Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Igaz-e, hogy a szenvedő ember...

Igaz-e, hogy a szenvedő ember vigaszt talál más ember (főleg ismerős) hasonló nemű szenvedésében?

Figyelt kérdés

Tehát, ha például valaki elveszti az állását és emiatt maga alatt van, akkor vigaszt nyújt-e egy hasonló cipőben járó ember helyzete? Úgy vettem észre,hogy az ember sokkal hamarabb túlteszi magát az ilyesmi dolgokon ha nem csak vele történik. Másik példa: Egyest kap az iskolában a gyerek és elég rosszkedvű emiatt, de ha a haverja is egyest kap,akkor máshogy fogja fel a dolgot és nem is tűnik már olyan súlyosnak a helyzet. Tehát az embernek lehet,hogy jobban esik egy úgynevezett "szenvedőpartner", mint egy együtt érző, vigasztaló egyén?


Azért remélem érthető,amit itt összehordok :s


2011. márc. 9. 22:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet. Én pl. télen vártam mellkasröntgenre, mert a háziorvosom beutalt tüdőgyulladás gyanújával. Ahogy néztem a többi beteg embert, köztük olyanokat is akiknek sokkal komolyabb baja volt mint nekem, szinte el is múlt a fájdalom. Ahogy hazaértem persze újrakezdődött.
2011. márc. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az ilyen ember valójában nem tudja túltenni magát a szenvedésen csak időlegesen talál enyhítést neki mások szenvedésében. Egyébként az ilyen szokott a tipikus rosszindulatú, mindenkinek betartó ember lenni.
2011. márc. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha magyar biztosan. Ez a híres "Dögöljön meg a szomszéd tehene is" hozzáállás.
2011. márc. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Valamennyire szerintem igaz, ha nem is vigaszt talál, hanem inkább már nem látja olyan tragikusnak a helyzetet, mintha egyedül lenne a problémájával.

Az orvosos eset is nagyon jó példa erre, mert ha látja az ember, hogy vannak nála sokkal rosszabb helyzetben is, az erőt ad, hogy ne hagyja el magát, ne legyen gyenge.

2011. márc. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De nem feltétlenül akar rosszat csak egyszerűen megnyugvást talál más szenvedésében(talán ösztönösen). Ez mindenképp negatívumnak számít? Amúgy gondolok itt inkább lelki eredetű szenvedésekre,mintsem fizikaira. Köszi az eddig válaszokat:)
2011. márc. 9. 22:35
 6/11 anonim ***** válasza:

Na jó talán én értettem a kérdést túl negatívan (a nagybetűs életben viszont sajnos sok ilyen ember van mint akiket említettem).


Való igaz hogy ha mondjuk olyan embert látunk akinek lényegesen többet kell szenvednie az jó esetben rádöbbent minket arra hogy mennyire mázlisták vagyunk és ezzel nincs probléma sőt.

2011. márc. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja 2. voltam (és előző).
2011. márc. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Mentifantezsvér ***** válasza:
nálam pl amikor pont szétvoltam esve fiuügy miatt és a barátnőm úgy akart vígasztalni h elmonta h zsakítottak barátjával szóval egy cipőben járunk akkor csak még szomorúbb lettem mert akkor már amiatt is szomorú voltam hogy neki is rossz...jobban szeretem ha egyedüli a gondom mert különben duplán szenvedek a partner helyett is...:D
2011. márc. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én éppen az ellenkezője vagyok, képes vagyok egy sorstársammal együtt felhergelnem magam, vagy egymást. Vagy, ha egy rosszabb helyzetben levő emberrel találkozom, akkor is inkább őt sajnálom. Mindig félig üres a pohár.
2011. márc. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Rám meg igaz.xD

Pont úgy, ahogy leírtad. És ez szerintem nem a "dögöljön meg a szomszéd tehene" érzés, mert nem úgy vagyok vele, hogy ha nekem nem jó, másnak se legyen... Hanem valahogy könnyebb elviselni valamit, ha nem én vagyok egyedül sz*rban. Nem tudom, mi lehet ennek az oka, de ez van.

2011. márc. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!