Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy lehet túlélni a munkahely...

Hogy lehet túlélni a munkahely elvesztését?

Figyelt kérdés

Az első munkahelyem volt, egy olyan munkahely, ahol elismertek, megbecsültek és 25 éves létemre mondhatom, hogy teljes értékű, elismert munkaerőnek tartottak. A szakmai előmenetelem is biztosítva volt, családias légkörrel, sok jó baráti kollégával. A főnökkel is szerettük egymást, de egy buta félreértés miatt menesztett, és már nincs visszaút. Másfél év lépcsőzetes munkája veszett kárba egy perc alatt. Nem tudom, hogy hol kezdjem elölről megint, jelenleg lehetőség sincs másik, még a legaljáról sem tudom megint elölről kezdeni, mert olyan lehetőség sincs. Nincs bevételem, elvesztettem a baráti kollegalitást, a napi rutint, hogy tudtam, hogy olyan helyre mehetek be, ami örömöt jelent. A legrosszabb az, hogy a múlt héten még mit sem sejtve végeztük a munkánkat, hétfőn pedig hivattak és minden összeomlott. Azt se tudom, hogy keveredtem haza. Én csak gyanútlanul munkába mentem, és már nem tudtam, hogy nincs hova.

Azóta rémálmaim vannak, bőgve ébredek éjszaka, csuromvizesen, ráadásul egyedül is lakom, normális párkapcsolatom nincs. Nem kell mennem dolgozni, nem számítanak rám, nem csörög a telefonom, hogy légyszi, ezt meg azt csináld meg, amit annyit annyira szerettem, hogy éjszaka is dolgoztam időnként. Egyelőre nincs kilátásom semmire, a munkám ráadásul eléggé speciális volt. Maximum árufeltöltő lehetek a tescoban, ha nagyon a pénzt nézzük, és hamarosan azt is nézni kell. Nem tudom elhinni ezt az őrületet, egyszerűen nem lehet igaz, hogy nincs többé ez a második családom, ahol még sok évet eltölthettem volna. Éjjelente álmodom a régi közös munkákról, nappal nyugtatóval lézengek.


Hogyan lehet ezt túlélni?


2011. febr. 2. 00:54
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Még azt nem írtam oda, hogy nő vagyok.
2011. febr. 2. 00:56
 2/21 anonim ***** válasza:
Miféle félreértés? Nem lehet(ett volna) tisztázni a helyzetet?
2011. febr. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Csak úgy, hogy időt adsz magadnak.

Nem csak akkor gyászolunk, ha meghal egy szerettünk, minden, számunkra fontos dolog elvesztésekor természetes ez a gyászreakció.


Csak majd figyelj oda magadra, hogy a szomorúság ne menjen át önsajnálatba, hanem lendítsd át magad a holtponton és állj újra talpra.

Hisz ha itt ennyire szerettek és sikeres voltál, azt jelenti, hogy vannak értékeid, így máshol is szükség van rád.

Az élet folytonos változás ezt be kell látnunk, semmi nem tart örökké.

Sosem tudhatod, lehet, hogy egy még jobb lehetőséget fogsz kapni az élettől.

Csak pozitívan :)


Mondom én, aki szintén munkát keres több, mint egy hónapja és egyenlőre senkinek sem kell...de nem adom fel!

2011. febr. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Szia, én nagyon együtt érzek Veled, tudom,mit jelent egy olyan munkahely, ahol az ember jól is érzi magát - meg annak hiánya...

Valahogy mégis meg kellene próbálni tisztázni a félreértést. Leírod nagy vonalakban, mi volt az?

2011. febr. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
sajnálom.. én is azt tudom javasolni, hogy tisztázni kell a félreértést, hátha meglehet oldani a dolgot..
2011. febr. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Akaratomon kívül olyan szabályt szegtem, ami nem volt se leírva, se elmondva nekünk. Ezt hiába mondtam, elvileg "tudnom kellett volna", de mivel nem tudtam, jóhiszeműen jártam el, és tévedtem. Megrovás helyett pedig egyből eltávolítottak. Most éppen lehet vitatkozni, hogy mennyire lehetett volna kikövetkeztetnem, de sok beszédre, vitára nem volt alkalom, mert a legegyszerűbb ez a lépés volt a főnök részéről. Nem hibáztatom őt, mert egyrészt tisztelem, és szeretem is, mint barátot, és mint embert, akinek mindent köszönhetek, amit eddig tanultam, másrészt bizonyos más összefüggések miatt megértem a lépését, talán ő sem tehetett mást. Ez az ő dolga. Jó lecke volt, a szakma egyik íratlan szabályát egy életre megtanultam, de már hiába.
2011. febr. 2. 01:11
 7/21 anonim ***** válasza:
Sajnálom. Ha a főnökkel jóban vagytok még, talán tud ajánlani hasonló céget barátilag?
2011. febr. 2. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Általánosságban mondott 1-2 dolgot, meg hogy majd számíthatok rá, de nem érzem helyénvalónak, hogy ezek után az ajánlását kérjem. Innentől ez az én saram, ha lesz egyáltalán lehetőség, akkor a legelejéről elindulni valahol máshol, ha bevesznek, mint anno másfél éve. Jelenleg semmi sincs, és már ők sem foglalkoznak velem, teljesen érthetően. A legfájóbb dolog ma este volt, és ezért is írtam ki ezt a kérdést 2 sírásroham közt, amikor megérkezett az utolsó levél a közös levelezőlistánkról. A főnök írt, hogy XY-t vegyétek le a listáról, azaz engem. Itt végérvényesen vége mindennek.
2011. febr. 2. 01:30
 9/21 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk gondolj bele, hogy másoknak nincs tető a fejük felett, éheznek, nyomorognak, vagy épp most halt meg egy szerettük. Akkor rögtön rájössz, hogy ez nem akkora probléma...

Valamilyen képesítésed kell, hogy legyen. De ha nincs, akkor is el lehet helyezkedni, csak akarni kell, nem nyugtatót zabálni meg bömbölni. Szedd össze magad, ez az élet...

2011. febr. 2. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van, de ha jól belegondolsz, munka híján én is elég hamar fedél és ennivaló híján maradhatok. Tehát a probléma lehet ugyanolyan is idővel. Nyilván tovább lehet lépni, és tovább is kell, de nem olyan egyszerű, mint gondolod, pláne ebben a szakmában, de szerintem sehol máshol sem. Nem tudom, megint hol kezdeni elölről, egyelőre nincs lehetőség, és elképzelésem sincs, hogy mi lesz ezután.
2011. febr. 2. 01:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!