Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak, hogy ne érezzem...

Mit csináljak, hogy ne érezzem ilyen rosszul magam emiatt? Sok pénzt költöttem, fölöslegesen, és most iszonyú lelkiismeret furdalásom van.

Figyelt kérdés

Ha pénzről van szó, nagyon könnyű nekem lelkiismeret furdalás csinálni.

Na most az a helyzet, hogy akartam egy gitárt. Először 20000 fölé nem nagyon akartam menni, mert egyrészt még nem tudok gitározni, másrészt úgyis csak otthon játszogatnék magamnak, semmi több. Aztán láttam neten jól kinéző, meg jobb fajta (már márkás) gitárokat 25000 körül. Végül mikor ott voltam a boltban, az eladó is tök rendes volt, segített sokat, játszott a gitárokon, és valamiért már ott is csak a fémhúrosokat nézegettük (nem tudom miért), aztán jó sokáig gondolkodtam, de valahogy ahogy beszélt róluk a hapsi, meg ahogy elkezdett ott játszani, hogy melyiknek milyen a hangzása, meg, hogy mennyivel szebb, mint a többi, azon kaptam magam, hogy megvettem egy (csúcsajánlatos) cort earth-öt, teljes felszereléssel együtt (táska, pánt, hangoló, pót húrok stb.) 45000 ft-ért.

Kb. 5 perc sem telt el a vásárlás után, mikor már azon siránkoztam, hogy mi a fr@ncér nem vettem meg egy 13000 ft-os damilos valamit...

Anya meg valahogy belement! Nem hogy leállított volna, pedig ő volt az aki az elején erősködött az olcsó mellett.

Aztán apa is azt mondta, hogy a mai világba, ez nem is sok. De ő biztos nem tudja, hogy milyen olcsón is lehet venni gitárt.

Iszonyatosan furdal a lelkiismeret. Nagyon rossz. Nem tudom mi történt a boltban, de valami biztosan, ha ott simán megvettem, aztán rájöttem, hogy ez nekem nem kell.

És ez kellett, hogy rájöjjek, nem akarok én ennyit, ilyen szinten gitározni.

15/l :'(


2011. márc. 22. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Gitározz sokat. Szerintem meg fogod szeretni. Én is megszerettem, pedig pár évig csak porfogó volt a gitárom.
2011. márc. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Azért az a pénz nem lett kidobva, hiszen ha hirtelen megutálnád a gitározást akkor is el lehet még adni, persze nem annyiért amennyiért újonnan vettétek, de nem az van hogy elbuliztad a pénzt, hanem olyanra költéttel ami haszos lehet számodra és az értéke is megmarad ha vigyázol rá.
2011. márc. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát igen, igazatok van. :)

Amúgy közbe az történt, hogy bármennyire is rosszul éreztem magam, meg úgy éreztem, hogy nem fogok gitározni, azóta (1 hete) minden nap gitároztam, van, hogy több órát. Úgyhogy annyira talán mégse lesz kidobva az a pénz. :)

2011. márc. 26. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!