Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha 12 éves vagyok 101 IQ...

Ha 12 éves vagyok 101 IQ Alacsony? :S

Figyelt kérdés
2011. jan. 22. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Normálisnak mondják, de én nem hiszek az inteligencia meghatározásában, mert a matematika számomra kínai, mégis irodalomban otthon vagyok. Mindenki másban jó, tök mindegy hogy a logikája mennyire fejlett.
2011. jan. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Az IQ viszonylagos. Az átlag értelmi képességet veszik 100-asnak. Ehhez viszonyítják a tesztalany képességeit.

A 101 az erősen átlagos képességeket feltételez (kb pont olyan értelmes vagy mint a legtöbb ember), amivel nincs semmi gond.


Utolsó: A jó IQ teszt nem a matematikai tudáson alapul, ahogy a lexikális tudáson sem. A jó IQ teszt azt méri fel, hogy milyen gyorsan és milyen szinten látod át, érted meg a helyzeteket (tanulási képesség) illetve tudod az adott problémát megoldani. Általában olyan matematikai feladatok vannak benne amit egy óvodás is meg tud oldani, csak a még kevésbé fejlett értelmével több időbe telik neki.

2011. jan. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha 12 éves vagy és felnőtt teszten 101, akkor az egy átlagon felüli, jó eredmény.


Ha 12 éves kornak megfelelő teszten érték el 101 pontot, az egy átlagos eredmény, azaz az emberek fele ennél alacsonyabb, másik fele ennél magasabb IQ-val rendelkezik. Viszont fölösleges túlbecsülni az IQ-szám jelentőségét. Függhetnek tőle fontos dolgok, de az IQ nem valamiféle sors, ami előre eldönti, milyen lesz az életed.

2011. jan. 23. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
én 12 vok és 130 lett
2012. jan. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!