Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha az általános műveltség...

Ha az általános műveltség tényleg olyan fontos akkor én azt miért nem értem meg? Miért olyan fontos az sok embernek hogy tudjunk bizonyos dolgokat?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. ... ilyen dolgokra gondolok ,ez a gyerek annyira túlzásba viszi az egészet hogy az már beteges..


és a válaszolókkal teljesen egyet értek

"Legyél gépészmérnök és sofőr, hogy tudd, hogy a közlekedési eszközök hogy működnek. Legyél jogász, hgoy az alapvető jogaiddal tisztában légy.egyél atomfizikus, hogy tudd, mi folyik pakson. "


nem értem az okát hogy én miért vagyok ennyire ellene annak hogy az embereknek kell egy bizonyos általános műveltség.


én azt mondom ,tudok írni, tudok olvasni, számolni, szorozni ,összeadni, köbre emelni...blablabla... és most tanulom hogy 1215-be ki adták a magna charta libertatumot ami a nemesek céljait szolgálta..


nekem úgy gondolom van egy fajta általános műveltségem ,mivel még középiskolás vagyok.. de amint kikerülök a nagyvilágba (egyetem után) az embereknek fingja sincs az egészről


én azt gondolom hogy lehet bármit tanulni ,de ilyen dolgoknak hogy bizonyos évszámok.. nem sok értelme van.

tudjam hogy kerültünk ide, oks nagyjából megvan.. de az hogy pontosan melyik évben mi történt arra sajnos nem fogok tudni válaszolni 1 hónappal azután miután tanultam azt!


arra törekszem hogy az életem ne a hülyeségekről szóljon, tudom mi az hogy áldozatot vállalni valami olyasvalamiért ami később jól jön.. de ez hogy megtanulok valamit és utána elfelejtem ennek baromira nem látom értelmét..


olyan embernek tartom magam ,aki szokott elmélkedni a dolgok értelmén, aztán van a szórakozás aminek nem kell értelmet tulajdonítani ,addig lehet csinálni amíg meg nem unja az ember.. van sok sötét gyerek az osztályomba akik cigiznek,füveznek, isznak,de én nem ilyen vagyok.

én csak értelmet szeretnék adni az életemnek ,olyan dolgokkal szeretnék foglalkozni aminek van értelme


én az égvilágon senkit nem ítélek el azért mert hogy ,nem tudja mi pakisztán, vagy ecuador fővárosa.


szívesen beszélgetnék valakivel aki másképp gondolja:)


2011. jan. 26. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
talán kicsit eltúlozza,de az igaz,hogy alapvető informatikai tudást is adhatnának ahelyett,hogy csak a külső szarokat tanítják.
2011. jan. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ ,igazából ez csak egy példa volt.
2011. jan. 26. 22:01
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Van egy mondás, ami arról szól, hogy a saját ügyeinket nekünk is át kell látnunk:

Bízd papodra lelkedet, orvosodra testedet, prókátorra peredet, pokolban leled helyedet.

Ha nem tudod az alapvető dolgokat, akkor hiába mondod azt, hogy utánanézel, nem fogod érteni, amit ott leírnak, ahhoz még többet kell keresgélned, és a végén rájössz, hogy akkora tudásanyagon kellene átrágnod magad, hogy a végén feladod, mert nincs hozzá türelmed. Különösen, ha azért nem tanultad azt az anyagrészt, mert amúgy sem érdekel.

2011. jan. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"én azt mondom ,tudok írni, tudok olvasni, számolni, szorozni ,összeadni, köbre emelni...blablabla... és most tanulom hogy 1215-be ki adták a magna charta libertatumot ami a nemesek céljait szolgálta.."


És ha nem felejted el a magna chartát, akkor a későbbi történelmet is jobban fogod érteni, ebből eredően a politikát is jobban fogod érteni, ebből eredően pedig kevésbé leszen manipulálható a politikában is, de a mindennapokban is.


"nekem úgy gondolom van egy fajta általános műveltségem ,mivel még középiskolás vagyok.. de amint kikerülök a nagyvilágba (egyetem után) az embereknek fingja sincs az egészről"


Ha elég magasra teszed a mércét, akkor senkinek sincs "fingja az egészről".


"én azt gondolom hogy lehet bármit tanulni ,de ilyen dolgoknak hogy bizonyos évszámok.. nem sok értelme van."


Évszámok nélkül nem lehet tájékozódni a történelemben. Ha pedig a történelmet nem érted, akkor más humán területeket sem értesz. Jó évszámmemória kell a joghoz is, a jog meg kell a gazdasági területeken is. Jó számmemória mérnöki területen is kell, tekintsd az évszámosdit gyakorlásnak. Minden mindennel összefügg, és nem létezik haszontalan tudás.


"de ez hogy megtanulok valamit és utána elfelejtem ennek baromira nem látom értelmét.."


Az emberi agy nem számítógép, nincs sem olyan, hogy valamit 100%-ig megtanulni, sem olyan, hogy 100%-ig elfelejteni. Pl. amit egyszer tudtál, de elfelejtetted, azt sokkal könnyebb újra megtanulni.


"én az égvilágon senkit nem ítélek el azért mert hogy ,nem tudja mi pakisztán, vagy ecuador fővárosa."


Én sem. De tisztelem, ha tudja, mert tudni valamit mindig menő, ahogy Bede úr mondta.

2011. jan. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

ma 22:12


A tudatlan embert lehet átverni forexszel, pí-vízzel, fasizmussal, kommunizmussal, csodagyógyszerrel, provident hitellel. Művelt ember rögtön érzi a baromságon, hogy baromság. Ez a műveltség egyik legfontosabb következménye.


Éppenséggel annyi példa van arra, hogy hasznos a műveltség, hogy nem is értem, hogyan bírt kialakulni ez a mítosz arról, hogy nem hasznos.

2011. jan. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
Inkább az lehet a fontos, hogy minden területet próbálj ki, hogy kiderüljön, miben vagy jó.
2011. jan. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

én is csak veled tudok egyetérteni, és örülök, hogy így gondolkodsz, mert nem attól leszel valaki, hogy tudod mi az ntfs meg utp, esetleg lediplomázol és gazdag üzletember leszel, de eközben drogozol meg drága autóra gyűjtesz, meg életed értelme ha plazmatévén nézed a győzikét...


tényleg semmi értelme ennek, de ilyen az oktatás, egyetemen meg könyveket kell bemagolni, amikre pár nap múlva sem emlékszel, mindenki az utolsó napon ír puskát és úgy megy át kb... és ez "nyílt titok" de senkit sem érdekel mert állítólag ez az életre való felkészülés. de amint kimész a való életbe, elvárják, hogy tisztességes legyél és semmi pénzért gürcölj meg túlórázz.

fogsz még meredek felfedezéseket tenni az éltben, hogy mennyi agymeresztő dolog van.


22:41 a logaritmikus egyenleteknek meg a bronzkornak semmi köze ahhoz, hogy felfogjam, nem érdemes felvenni egy hitelt ha 3,5x annyit kell visszafizetnem.

2011. jan. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

biztos igazatok lehet. nem tartom még(17F) magamat annyira bölcsnek hogy 1edül itten bajt keressek


utolsó köszönöm ,kezdek rájönni[persze ez még csak a kezdet( még annak is a kezdete)] hogy milyen valójában ez a világ.


meg arra is rájöttem hogy ennek nem sok értelme van hogy így küzdök ,csak magamat fárasztom le vele.


köszönöm szépen a válaszokat..

2011. jan. 27. 16:10
 9/9 anonim ***** válasza:

07:22 vagyok


örülök hogy kezdesz rájönni, és sajnálom hogy erre kell rájönnöd. nem csoda hogy a legtöbb diáknak idővel hanyatlik a lendülete, ha egyszer nem látja értelmét küzdeni.


ráadásul diplomás hajléktalanok is vannak, tehát ügyesnek kell lenni ha talpon akarsz maradni.

az a lényeg hogy találj olyat, ami érdekel, tanuld, szeresd, végezz el belőle egy papírt, és élj meg belőle. most a gépészek, informatikus programozók és a többnyelvűek keresnek jól. tehát elektro/info iskola + 2-3 nyelvvizsga

2011. jan. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!