Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak a múltam legszég...

Mit csináljak a múltam legszégyenletesebb pontjaival?

Figyelt kérdés

Van 2 esemény a múltamban, amit nagyon szégyellek. Nem bűncselekményekről van szó, hanem olyan tettekről, amit egymillióból 1 ember se valószínű hogy megtett volna a helyemben, annyira szánalmasan rossz döntést hoztam....


Magamban már lezártam ezeket az ügyeket. Tudom, hogy a személyiségem, addigi tapasztalatom és a szituáció alapján "logikus" volt hogy azt tegyem amit tettem.


Amitől félek, hogy mit mondok ha valaki rákérdez "mi volt a legnagyobb hibám az életemben?". Ekkor ez a 2 dolog biztosan eszembe jut. Hazudnom kéne a kérdésre válaszolva, mert kétlem hogy valaki is megértené ezeket a helyzeteket... Hazudni viszont nem szeretek, az őszinteséget tartom az egyik legnagyobb értéknek... Ha viszont bevallom mit gondolok, akkor szinte biztosan megbélyegez az illető, mert az eddigi emberismeretem alapján nagyon kevés az olyan bölcs ember, akiben felvetődne a kérdés, hogy "Miért tetted?" ahelyett, hogy "Te hülye vagy. Most mennem kell."...


2011. jan. 23. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyit válaszolsz, hogy :erről nem szeretnék beszélni. bőven elég, nem kell mindenkinek tudnia róla, és nem is hazudsz. ha értelmes az illető, megérti, ha nem, hagyd a fenébe. de amúgymeg nem szokták csak úgy megkérdezni valakitől hogy mi volt a legnagyobb hibája, mert mindenkinek van, és nem szeretnek róla beszélni.
2011. jan. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én úgy gondolom, hogy minden ember múltjában van egy-egy "legszégyenletesebb pont". Ezek után mondom, azt, hogy az dobja a legelső követ, aki maga hibátlan.


Egyébként pedig senkinek semmi köze hozzá.


Szerintem ez a te lelkiismeretedet bántja, így inkább próbáld meg befelé fordulva átgondolni, elfogadni, így utána kicsivel könnyebb lesz esetleg túllépned ezen, és nem rágódsz azon, hogy mi van, ha valaki megkérdezi azt a bizonyos kérdést.


28/L

2011. jan. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést senki sem fogja feltenni neked valószínűleg! Legalábbis én soha sem kérdeznék ilyet senkitől. És miért nem? Mert eddig eszembe sem jutott. És azért nem, mert nekem nincs ilyen dolgom az életemben amit nagyon szégyellnem kéne! Ezzel csak annyit akarok mondani, hogy akinek nincs ilyen annak ez nem fog soha eszébe jutni tehát nem is fogja megkérdezni, akinek viszont van ilyen az meg azért nem fogja megkérdezni, mert pontosan úgy szégyell valamit, mint most te.. Tehát jobbnak látja nem is feszegetni a témát és inkább óckodik az egésztől...

Amúgy pedig az , hogy valamit nem mondasz el az nem degradálja az őszinteségedet.. Illetve nem is bélyegez hazugnak... És az sem, ha valami egyéb csekélységet mondasz és nem pedig ebből a 2ből valamelyiket..

2011. jan. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Nem bűncselekményekről van szó, hanem olyan tettekről, amit egymillióból 1 ember se valószínű hogy megtett volna a helyemben, annyira szánalmasan rossz döntést hoztam...."


99,9%, hogy csak te tartod olyan borzalmasnak ezeket a dolgokat, más ember valószínűleg nem is értené, mi ezeken olyan kínos.


"ha valaki rákérdez "mi volt a legnagyobb hibám az életemben?""


És ki kérdez ilyet? Ugyan már...

2011. jan. 24. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon értékes válaszok születtek, köszönöm!


Többen mondtátok, hogy úgyse kérdeznek ilyet. Én itt párkapcsolat szinten gondolkoztam. El tudom képzelni, hogy feltegyem a páromnak ezt a kérdést (Nem akarom, de elvileg megtörténhet). A kérdés célja nem az lenne, hogy a múltbéli tette alapján ítélkezzek felette. Az nem én vagyok. Hiszem hogy a múltbéli hibái nem befolyásolnák a kapcsolatunk. Ami befolyásolná, az az értékrendje - a jelenben - amit szerintem jól jellemez, hogy mi bántja a múltjából legjobban...

De lehet hogy csak túl sokat gondolkoztam megint :D

2011. jan. 25. 14:03
 6/8 anonim ***** válasza:

14:03


"Ami befolyásolná, az az értékrendje - a jelenben - amit szerintem jól jellemez, hogy mi bántja a múltjából legjobban..."


Ez csak egy nem túl okos spekuláció.


Lehet, hogy valakit az egész múltjából semmi más nem zavar jobban, mint egy egész ártalmatlan jelenet, ami számára roppant kínos volt, mások meg rögtön elfelejtették, és ha felidézik, csak egy jót nevetnek, és semmilyen rossz véleményük nem lesz az illetőről.


Milyen "értékrendre" utal egy kínos emlék? Az égvilágon semmilyenre. Viszont jó kellemetlen, ha valaki ilyen témákban vájkál.

2011. jan. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Pali1977 ***** válasza:
Leggyakrabban saját magunk vagyunk az akadálya annak, hogy túllépjünk bizonyos dolgokon. Amúgy meg aki igazán szeret, legyen az barát vagy szerelem, úgy fogad el a hibáiddal együtt olyannak, amilyen vagy. Szerintem nem létezik olyan ember az életben, aki nem bánt volna meg valamit. Vagy azért mert megtette, vagy azért, mert nem.
2011. febr. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Amúgy meg aki igazán szeret, legyen az barát vagy szerelem, úgy fogad el a hibáiddal együtt olyannak, amilyen vagy."


Ott a pont!

2011. márc. 10. 12:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!