Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék tanulni?

Hogyan tudnék tanulni?

Figyelt kérdés
Eddig 5-ös voltam mindenből de egyszerűen ebben az évben nem megy. 11-edikes vagyok amúgy. Olyan szinten nem érdekel a rohadt anyag már... Már ránézek és depressziós leszek kb és miközben tanulok egyszerűen nem bírok arra koncentrálni. Holnap is írok 3 tantárgyból és csak 7-kor tudtam ma tanulni kezdeni mert akkor értem haza és nem bírok koncentrálni. Mit tegyek?
2011. jan. 25. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:

omega 3 tabletta, banán, csoki, kávé, tea, kakaó :) egyébként meg ha nem magy akkor hagyd a francba, ha figyeltél órákon akkor valami csak rád ragadt. Az hogy most nem leszel ötös talán nem nagy baj, lényeg hogy év végén jó jegyeid legyenek. Ezen kívül gondold végig, hogy mitől jött ez az érzés. Hiányzik valami az életedből? nem elégít ki az a tudás (khm...) amit adnak az iskolában? Nem tudsz a témákkal mit kezdeni? Valaki erőltet valamit? Esetleg fáradt vagy? ezeket pörgesd végig magadban. vagy írj fel sok kérdést egy papírra és válaszold meg őket egy másikra. olvasd vissza és akkor rájössz.


NEkem ezek a dolgok segítettek. Bár mindig is egy lusta disznó voltam :) most is két vizsgám lesz és ezen az oldalon bolyongok :D

2011. jan. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Eléggé fáraszt a suli, és már nagyon nagyon elegem van belőle. Lustaságnak is mondhatjuk végülis, de egyszerűen már hányok a tanulástól, és már amikor tanulnom kell előtte 2 nappal már nagyon rossz kedvem van. Másrészt meg semmi értelmét nem látom mert úgyis elfelejtem...
2011. jan. 29. 22:15
 3/5 Ikszdé xD ***** válasza:

Nos, ha ezt így bemeséled magadnak, hogy minek, hisz úgyis elfelejted, akkor soha nem fogod megtalálni magadat. Tűzz ki magadnak egy célt és harcolj érte. Én is egy lusta disznó voltam, de rájöttem mit akarok az élettől, és mivel szeretnék foglalkozni a továbbiakban. Én aki mindig olyan 10-15. tanuló voltam a tavaly 2. és idén az első félév végére szintén 2. tanuló lettem.

Remélem segíthettem! :D



13,5/L (8.-os vagyok, 6 évesen kezdtem a sulit)

2011. jan. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nincs célom a tanulással, fogalmam sincs merre megyek tovább, nemhogy mit akarok az élettől... :P
2011. jan. 30. 14:23
 5/5 anonim ***** válasza:

óóó kedves kérdező, mintha a lelkemből írtad volna ezt a kérdést.

pont így vagyok én is.. eddig mindig tök jó tanuló voltam. és az utóbbi pár hónapban olyan szinten okádhatnékom van a tanulástól hogy az valami kegyetlen -.-"

nem tudok mit kezdeni. tudom hogy jó lenne tanulni, de annyira nem tudok odafigyelni :/

most is itt áll a német könyvem előttem mert holnap tz-t írok belőle. én meg szrt se tudok.. :S

és én is tudom hogy ha lenne egy célom, amiért érdemes lenne tanulnom minden könnyebben menne, de rohadtul nem tudom még mit szeretnék :/

15/L

2011. jan. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!