Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan térhetnék vissza a...

Hogyan térhetnék vissza a régi megszokott énemhez? (főleg tanulásban)

Figyelt kérdés

Eddig sosem voltak gondjaim a tanulással. 4-5ös tanuló voltam, a vizsgákra úgy készültem hogy előtte egy nappal tanultam és úgy is ötös lett mindegyik. tehát magolással se volt gond.

Tavaly viszont év elején elkalandoztam, lazára vettem, és becsúszott egy két rossz jegy, ami még nem is lett volna baj. De ezek után a tanáraim is rám szálltak és ettől teljesen kikészültem lelkileg. a magánéletembe, mindenbe beleszóltak( miért vágattad le a hajad, mi ez a pulcsi stb.) Egészen odáig jutottam hogy év végén 6 kettesem lett, és a szokott év végi vizsgák közül az egyik épp hogy csak kettes lett.

Ebben az évben megpróbáltam belehúzni év elején, de nehéz volt behozni a lemaradást, így is született rossz jegy.( 2 bukás félévkor. )

És egyre inkább azon kapom magam, hogy nem tudok már úgy tanulni mint régen. 2 oldalnyi anyag alig marad meg a fejemben, és képtelen vagyok odafigyelni, teljesen szétszórt lettem.

Hogyan zökkenjek vissza a régi kerékvágásba??( a tanárok még mindig rajtam vannak, gőzerővel, ez még mindig elég nagy stressz nekem)

mintha elfelejtettem volna, hogyan kell tanulni...segítsetek, mit tegyek??

16/L


2011. febr. 21. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Először is ezt kell tisztáznunk, mi az ami közbejött. Egy jól tanuló lány nem lesz csakúgy hiphopp kettes.. Fiú? Szölők? Egyéb?
2011. febr. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát volt egy barátom, és szinte minden időm vele töltöttem.És tényleg vitt a rosszba. Ő kínált először cigivel,és volt hogy "véletlen lekéstem" a buszom és az éjszakaival mentem haza stb.(azóta már rég dobtam, kinyílt a szemem.)

Meg apukám is börtönbe került, de ennek már vagy 2 éve, nem hiszem hogy ennek köze lenne hozzá, bár mindenki erre keni.

2011. febr. 21. 17:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor a miért már megvan, vissza kell rázódnod, jó képességű vagy, ezt a tanárok is tudják, ezért nem hagynak békén.

Azt hogy hogyan.. tele van a gyakorikérdések ehhez hasonló kérdésekkel, tanulási tippek, stb, nézz szét.

Bíznod kell magadban, szorgalmasnak lenni, be fogod hozni a lemaradást ;)

2011. febr. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!