogy így belerondítottam, de csak ide tudtam leírni, és kiadni magamból. :)

2011. jan. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én apukám is ilyen "mesterember" volt (sajnos már meghalt), bár végzettsége szerint mérnök, de minden házkörüli munkát meg tudott csinálni. Szerencsére ő tanított is engem és a bátyámat, hogy mit hogyan kell csinálni. Megtanított fúrni, fűrészelni, sőt még lőni is (légpuskával), pedig lány vagyok. Még egy gokártot is építettünk hárman. Anyukám is nagyon talpraesett, tényleg bármit meg tud csinálni, ő rá volt kényszerülve, hogy megtanulja, mert szinte mindig mindent magunknak kellett csinálni. Sajnos a mai fiatalok igen nagy részére igaz, hogy semmit sem tudnak megcsinálni, és igen, ezért én is a számítógépet és az internetet okolom. Én is elég sok időt töltök a gép előtt, mert sajnos mi már ehhez szoktunk hozzá, hogy így töltsük el a szabadidőnket, máshogy már nagyon el sem tudjuk képzelni. Én is kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a generációnkból... 18/L
2011. jan. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés. Tény hogy ma kevésbé talpraesettk sok dologban a fiatalok. De jobban értenek máshoz. Összességébe viszont valóban életképtelenebbek. Mert túl sok lehetőségük van szórakozni és punnyadni. 40-70 évvel ezelőtt az emberek többségének sokkal nagyobb kihívásokkal kellett szembenézni, mint ma. Ma viszont sokkal bizonytalanabb világban élünk. Kicsit elkorcsosultunk, és sok dolog már csak a véletlenen múlik. Nem lehet olyan könnyen jövőt csinálni magunknak.


Ha van pénzed, akkor könnyű dolgod van. Veszel egy kertesházat, mellé egy barkácssufnit és elkezdesz tanulni. Ha úgy érzed hogy képtelen vagy megoldani dolgokat akkor apád hibája is, mert mindent helyetted intéz, és nem önállóságra nevelt. Ma már azt kell mondani sajnos, hogy a szülők se tudnak életre nevelni.

2011. jan. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Élettapasztalat. Ők is azért tudják, mert látták valahol. Ha mondjuk nem tudsz vakolni, és elmész egy rokonodhoz segíteni, ahol vakolni kell, akkor ott megtanulod, és már megy. Ha nincs lehetőséged rá, akkor ott a net, abban úgy is jók vagyunk :D


Van egy elméletem arra, hogy a mi generációnk miért életképtelenebb mint, a szüleink. Tehát a szüleim, és az összes idősebb rokonom már kb. 13 éves korától dolgozott valahol suli mellett, mivel nem volt abban az időben pénz (az én szüleim is dolgoztak, pedig mindig a felső középosztályba tartoztak). Így sokkal többet láttak mint én. A másik az, hogy akkor semmi nem volt. Ha a faluban nem volt szakkör csináltak maguknak, mivel tudták, hogy senki nem fog ezzel foglalkozni, ha nem volt focicsapat, akkor csináltak. Ezek után az a generáció elkezdte óvni a gyerekét, túlságosan félteni és "kényesztetni", nehogy már az ő gyereke is ennyit dolgozzon, ha megteheti akkor ne dolgozzon stb. Így minden alánk lett rakva, és óvtak mindentől, és teljesen természetes az, hogy megcsinálnak helyetted mindent. És ez ott is látható, hogy a szüleim így neveltek, a nagyapám meg 10 évesen elvitt mindig ha csinált valamit, amitől a szüleim mindig kivoltak, hogy nehogy bajom legyen, meg megerőltessem magam... Pedig ők is így nevelkedtek fel. Elég hosszú lett, de úgy gondoltam ezt megosztom másokkal is.. :D 19/F

2011. jan. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!