Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Úgy érzem, az általános...

Úgy érzem, az általános iskolai megalázások, bántások még mindig kihatnak az életemre, folyton visszaütnek, minden fájdalmam belőlük származik. Hogyan hagyjam ezeket az emlékeket tényleg hátra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


16 éves lány vagyok. Cigányfaluban lakom, az osztályomban 4 magyar, és 15 roma tanult. A mi osztályunkban én voltam a "lúzer". Nagyon kicsi és gyenge voltam, így már rögtön könnyű célponttá váltam. Rengeteg bántalom ért, testiek és lelkiek is. Elsőben előfordult, hogy bepisiltem, mert olyan undorító és mocskos mosdók voltak, hogy nem igen akartam kimenni oda. Ezért is sokat sértegettek. Állandóan nekem szóltak be. Sokszor kértek tőlem dolgokat, ceruzát, pénzt, kaját, és ha nem adtam, fösvény rohadt ... magyar voltam, és elkezdtek ütni, ha meg adtam, pl. ceruzát, rotringot, direkt elrontották. Az egyik fiú kétszer is felpofozott az évek során, mindkétszer teljesen ok nélkül. Egy másik folyton dobált, rajtam röhögött, ha olyan kedve fejbevágott könyvvel. Mindig nevetségessé tettek. Egyszer dogát írtunk töriből, 8.-ban volt... A padtársam percenként kérdezgetett, ezért a tanárnő elültetett, hogy tudjak dolgozni. Aztán még úgyis tőlem kérdezte a megoldásokat, én meg persze nem tudtam súgni, hiszen első padban, a tanárnő bámul a képembe... Ezért elkezdett beszólogatni, hogy de egy szemét vagyok, stb. A tanárnő rászólt, de már a lány két unokatesója is ott pofázott nekem. Próbáltam védeni magam, de persze nem ment jól. Óra végén már sírtam. Utána jött az ebéd, amikor történetesen pont a három beszólogató mellett ültem volna, de nem engedték. Az egész ebédlő attól volt hangos, hogy "takarodjál innen, nehogy ide merj ülni". A napközis tanár meg még engem bas*ott le, hogy miért nem ülök a helyemen... Egész nagyszünetben a teremben sírtam. Már nagyon elegem volt. A "verésekben" sem a fizikai fájdalom volt a rossz, hanem a megaláztatás. Tettek róla, hogy a méltóságom, bizalmam, önbecsülésem a nullával legyen egyenlő. És ezekről soha senkinek nem tudtam beszélni, még a családommal se, mert velük is olyan semmilyen kapcsolatban vagyunk.


Szóval a baj: ezek a dolgok kihatással vannak a mostani életemre. Egy falat emelek magam köré, aminek hála elvesztettem a szerelmemet (ő is megmondta, hogy falakat emelek kettőnk közé, és nem tudja őket lerombolni). A barátkozás se megy, nagyon szégyenlős vagyok mások előtt. Pedig jó a humorom, okos vagyok, és szerintem szép is. Úgy tűnhet, túltettem már magam ezeken az éveken, de igazából rohadtul nem! Képtelen vagyok a boldogságra... Nem a véletlen miatt, hanem mert minden lehetőségemet elszúrom. Azzal, hogy falat vonok magam köré, félénk vagyok, stb. Ez szörnyű. Mintha maga lennék a megtestesült fájdalom. Nekem is kijárna egy kis boldogság, nem csak azoknak, akik meg sem érdemlik, és nem értékelik. Most úgy érzem, sosem leszek boldog. Tudom, hogy nagy részben az én hibám.

Van egy legjobb barátnőm, de már vele se tudom, hányadán állunk. Ő most nagyon boldog, meg is érdemli... De úgy látom, nem értékeli, és egyre többet akar. Egyik este kb. ennyi volt az msn beszélgetés: ő: "jajj, annyira szeret, ez olyan rossz brühühü". Tudta, hogy én meg aznap láttam utoljára azt a fiút, akit szeretek (tényleg, elköltözött), de még annyit se kérdezett hogy amúgy te hogy vagy? Két és fél óra után került szóba, hogy egyáltalán létezek, azis az én jóvoltamból. Az hiszem, könnyebb lenne teljesen egyedül.


Szeretnék boldog lenni. Szeretném, ha ahelyett: "igazad volt", inkább azt hallanám: "virulsz a boldogságtól". Néha tényleg csak ennyinek érzem magam: az okos, racionális, mindig mindent jobban tudó lánynak. De ez már nem elég. Mit tegyek?


2011. jún. 11. 20:19
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, és még annyi, hogy próbáltam már optimista lenni, sokáig sikerült is, mindig mosolygok. De már elég!
2011. jún. 11. 20:25
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezeket nem tod hátrahagyni velem is hasonló volt de nem ennyire durva barátkozz másokkal majd egy szép napon meglessz az elégtétel én is ebben bízok
2011. jún. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kicsinyített mértékben velem is ez volt. Szégyellős és félénk voltam, nem beszéltem senkivel, mert utáltam az embereket. Hatosztályos gimnáziumba jártam, ahol az összes csaj ribanc volt vagy szimplán hülye. Néha kinevettek meg baszogattak, de engem igazán nem érdekelt, konkrétan les*artam az egészet. Mindig is az volt az életcélom hogy megmutassam az embereknek hogy bekaphatjátok, megcsináltam! Miután egyre több iskolán voltam túl (lényegtelen okok miatt) egyre jobban illeszkedtem be. Ma már senkitől sem félek, mindenkinek megmerem mondani mindent, ha valaki beszól simán visszaszólok ha olyan kedvem van. Egyszerűen egy felsőbbrendű lénynek érzem magam, mert hát az intelligenciám azért magasan ezen egyedek intelligenciája fölött áll, és tudom hogy nincs mit szégyelnem.

Ne dédelgesd a sérelmeid, én láttam ahogy mamám ebbe betegedett bele, éjszakánként álmában ilyenekről beszél... Add ki magadból minél hamarabb! A szomorúságnál a düh sokkalsokkal jobb dolog, ha ki tudod adni a dühödet ezekre az emberekre akkor megnyugszol, elégtételt kapsz.

Amúgy sajnálom hogy ilyen "emberek" közé kellett suliba járnod, tényleg nem lehetett könnyű :S

2011. jún. 12. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A ballagás napján érdekes módon én is nagyon megkönnyebbültem, és nem értettem, hogy hogyan bánthattak ennyit, hiszen én sokkal jobb vagyok tőlük. Azóta bennem is megvan ez a felsőbbrendűség érzés, a mostani osztálytársaim iránt is. Bár ők sokkal normálisabbak, de a tavalyi év végén volt egy nagy vita az osztályban, ahol elég sokat kaptam (beszólások), és sikerült mindet hárítanom. Szóval nem az volt, hogy elkezdtem sírni, hanem hogy myvipen tárgyalták, hogy hogy meg fognak verni, amiért beszóltam nekik. :D Na, az már tetszett. Csakhogy úgy érzem, az erőm kezd elhagyni. Mindenki boldog körülöttem, és én nem sajnálom ezt senkitől se, de annyira magányos érzés még az egyedülléttel is egyedül lenni...

A pénteki napot szinte végigsírtam... Pedig 2-3 hónapja megfogadtam, hogy nem sírok többet, és azóta alig pár könnycseppet ejtettem.

Kezdem úgy érezni, hogyha nem leszek hamarosan boldog, én beleőrülök. Ki vagyok éhezve a legkisebb boldogságra is, és még azt sem kapom meg. Nem túlzás: utoljára februárban mosolyogtam őszintén. Persze mindenkinek ezt mutatom... Folyton mosolygok, mások is azt mondják, hogy olyan kis mosolygós vagyok, én meg lassan beleőrülök úgy szimplán az egész életembe. Be fogok kattani, azt hiszem. :| Kitörök, mint egy vulkán; a péntek, amikor mindenki engem bámult, annyira zokogtam, csak ízelítő. Nem tudom, mi lesz, de ez nem mehet így tovább, mert már így is több hónapja ott tartok, hogy "nincs semmi gond, ha nem jön be az élet, majd öngyilkos leszel, nyugi". Nem normális ez egy ilyen fiatal lánytól.:(

2011. jún. 12. 07:06
 5/10 anonim ***** válasza:
ÖNgyilkosságal nem èrsz semmit ha már végleg bekattansz akk legalább vidd magadall őket
2011. jún. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekedis csak azt tudom mondani: legyél emo.

Mondjuk csak jobban fognak basztatni XD

2011. jún. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az iskola pszichológusnál kéne próbálkoznod. Ingyen van, és senkinek nem kell róla tudnia. Aki azt mondja, hogy ez ciki, az elmaradott és ostoba. Nem szégyen segítséget kérni. Remélhetőleg nálatok is a jófej fajtából van a suliban, akivel tudsz beszélgetni. Lehet, hogy egy kicsit idegenkedni fogsz eleinte, de segíthet abban, hogy könnyebben megnyílj, vagy egyszerűen kibeszélheted magadból a gondjaidat - az rengeteget segít - és ott talán használható tanácsokat kapsz :)
2011. jún. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát van interneted, ismerkedj veled hasonló emberekkel, szerezz pasit (mindhárom barátomat neten ismertem meg :D) kezdj el élni! Már jó úton haladsz :)
2011. jún. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Le kell zárni mert akadályozni fogja a fejlődésedet!

Ezt velem is megcsinálták meg sok mindenkivel.A mai világba ez egy gyakori probléma.Sokan azzal érvelnek,hogy régen is ez volt.Nem volt olyan komoly mint most.

2012. máj. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy látja-e valaki. A dolgok csak rosszabbak. Két éve még elég szépen meg tudtam fogalmazni a problémámat, most már nem. Tudom, hogy van valami étkezési zavarom (kényszerevés, bulímia?), és talán borderline vagyok, ha komolyan betegségnek lehet ezt venni. De a belső világomat annyira lehetetlen leírni.
2013. szept. 4. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!