Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ki milyen filozófiát tart...

Ki milyen filozófiát tart igaznak? Miért?

Figyelt kérdés

Ne ködösítsünk !


Írjunk úgy, hogy az bárki számára elsőre közérthető legyen !



2011. jan. 16. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
miről van szó?
2011. jan. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Például arról, hogy konkrétan te milyen hitet, filozófiát, életszemléletet tartasz magadénak leginkább, melyik áll hozzád legközelebb, és hogy miért pont az.
2012. jan. 11. 16:52
 3/7 A kérdező kommentje:

Húha ..!!


Ennyire mélyen gondolkodunk ..?


Remélem, nem bántottam meg senkit az érzéseiben..


:(

2012. júl. 6. 16:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Rossz a kérdés
2012. júl. 31. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ha érted a kérdést, és rossznak találod, kérlek, írd le, te hogyan tennéd fel ugyanezt a kérdést másképp !

Vagy legalább kíséreld meg elmagyarázni, miért rossz.


Köszönöm.

2012. aug. 2. 10:29
 6/7 anonim ***** válasza:

"Ne ködösítsünk !


Írjunk úgy, hogy az bárki számára elsőre közérthető legyen !"


Ezt kihagynám, fölösleges, és nem hatékony.



A kérdést így tenném fel:


Ki min szokott filozofálni?


Nem biztos, hogy erre is sokan válaszolnának, de én például nem tartok semmit se hamis filozófiai irányzatnak, ezt úgy értem, hogy nem vetek el semmit. És szerintem olvass utána a filozófia szó jelentésének, mert elég tág fogalom.

2012. aug. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Ne ködösítsünk !


Írjunk úgy, hogy az bárki számára elsőre közérthető legyen !"


Ez alatt csak annyit értek, hogy ha pl. valaki mittoménmilyen fokozattal rendelkezik a felsőoktatásban, és elkezdene itt különböző magasröptű nevezéktant használni csak azért, hogy mi aztán majd jól hasra essünk tőle ("neohegelianizmus", "a priori", különböző latin szóborzadmányok), no, arra nem vagyok túl kíváncsi. Ha leír válaszban egy akármilyen szakszót, azt fordítsa is le, hogy antiprofesszorok is megérthessék.

A "ki min szokott filozofálni ?" kérdésfeltevés pedig vélhetőleg túl sok olyan fajta választ szülne, ami nem vág a kérdés témájába, hiszen a "filozofál" szónak elterjedtebb az egyszerű köznyelvi jelentése, ami közelítőleg a "mereng" -merengeni viszont nem csak végső, hanem tök komolytalan és súlytalan kérdésekről is lehet, mint pl.: "mitől hívják a nudlit nudlinak"... Viszont ha egy bizonyos konkrét filozófiai irányzatot vall magáénak valaki, akkor, ugye, általában nem ilyen fajsúlyú dolgokról van szó, hanem az úgynevezett "nagy végső kérdésekről", amelyekről mindenki eldönti egyszer, hogyan áll hozzájuk: -kik vagyunk? honnan jöttünk? hová megyünk? miért vagyunk itt? -és így tovább. És ha így veszem a kérdést, akkor ugye, illetlen dolog lenne szakszavakkal bombázni a nem képzett laikus többséget válaszként. Ehelyett, sokkal tisztességesebb kiírni válaszul például, hogy "a nagy Zikkazakka elmélete", vagy, ne adj isten, mondjuk "szánkhja", és azután röviden és tömören megindokolni, hogy miért éppen az, és nem más. Így értem azt, hogy "ne ködösítsünk". Sajnálom, ha elsőre nem voltam én sem túl közérthető, remélem, most így már az vagyok. :) A filozófia szón pedig én a bölcsesség tanulmányozását értem, illetve ennek valamilyen kialakult rendszerét.

2012. aug. 11. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!