Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Magyar himnusz? Felmérés ki,...

Magyar himnusz? Felmérés ki, hogy van vele? Olvasd el légy szíves!

Figyelt kérdés

Ez kényes kérdés számomra, magyar vagyok és büszke rá! Munkámban, felfogásomban, mindenben büszke vagyok magamra mint magyar...

A kérdésem egy észrevételre alapul:

Észrevettem magamon, hogy mint jó gyerek régebben minden alkalommal mikor a himnuszt énekelték mellettem, akkor én is énekeltem! Olyankor még nagyobb büszkeség töltött el ahogy énekeltem. Rádöbbentett arra, hogy mennyire büszke lehetek rá, mennyire büszke lehetek a származásomra...

Ezt sokan ismerik szerintem...

Az elmúlt években minden alkalommal mikor a himnusz éneklésére kellene rávennem magam, mindig összeszorul a szívem és már nem tudom elénekelni... Eszembe jut minden ami az országban történik, eszembe jut az a sok rossz amit tesznek velünk és rájövök arra, hogy már nem ugyanaz az országunk... És ez annyira hatással van rám, hogy szinte szégyenlem, mint magyar azt, hogy nem vagyok képes rá... Nem vagyok képes a himnuszunkat elénekelni! Nem jutok szóhoz, nem jön ki a számon úgy a hang mint régebben... Kíváncsi lennék arra, hogy mások is vannak-e így, hogy régebben énekelték, de ma már nem... Vagy most is éneklik, de máshogy és másmilyen érzelmekkel! Számolom a hozzászólásokat és %-osan levezetem ki milyen választ ad. Szeretnék egy közvélemény kutatást elvégezni! Csak úgy magamnak. MEGKÖSZÖNNÉM HA NEM LENNE VITA ÉS NEM OFFOLNÁTOK! Egyenes válaszokat kérnék! Köszönöm!


2011. febr. 18. 21:40
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Ne legyen beszélgetés, legyetek szívesek és egy válasszal konkrétan egyenesen, esetleg egy kisebb kétsoros magyarázattal, hogy átláthatóbb legyen...

Aki a 2. hszét írja, az írja az elejére, hogy már írt... Így nem számítom bele a felmérés végeredményébe.

2011. febr. 18. 21:44
 2/13 anonim ***** válasza:
A Himnusznak semmi köze a politikusok aljasságaihoz. Ezen nem értem, mit kell regényeket túlmagyarázni.
2011. febr. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem erről most az a véleményem, hogy régebben még nem voltál elég érett a himnuszunkhoz ugyanis annak egyáltalán nem kéne büszkeséggel eltöltenie téged..

"A himnusz vallásos jellegű, Istent vagy isteni hatalmakat dicsőítő, hozzájuk segítségért fohászkodó, imaszerű ének."

Ez nem az értékeinket sorolja fel, hanem azt, hogy mit állt már ki e ország és, hogy már nem kéne tovább sanyargatni minket.

2011. febr. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Tehát a lényeget kihagytam. Aki megérti a himnusz valódi mondanivalóját annak összeszorul a szíve, mert csupa szenvedésről szól. Még a megzenésített változata is ezt sugallja!

Ettől függetlenül én gyakran eléneklem magamban a kórussal együtt a nagyobb ünnepeken...

2011. febr. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is úgy vagyok vele, mint Te, kérdező, csak engem mindig büszkeséggel tölt el.
2011. febr. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szép ének, de az országok himnuszai indulószerűek, lelkesítőek szoktak lenni, a magyar himnusz meg olyan mint egy gyászdal.

Kéne mellé egy Marseillaise szerű ének is amit szintén lehetne ünnepeken énekelni.

2011. febr. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 szamóca. ***** válasza:

engemm indig a sírás kerülgetett a himnusztól. kövezzetek meg, de szerintem borzalmas. siralmas, lassú, nyújtott, és 1000ből egy ember képes normálisan elénekelni.

sosem voltam mély nemzeti érzelmű, de ezt most nem fejteném ki. engem sosem töltött el büszkeséggel a himusz, de nem ez volna a lényege a mondanivalómnak.

nem kötözködésből, de kissé túl teátrálisnak hangzik számomra ez a nem jön ki szó a trokomon dolog. a nemzetre való büszkeséggel mindig az volt a gondom, hogy csak a történelemre alapoz, nem pedig a jelenlegi helyzetre, ami szerintem nem reális képet ad. na most a himnusz az tényleg a történelmet nézi, arra lehetsz büszke még most is. az arról szól mit tett meg a magyar nép, mit élt meg, nem pedig arról hogy hova jutott. semmi köze hozzá. a történelemre lehetsz "büszke" (már ha lehet valaki büzske valamire amihez nem sok köze volt), köze nincs a himnuszhoz.

2011. febr. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Mentifantezsvér ***** válasza:
Külföldön lakok és bármilyen szörnyű helyzet legyen otthon akkor is büszkén vállalom hogy magyar vagyok és szoktam magamba himnuszt énekelgetni.Ha más nemis marad lassan az országnak a himnusz akkor is ottlessz amti reménnyel tölt el. neked is így kéne nézned és hiddel utána tudnád énekelni ;)
2011. febr. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én még szívesebben éneklem mint tiniként amikor néma kussban álltuk végig és alig lehetett minket rávenni hogy énekeljünk.


Később a Himnusz és a Szózat volt az amiért hajlandó voltam megjelenni egy-egy iskolai rendezvényen, mert valahogy 16-17éves korom óta szeretem énekelni.

Pedig én még nem vagyok az a nagyon hungarista típus.

És néha zokon is veszem ha a Szózatot lehagyják a rendezvények végéről...


A magas hangokat mondjuk nem ártana begyakorolnom és akkor újból túlharsoghatnék mindenkit aki körülöttem áll. Vagy adhatnék egy alaphangot, mert azt vettem észre ha van valaki aki énekel akkor a többiek is merészebben nyomják.


Amúgy Himnuszhoz csatlakozó érzelmeim max. annyi hogy mennyire fel lehetne virágoztatni ezt az országot ha összefognánk, és hogy kéne valamit csinálni.


De senki nem csinál semmit... néha pedig vannak ilyesfajta vágyaim hogy valami nemes cél érdekében egy mozgalom élére álljak. :)


Egyéb véleményem:

Hát elég énekelhetetlenül lett megzenésítve az tény.

És elég pesszimista az egész.

2011. febr. 19. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem te tehetsz róla,hogy az ország vezetői csak a saját hasznukat nézik.ezért miért kellene lemondanod a büszkeségedről,nem értem.Magyarország és a magyarság szép dolog nem ezzel van baj.
2011. febr. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!