Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit jelent az, hogy valaki...

Mit jelent az, hogy valaki meghasonlott önmagával?

Figyelt kérdés
2009. jan. 31. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy valaki súlyosan kibillent a lelki egyensúlyából, és elvesztette önmagát, az önazonosságát.
2009. jan. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt jelenti, hogy volt vmi amiért eddig rajongott, amiben eddig hitt, de vmilyen hatásra vagy tapasztalatra már ellentmondásossá vált ez a dolog és nem tud kiigazodni az ellentétes érzésein.
2009. febr. 4. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
83%

A fenti válaszok tömörek és tárgyilagosak, de kifejtem az én megfigyeléseimet neked. Egy jó példa kellően tudja szemléltetni. Szóval mindenkinek van vagyis remélem hogy van bizonyos morális értékrendje, aminek a határait nem lépi át. Ezáltal kellő véleményt tud formálni élete során akármilyen témáról és többé kevésbé állást tud foglalni bizonyos helyzetekben. Viszont az élet hoz olyan fordulatokat, mikor a saját értékrendedet fel kell borítanod, ezáltal a saját szabályaidat megszegni kényszerülsz! Ilyen például az hogy a lopás a kollektív tudatban bűn meg szerintem is, de mikor a szegény dolgozó embert kirúgják és nem tudja eltartani a családját rákényszerül olyan dologra amit normális helyzetben elítélne. Vagy másik példa, mikor egy lánynak tetszik két fiú és nem tud dönteni köztük, (ez nagyon gyakori eset egyébként) akkor bele megy egy olyan játékba amit amúgy elítélne meg mások is megszólnák érte, de szegény nem tud dönteni így egyik srácot a másikkal csalja és fordítva... Lényeg hogy a példáim során átlépik a szereplői saját morális határaikat és idővel ezek a határok meg is szűnnek. Sokan nagyon el is torzulnak e miatt, nekik akkor már semmi sem lesz szent! Az ilyenek önmagukkal szembefordulnak, meghasonlanak. Egy olyan személyre hasonlítanak akit elítélnek, de ez mint egy másik személyiség lappang bennünk. Persze az hogy kiben milyen mértékben az egyéntől függ, de jórészt nem ilyen komoly a helyzet csak kivételes esetekben van nagyon torz kórkép. Az ilyen embereknek, szerintem egy kis önismereti tréninget kell tartaniuk saját magukat megismerni és belül helyretenni a dolgokat. Nyugaton meg a már közhelyes, fordulattal élve elküldik pszichiáterhez... Hát röviden ennyi az én verzióm szerint, ha hasonló lélektani kérdésed van írhatsz nekem bátran.



Piscatel

2010. júl. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 sztív2000 válasza:
100%
Egyszer egy barátomat elütötte egy római katolikus pap. Túlélte. A pap megijjedt és összetörten mondta, hogy meghasonlott önmagával. Akkor nem értettem, hogy ez mit jelent. Ma már rájöttem, hogy pozitív dolog is lehet a kifejezés.
2010. okt. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
Igen. Egyetértek az előző válaszolókkal. Nem. Nem teherbeesést jelent a meghasonlás! :P Vajon hogyhogy ide került?
2012. jan. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
93%
Olvastad Az arany embert? :) Timár jó példa erre.
2016. ápr. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!